Zmiana sieci GSM

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Pt, 28 lut 2014 16:13

death napisał(a):No i najbardziej sie obawiam ,,blokowania'' playa

Trudno tu mówić o jakimś spisku, jeżeli jest zasięg ze stacji bazowej Play to system próbuje zrealizować połączenie, jeżeli stacja obsługuje duży obszar
rozmówców może być dużo i następuje przeciążenie. W drugim przypadku, zalogowanie i realizacja połączenia romingowego zapewne trwa dłużej niż
realizacja rozmowy użytkownika macierzystego przy dużym obciążeniu stacji bazowej problem może narastać.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez sdsyc » Pt, 28 lut 2014 18:55

meridian napisał(a):Trudno tu mówić o jakimś spisku

Na pewno było to w i-necie roztrząsane np. http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 785#664785
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Pt, 28 lut 2014 19:07

Nawet jeżeli jest to prawdą to o priorytecie możemy mówić tylko w sytuacjach ekstremalnych
kiedy ilość rozmówców przekracza możliwości BTS-u, przy umiarkowanym obciążeniu priorytet w pewnym sensie nie ma znaczenia.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Kuzmicz » Pn, 03 mar 2014 23:19

olpi napisał(a):...Potwierdzam, że można używać łączy wszystkich operatorów. Obecnie w pracy "wymuszam" pracę na łączach T-Mobile...

A czy w czasie korzystania z łączy innych operatorów można bez problemu korzystać z transmisji danych (w ramach pakietów wykupionych w Play)?
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez olpi » Wt, 04 mar 2014 6:27

Osobiście używam AERO 2 ale myślę, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Tak jak można wykorzystywać wykupione pakiety głosowe tak samo pakiety internetowe. Wcześniej miałem włączoną opcję, że po doładowaniu miałem internet za darmo przez kilka dni. Nie miało to znaczenia podczas używania internetu do jakiej sieci jestem zalogowany. Mogę jednak się mylić z płatnymi pakietami, może ktoś ma wykupione pakiety i odpowie.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 6:56

Kuzmicz napisał(a):A czy w czasie korzystania z łączy innych operatorów można bez problemu korzystać z transmisji danych (w ramach pakietów wykupionych w Play)?

I tak, i nie.
Roaming wewnętrzny może być tak samo ograniczany jak roaming zagraniczny.
Jeśli masz w telefonie ustawioną blokadę transmisji danych zagranicą, to w kraju też nie skorzystasz z pakietów.
W przeciwnym wypadku (po wyłączeniu blokady) nie ma problemu.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Mariusz65 » Wt, 04 mar 2014 8:42

Dla użytkowników usług sieci Play ważną opcją w ustawieniach połączeń jest Roaming danych. Ponieważ sieć ta korzysta również z nadajników Orange i Plus GSM, jest to wykrywane przez system jako roaming i domyślnie rozłączane jest połączenie z internetem, dlatego trzeba je ręcznie aktywować. Tylko należy pamiętać o wyłączeniu roamingu, gdy się jedzie za granicę, bo dla większości smartfonów z Androidem nie ma różnicy między roamingiem krajowym a zagranicznym ;)

:arrow: http://pclab.pl/tip/Poradnik.dla.pocz%C ... %B3w,52026
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez sdsyc » Wt, 04 mar 2014 9:32

Kuzmicz napisał(a):A czy w czasie korzystania z łączy innych operatorów można bez problemu korzystać z transmisji danych (w ramach pakietów wykupionych w Play)?

W skrócie - można.
W części Androidów musisz włączyć transmisję danych w roamingu. Ja mam Cyanomodgen, w którym jest osobne ustawienie dla transmisji danych w roamingu krajowym i zagranicznym.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez ndmystko » Wt, 04 mar 2014 16:33

Czyli jeśli mieszkasz lub podróżujesz w pobliżu granicy i masz włączoną transmisję danych, choćby do nawigacji, to możesz być boleśnie zaskoczony stanem konta??? Czy ludzie przy granicy wyłączają roaming czy transmisję danych czy ja czegoś nie rozumiem?
Pytam z dużym zainteresowaniem bo zdarza mi się włóczyć po przygranicznych rejonach, gdzie zasięg komórki często szwankuje. Podoba mi pomysł, że Play sam wyszuka dowolną dostępną sieć. Natomiast nie chce mi się pamiętać o tym aby przed wycieczką w rejony przygraniczne wyłączać roaming bo w końcu o tym zapomnę. I co wtedy? Wyczyszczę sobie konto? Samsung z Androidem prowadzi bogate życie wewnętrzne i potrafi wysłać parę MB danych sam z siebie. Moich danych! :D
Ostatnio edytowano Wt, 04 mar 2014 16:47 przez ndmystko, łącznie edytowano 1 raz
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 16:45

ndmystko napisał(a):Czy ludzie przy granicy wyłączają roaming czy transmisję danych czy ja czegoś nie rozumiem?

Wyłączamy transmisję danych w roamingu, rozmowy w roamingu mamy w abonamencie ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez ndmystko » Wt, 04 mar 2014 16:48

A tak, nieprecyzyjnie napisałem. Oczywiście chodziło mi o transmisję danych w roamingu...

Rozmowy w roamingu krajowym są w abonamencie. Bo chyba nie w międzynarodowym???
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 16:52

ndmystko napisał(a):Rozmowy w roamingu krajowym są w abonamencie. Bo chyba nie w międzynarodowym???

Rozmowy zdarzają w roamingu międzynarodowym w wybranych ofertach.
Z transmisją danych w roamingu międzynarodowym jeszcze się nie spotkałem.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez sdsyc » Wt, 04 mar 2014 17:52

ndmystko napisał(a):Czyli jeśli mieszkasz lub podróżujesz w pobliżu granicy i masz włączoną transmisję danych, choćby do nawigacji, to możesz być boleśnie zaskoczony stanem konta?

Oczywiście!
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 17:56

ndmystko napisał(a):CzNatomiast nie chce mi się pamiętać o tym aby przed wycieczką w rejony przygraniczne wyłączać roaming bo w końcu o tym zapomnę. I co wtedy? Wyczyszczę sobie konto? Samsung z Androidem prowadzi bogate życie wewnętrzne i potrafi wysłać parę MB danych sam z siebie. Moich danych! :D

Czasem warto przekalkulować, czy np. słuchać muzyki w roamingu zagranicznym, czy też wynająć zespół na wieczór.
Ten drugi wariant może wyjść taniej ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Wt, 04 mar 2014 18:57

Operatorzy oferują pakiet roamingu ( kraje Unii Europejskiej) na transmisję danych ( ale też drogo),
cena za 1 MB zależna jest od wielkości wykupionego pakietu.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

cron