JNX z poglądówką i inne takie ...

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: jnxer - program do map JNX

Postprzez pelsta » Pn, 31 mar 2014 8:17

meridian napisał(a):Mogę powiedzieć, że od zawsze.....

A tak konkretnie to do której wersji jnxera uzyskiwałeś przeźroczystość?

Załącz screen z jnxera z włączonym DrawGrid.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 901
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: jnxer - program do map JNX

Postprzez meridian » Pn, 31 mar 2014 8:23

pelsta napisał(a):A tak konkretnie to do której wersji jnxera uzyskiwałeś przeźroczystość?

Kafelki usuwam z jnx uzyskując przeźroczystość "domowym" sposobem,
dlatego pytam, czy uzyskam taki efekt jnxer-em.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: jnxer - program do map JNX

Postprzez pelsta » Pn, 31 mar 2014 8:38

Acha...
Tak jak pisałem. Nie spotkałem się z takim efektem i nikt dotychczas tego nie zgłaszał.

meridian napisał(a):tworzy się ( nie zawsze) margines nieprzeźroczysty

A więc to wina konkretnych map. Musiałbym mieć taką mapę aby to sprawdzić.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 901
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: jnxer - program do map JNX

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 9:00

meridian napisał(a):dlatego pytam, czy uzyskam taki efekt jnxer-em.

Tak na marginesie - a nie lepiej sprawdzić to samemu?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: jnxer - program do map JNX

Postprzez meridian » Pn, 31 mar 2014 9:08

GPS Maniak napisał(a):Tak na marginesie - a nie lepiej sprawdzić to samemu?

A co mam sprawdzić, przecież wiem, że obszar po usuniętym kafelku nie jest przeźroczysty,
a ja chce mieć/mam przeźroczysty.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 9:14

meridian napisał(a):A co mam sprawdzić, przecież wiem, że obszar po usuniętym kafelku nie jest przeźroczysty,

Jeżeli wiesz, jeżeli usuwałeś kafelki w JNXerze i uzyskałeś "nieprzezroczysty" obszar, to po jaką cholerę jeszcze to pytanie:
meridian napisał(a):dlatego pytam, czy uzyskam taki efekt jnxer-em.


EDIT:
meridian napisał(a):a ja ... mam przeźroczysty.

No to w końcu jaki efekt uzyskałeś? Zdecyduje się może na 1 wersję.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez pelsta » Pn, 31 mar 2014 9:21

GPS Maniak napisał(a):Jeżeli wiesz, jeżeli usuwałeś kafelki w JNXerze

Byłem na 100% przekonany, że usuwał kafelki w jnxerze i od którejś wersji coś się skopało... Inaczej w ogóle nie podejmowałbym dyskusji.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 901
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez meridian » Pn, 31 mar 2014 9:23

GPS Maniak napisał(a):Jeżeli wiesz, jeżeli usuwałeś kafelki w JNXerze i uzyskałeś "nieprzezroczysty" obszar to po jaką cholerę jeszcze to pytanie:

To chyba oczywiste, dlaczego pytam
meridian napisał(a):Jest możliwe usunięcie jnxer-m :

To również znaczy, czy jest możliwe w "przyszłości".
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 9:26

pelsta napisał(a):Byłem na 100% przekonany, że usuwał kafelki w jnxerze

Moim zdaniem robił to inaczej, dlatego poleciłem żeby zamiast pytać po prostu sprawdził to w JNXerze, no ale nie od dzisiaj wiadomo że dyskusja z meridianem to wyzwanie dla tytanów :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez pelsta » Pn, 31 mar 2014 9:34

meridian napisał(a):To chyba oczywiste, dlaczego pytam
meridian napisał(a):Jest możliwe usunięcie jnxer-m :

To również znaczy, czy jest możliwe w "przyszłości".

Zakończmy już to.
@meridian
Masz chwilę czasu?
Zrób kopię zapasową mapy. Usuń te kafelki jnxerem i napisz nam, czy uzyskałeś przeźroczystość.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 901
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez meridian » Pn, 31 mar 2014 9:43

Dam sobie spokój, będę usuwaŁ kafelki dotychczasowym sposobem.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez Ranger » Pn, 31 mar 2014 14:05

@Lechu
No dobra, pewnie gdybyś tę przeglądówkę pokazał od razu w odbiorniku, to nawet bym się nie odezwał ;-)
Ale na coś się trzeba zdecydować, bo z jednej strony jak piszesz atlasu nie potrzebujesz, a z drugiej składanie map o różnych skalach w jedno w jnx-ie to nic innego jak właśnie jeden z rodzajów robienia atlasu :-)
Natomiast to rzeczywiście rzecz gustu, jak zwizualizować zasięg map szczegółowych.
Właściwie od lat używam sposobu jaki zaproponował też pelsta w jnxerze i jakichś specjalnych map przeglądówek z map szczegółowych nie robię, bo i po co. To załatwiają typowo używane mapy przeglądowe i obrysy w gpx-ie.
Compass od lat daje użytkownikom na swojej witrynie (dokładniejsze w sensie szczegółów obrysu) dane aktualnych map w pliku kml (można uzyskać z nich też gpx-y), a prostokątne obrysy z jnxera też nie są złe, wziąwszy pod uwagę cel ;-)
@meridian
Zamiast wypisywać co tam kombinujesz z kalibracją, spróbuj w swoim telefonie doprowadzić obraz do takiego stanu, jak na poprawnym obrazku. Tak ta mapa powinna nominalnie wyglądać w skali w urządzeniu jakie masz, z kalibracją jaka jest.
Jak to osiągniesz (bez przerabiania map), wsio ryba :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez GPS Maniak » Pn, 31 mar 2014 20:36

@Ranger. Jeżeli chodzi o konturówki w GPXach, to wyjaśniałem już wcześniej dlaczego w ODBIORNIKU to nie bardzo mi pasi.

Natomiast zupełnie czym innym jest szybka możliwość oceny co gdzie i jak na poziomie PCta. Przypomnę jednak, że w chwili obecnej operuję nie tyle pojedynczymi arkuszami JNX, ile całymi "posklejanymi" (dokładniej - robi to odbiornik) zestawami, więc i w tym przypadku GPX musi być konturówką zestawu map.

W przypadku potencjalnego terenu mojego działania na szeroko pojętym południu Polski, pokrycie JNX to 10 zestawów, w tym 8 zbiorów "pięćdziesiątek" (świętokrzyskie w nieco mniejszej skali). To są zestawy dla których zrobiłem takie "skopane'" poglądówki, które pracują w zakresie zoom=1,2-50km. Do tego są dwa zestawy map w nieco większych skalach: żółte Compass, niebieskie konkurencja. W przypadku tych ostatnich dwóch zestawów, poglądówek nie robiłem, gdyż mapy te są przeznaczone do pracy w "atlasie", co oznacza że przy overzoomie, przy przekroczonej skali, zamiast poglądówki mapy w skali 1:25k/35k włącza się po prostu wyświetlanie mapy w skali 1:50.000.

! Załącznik 1.jpg


EDIT:
Ranger napisał(a):bo z jednej strony jak piszesz atlasu nie potrzebujesz, a z drugiej składanie map o różnych skalach w jedno w jnx-ie to nic innego jak właśnie jeden z rodzajów robienia atlasu :-)

Dla mnie to nie jest atlas, bo te poglądówki mają z punktu widzenia funkcjonalności nawigacyino- mapowej zerową wartość. Na tych mapach niczego nie przeczytasz, więc trudno tu mówić o atlasie. One mają tylko jeden cel: bym po przejściu na ekran mapy w profilu "Raster", mógł szybko się zorientować (np. zoomując odbiornik do 30-50km) jaki zestaw mam włączony i jaki teren ten zestaw obejmuje. Tyle i tylko tyle. Dlatego dla mnie to żaden atlas.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez Ranger » Wt, 01 kwi 2014 9:26

@Lechu
Żeby np. przesunąć mapę szczegółową z użyciem przeglądówki w odbiorniku, coś tam na niej widzieć chyba nie jest aż tak źle ;-)
A efekty łączenia różnych map w zestawy niektórzy nazywają ... atlasami :-)
Z atlasami bywa różnie, na stały rejon działania warto coś przygotować na dłużej, choć wtedy powstaje np. problem utrzymania aktualności takiego zestawu. Podobnie jest z atlasem tematycznym, np. z mapami historycznymi, choć tu zazwyczaj zmian bywa niewiele. Z kolei na wyjazdy ad-hoc bardziej liczy się łatwość złożenia tego co będzie w użyciu. Sam np. korzystam u nas z dość stałych warstw przeglądowych, najczęściej z pełnym pokryciem, a do nich dołączam np. w/g potrzeb to, czym się posługuję w danym momencie na papierze jako warstwą szczegółową.
Kończy się wyjazd, to najczęściej kończy się też żywot atlasu o takiej zawartości, itp. :-)
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
Mapy_przegladowe.png
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: jnxer - program do map JNX, JNX z poglądówką i inne takie ..

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 kwi 2014 12:10

Ranger napisał(a):Z kolei na wyjazdy ad-hoc bardziej liczy się łatwość złożenia tego co będzie w użyciu. ... Kończy się wyjazd, to najczęściej kończy się też żywot atlasu o takiej zawartości, itp.

Moja filozofia jest całkowicie odmienna. Jedyne co sprawdzam przed wyjazdem, to naładowanie aku :wink: Jeżeli chodzi o mapy w odbiorniku, mam "na stałe" wszystko co może się przydać na terenie PL,Cz, Sk. Lubię taki stan rzeczy, bo po pierwsze w czasie przerwy zimowej kompletując nowości mam zajęcie i jakąś tam namiastkę obcowania z turystyką, a po drugie w moim przypadku trudno przewidzieć czy jadąc "TU", nie wyląduję "TAM", więc trudno byłoby się przed wyjazdem przygotowywać tylko do jednego regionu. Z tego samego powodu z reguły nie zaglądam też do szuflady w celu przejrzenia makulatury, bo najaktualniejszą i najodpowiedniejszą mapę papierową i tak kupię na miejscu i to niezależnie od rego czy wyląduję tam czy gdzie indziej, czy wręcz podczas jedengo wyskoku zaliczę 2-3 regiony. Krótko mówiąc jeżeli chodzi o papier jest tak: nie biorę papieru z domu na wycieczkę, lecz przywożę go z wycieczki do domu :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości