OsmAnd, zapisywanie śladu gpx

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

OsmAnd, zapisywanie śladu gpx

Postprzez elshawky » Śr, 20 sie 2014 15:14

Witam,
Posiadam telefon z systemem android, odbiornik Nokia LD-3W oraz aplikację Bluetooth GPS do połączenia wszystkiego w całość. Wszystko funkcjonuje prawidłowo, jednakże przy odczycie zapisu śladu gpx (na czym głównie mi zależy) utworzonego przez OsmAnd okazuję się, że jest przesunięcie o 2 godziny. Tzn. aplikacja notuje start rejestrowania ścieżki 2 godziny za wcześnie. W obu aplikacjach Bluetooth GPS jak i OsmAnd szperałem w ustawieniach, ale nic dotyczącego daty czy czasu nie mogłem znaleźć. Nadmienię również, iż aplikacja Bluetooth GPS prawidłowo na swoim ekranie wskazuje datę i czas oraz pozycję. Problem jest chyba zatem po stronie zapisu przez OsmAnd do *.gpx.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
Pozdrawiam.
elshawky
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 01 gru 2011 17:26

Re: OsmAnd, zapisywanie śladu gpx

Postprzez Ranger » Cz, 21 sie 2014 10:53

Odczycie gdzie ?
Jak można wyczytać w definicji normy GPX czas jest zapisywany w tym standardzie jako Universal Coordinated Time (UTC)
http://www.topografix.com/gpx_manual.asp
Czyli zawsze tak samo, w przeciwieństwie do czasu lokalnego, który się zmienia w zależności od stref czasowych,
np. u nas GMT+1 lub +2 w zależności od pory roku.
Stąd to raczej kwestia sprawdzenia, czy aplikacja wyświetla właśnie czas w UTC (czyli tak jak jest zapisany w pliku GPX),
czy też daje jakąś możliwość przeliczenia i pokazania go jako bieżący czas lokalny.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości