stare mapy wojskowe - wartość

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

stare mapy wojskowe - wartość

Postprzez goobie » Pt, 07 lis 2014 14:44

Witam serdecznie. Jestem w posiadaniu arkuszy map wojskowych w układzie współrzędnych 1942, w skali 1:50'000. Mapy są w kolorze i wydawane były w latach 70/80. Opis przykładowego arkusza: "Sztab Generalny WP M-33-72-A (PRUDNIK); TAJNE". Arkusze są w dobrym stanie, nie zaginane (przechowywane w roli). Pytanie, czy mapy te mają jakąś wartość i gdzie mógłbym się z nimi udać? Czy można takie coś próbować sprzedać w internecie, np. na portalu aukcyjnym lub giełdzie ogłoszeń? (chodzi mi o to, że tam jest napis tajne ;) Ile może być warty pojedynczy arkusz? (jeszcze sam nie wiem ile tego mam - chyba wieczory zimowe spędzę na inwentaryzacji). Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
goobie
Początkujący
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 17:43
Lokalizacja: Poznań

Re: stare mapy wojskowe - wartość

Postprzez popej » Pt, 07 lis 2014 17:28

"Tajne" to chyba zostało obalone razem z komunizmem ;)

Aktualnie cennik arkusza mapy topograficznej wynosi zwykle 10zł lub 20zł, jeżeli to nie poligrafia ale wydruk z plotera czy drukarki. Mapy w układzie 1942 też jeszcze można kupić, zobacz przykładowy cennik:
http://www.pomorskie.eu/res/mapy_gis_gp ... 8_2014.pdf
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: stare mapy wojskowe - wartość

Postprzez goobie » So, 15 lis 2014 18:19

Bardzo dziękuję za informację!
Czyli chyba nie ma sensu bawić się w wystawianie. To są wydruki offsetowe z tego co widzę (druk WZKart. 91r.) - nie jest to wydruk z plotera. Może ewentualnie jako komplet, za jakąś niewielką sumę... Najpierw muszę zrobić jakiś spis arkuszy :)
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
goobie
Początkujący
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 17:43
Lokalizacja: Poznań


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości