Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez gavia » Cz, 01 maja 2014 21:03

Niezłe cyrki nie wiem czy to tylko Orange czy u innych operatorów jest tak samo.
Po obliczeniach (doładowań) przeniosłem jeden z numerów na kartę z innej sieci do abonamentu w Orange. Pierwsze co zrobiłem to od razu wyłączyłem transmisję danych w tel. żeby nie było niespodzianek i tak używam tylko Wi-fi i to sporadycznie.

Po zalogowaniu się na konto na Orange Online ciekawostka. Telefon w nocy 6 razy sam łączył się z internetem. W tym abonamecie jest takie coś, że za 100mb płaci się 5 zeta ale pobranie tylko 1 mb to również 5 zł.Kiedy sprawdzam w telefonie czy coś pobrało- wyskakuje, że aplikacje przez ostatni tydzień nic nie pobrały.

Po telefonie na Infolinię, konsultant zaproponował dwa rozwiąznia

1.Reklamację z którą może być różnie
2.Włączenie blokady na transfer danych i odliczenie tych 5 zł od faktury.

Na pytanie czemu telefon sam łączy się z siecią mimo wyłączonego transferu danych nie potrafił odpowiedzieć, coś mówił, że może wina telefonu ( S4 MINI) -podejrzane trochę . W sieci wyczytałem, że nie tylko u nas taki problem, niektórzy ałkiem niezłe rachunki dostali.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez Mariusz65 » Cz, 01 maja 2014 23:08

Masz w Google Play zaznaczoną opcję Aktualizuj tylko przez Wi-Fi?
http://pclab.pl/tip/Poradnik.dla.pocz%C ... %B3w,52026
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez gavia » Pt, 02 maja 2014 6:48

Tak miałem to zaznaczone. Teraz już nawet to odznaczyłem. Wydawało mi się że już nie powinno być żadnych automatycznych aktualizacji ale pewny nie jestem. Kiedy wchodze w menadżera aplikacji nie mogę wyłączyć procesu aktualizacja opr.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez Zachu » Pt, 02 maja 2014 9:00

Chciałem smrtfona bez dostępu do netu? :)
W starych andkach używa się APN Blokada z wersjami wyższymi niż 4 podobno to nie działa.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez gavia » Pt, 02 maja 2014 10:06

Szukałem chwilę tego typu programów ale tak jak piszesz nie jest pewne, że to działa z nowszym sprzętem.
Nie rozumiem tylko po co w fonie funkcja ''Wyłącz Transmisję'' - kiedy to nie do końca działa.

Jeszcze ciekawe, że w abonamencie po zalogowaniu wyskakuje pobrano przedwczoraj 6 razy po 50kb a w telefonie - jest transfer=0. (ale może tu nie wchodzą aktualizacje ,nie wiem) .
Chyba że w systemie coś nie tak mają.


Mogłem sprawdzić w Xperii ale kazałem już im włączyć tę blokadę ,zobaczymy czy przestanie nabijać.
(Zawsze można odblokować jak będzie net konieczny).

Teraz sprawdziłem jak to jest w Orange na kartę , która była przez miesiąc w tym telefonie.
I okazuje się, że jest tak samo czyli tel. łączy się z siecią mimo ,, transfer wyłączony'' -choć rzadko ( 8 połączeń na 3 tygodnie) ale raz nabiło 10 zł( za 2102 kb)

Teraz ta sama karta jest w zwykłym, starym Lg bez Androida i jak widzę od 24 go brak ,, naliczania za transfer''
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez GPS Maniak » Pt, 02 maja 2014 18:54

gavia napisał(a):Szukałem chwilę tego typu programów ale tak jak piszesz nie jest pewne, że to działa z nowszym sprzętem.'

Swego czasu, akurat z dość leciwym andkiem (2.2) też miałem z tym problemy. Ponieważ dość często korzystam z komórkowej transmisji danych, najwygodniejsze są dla mnie widżety typu: APN Switch umieszczone na pulpicie głównym, dzięki czemu nie trzeba grzebać w ustawieniach telefonu, w których raz ustawiam: "wyłącz dane w roamingu" i więcej tam nie zaglądam. Natomiast w razie potrzeby włączam transmisję komórkową jednym pacnięciem w ekran. Okazało się jednak, że pomimo wyłączenia transferu widżetem, dane via komórka nadal leciały. W końcu w starym andku skutecznym okazał się ten wyłącznik: https://play.google.com/store/apps/deta ... noff&hl=pl

W One Touch z nowszym androidem (4.1.1) działa widżet NM Switch Data z tej apki: https://play.google.com/store/apps/deta ... .n3g&hl=pl
W ogóle apka jest super. Polecam.

Oba modele telefonów używane w Orange.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Czemu telefon sam łączy się z netem ( transmisja wył)

Postprzez gavia » Pt, 02 maja 2014 20:23

Thx.
Sprawdzone więc trzeba będzie spróbować ten drugi system ale to dopiero po pierwszej fakturze.Trochę nieufny jestem do abonamentów i w ogóle do tej całej operacji podpisywania umowy , czy nie zostałem przypadkiem ,,w konia zrobiony'' . Nie wszystko takie oczywiste w tych aneksach.


W opisie napisane ,,added support for android 4.3 i 4.4'' czyli jest szansa, że będzie działać.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron