Płot nad Bładnicą

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 16:01

@Marko
Nie ma żadnego problemu ze zgłaszaniem poprawek do wydawnictw, zazwyczaj są nawet do tego specjalnie przeznaczone adresy.
Jeżeli masz na myśli Compass, to nawet już podawałem e-mail w temacie dotyczącym map wydawnictwa.
Wydaje mi się, że ta zmiana ot tak się nie dokona, w tym przypadku powinna być też potwierdzona przez gospodarzy terenu (zajmujących się turystyką).
Natomiast pomysł o przełożonych miał zapewne dodać sprawie obraz powagi, ale pech chce, że jest tylko zwykłą insynuacją.
Miejmy nadzieję, że reszta jest bardziej poważna :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez gavia » Śr, 25 mar 2015 18:14

Nie wgłębiając się w Waszą dyskusję , problem z mostkiem ,płotem itd bo np. psy( i na psach się skoncentruję)-tych jako rowerzysta szczerze niecierpię.

Tak trochę żartem choć dla mnie to wcale śmieszne nie jest ale

takie oznaczenie na mapie tych wszystkich ,,gospodarstw '' (gdzie otwarta brama albo furtka) z upierdliwymi , nieuwiązanymi, wolno pałętającymi się wrednymi kundlami ( moja nazwa dla wszystkich psów nawet dla tych pięknych czy wielgaśnych ) by się bardziej przydała niż jakieś tam super opisy,cieniowanie ... i inne mapowe wynalazki.

Przykładowo w moim rejonie spokojnie z pamięci mogę pewnie koło 20 dokładnych lokalizacji podać .

Jedne z ciekawszych to ten adres 50.965731N, 15.511437E domek przy nowo wyasflatowanej drodze z Chmielenia do Grudzy ( skrót ,wątpię żeby na jakiejś mapie była zaznaczona jako asfalt)-na wąską drogę wybiega wielki ,groźny buldog -
Kolejna 50°50'35"N 15°32'25"E droga z Zakrętu Śmierci do Piechowic gdzie w prawie najszybszym miejscu zjazdu gdzie prędkości rzędu 50 km/h a bywa że i +70 kilka km/h często z zawsze otwartego podwórka wylatuje na drogę jakiś czworonożny potwór.

(Ja stosuję zasadę obrony jak z jakiegoś programu o zagadkach jak sie zachować gdy ( na Discovery ,National albo ....) - czyli wrzeszczeć na psy. Na razie pomaga -ale zawsze serducho wali jakbym Himalaje zdobywał)
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 18:38

Sprawa wygląda nie na takie psy :-)
Wystarczy się trochę szerzej przyjrzeć otoczeniu. Pomysł wyglądał mniej więcej tak - Jagodową do grodziska, dalej wzdłuż rzeki (pas melioracyjny ?) i dalej do miasta starą Harcerską z widokiem na stawy. Czyli czysta rekreacja :-)
Po zbudowano S1 się lekko pocięły powiązania lokalne.
A chłopa, na którego pyszczy Marek, pewnie wkurzają "dobrodziejstwa" przelotowej drogi i inne takie tam pomysły ;-)
Natomiast pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, by np. jechać do grodziska Jagodową (odrębny odcinek szlaku), nią też wrócić i potem walić wprost do miasta. No ale to ktoś musi lokalnie ocenić i zdecydować jak ma być, a na pewno nie są od tego wydawcy map :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 18:51

Ranger napisał(a):Sprawa wygląda nie na takie psy :-)
Wystarczy się trochę szerzej przyjrzeć otoczeniu. Pomysł wyglądał mniej więcej tak - Jagodową do grodziska, dalej wzdłuż rzeki (pas melioracyjny ?) i dalej do miasta starą Harcerską z widokiem na stawy. Czyli czysta rekreacja :-)

Ranger, byłeś tu kiedyś ostatnio :?: :!: :?:
Harcerska i kościółek MB Różańcowej to moja parafia, więc OK, za mostem przez S1 i ulicą Gołęszyców już jest O.K.
Ja napisałem jednak o tym, co się dzieje przed mostem, pomiędzy Jagodową a Harcerską (ew. Gołęszyców), a tu jest dramatycznie nieciekawie (nie będę obgadywał sąsiadów).

Zdjęcie powinno być geodatowane. Kładkę też widać.
W skrócie: od ok. 5 lat (czyli odkąd pamiętam) jest taki oto płotek i ogrodzenie drutem kolczastym, więc teoretycznie do przejścia i wejścia na posesję.
Na płocie jednak złowrogi napis: Uwaga Zły pies.
Acha, zapomniałem o tym - ;-)
Ostatnio edytowano Śr, 25 mar 2015 19:36 przez Marko, łącznie edytowano 5 razy
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 18:52

@Ranger
Teraz na rowerze jeździ się tutaj, czyli kawałek dalej nowo wybudowaną drogą rowerową ul. Górny Bór.
Oznakowanie w terenie:
Ostatnio edytowano Śr, 25 mar 2015 19:06 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 18:57

gavia napisał(a):Tak trochę żartem choć dla mnie to wcale śmieszne nie jest ale

Zostałem pogryzionym przez psa na szlaku zielonym Ustroń Polana - Orłowa, gdyż lokalnemu gospodarzowi zachciało się wypasać owce na szlaku.
A że zagrody pilnowały dwa mieszańce owczarka z kundlem, stąd moje kłopoty.
Skończyło się na bólu łydki i serii bolesnych zastrzyków. Fabio Cancellara miałby wtedy do mnie sporą stratę, gdy uciekałem z powrotem w dół przed tymi brytanami ;-)

Co do Skoczowa: uważam błędne oznakowanie w tym konkretnym miejscu za spory błąd polskich wydawnictw, bo naraża zdrowie.
Sugerowałbym "tylko i aż" sprawdzenie i aktualizację przebiegu szlaku Greenways pod S1 w Skoczowie Bładnicach.
Do Piekiełka owszem, można sobie pomaszerować, ale, jak Ranger pisze Jagodową przez kładkę wcześniej i dalej, po płytach betonowych do tzw. "buczyny" - do Międzyświecia.
Wzdłuż Bładnicy odradzam. Znam sytuację dobrze i nie jeżdżę tu z dziećmi, ale gdy ktoś ślepo zaufa nawigacji, to się wpakuje w tarapaty, a tu nie ma przeproś,... niestety, w myśl zasady: "wolnoć Tomku w swoim domku"... (na swojej posesji).
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 19:58

@Marko
Wydawcy nie oznakowują szlaków w terenie, tylko znakarze i to w/g dostarczonych planów. Widać taki poszedł w mapę. Na Harcerskiej znaki jeszcze są ?
Płot wygląda na wjazd w obejście od strony północnej (ze zjazdu z S1), na zachodnim brzegu rzeczki. Pewnie chłopu pomyłkowicze zjeżdżali z S1 w podwórko, a tak szlaban to szlaban :-)
W tej sprawie ciekawsze jest oznakowanie szlaku na skrzyżowaniu Beskidzka-Jagodowa, dojazd Jagodową do kolejnego mostku (do którego już nie dotarłeś), bo tam jest grodzisko.
Co do psów - kiedyś na Słowacji na hali taka psina (owczarek górski) próbowała mi lepszą połowę dołączyć do stada. Szło to sobie samopas, bacowie widać byli zajęci czymś przyjemniejszym. Na szczęście skończyło się szczypnięciem i po reakcji psina doszła do wniosku, że coś się jej poptaszkowało.
Widocznie koniecznie chciała się wykazać przed przełożonymi, nawet gdy ich nie było :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 20:05

Ranger napisał(a):Płot wygląda na wjazd w obejście od strony północnej (ze zjazdu z S1), na zachodnim brzegu rzeczki. Pewnie chłopu pomyłkowicze zjeżdżali z S1 w podwórko, a tak szlaban to szlaban :-)

Nie! To przeciw rowerzystom. Od strony kładki nie ma już płotka, jest drut kolczasty (plus biegający samopas brysio).
Zważ Pan, że nie ma zjazdu z S1 do Skoczowa na Górnym Borze, na Boga!
Ostatnio edytowano Śr, 25 mar 2015 20:21 przez Marko, łącznie edytowano 2 razy
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 20:14

Ranger napisał(a):Wydawcy nie oznakowują szlaków w terenie, tylko znakarze i to w/g dostarczonych planów. Widać taki poszedł w mapę. Na Harcerskiej znaki jeszcze są ?

Nie rozumiem. Czyli co? Znakarze swoje, a Wydawcy swoje? Czy nie lepiej, gdyby się porozumieli, skoro wiadomo kogo zapytać... Hmm, nie rozumiem.
Na Harcerskiej znakowanie na wymalowane na drzewach pewnie jeszcze pozostało, choć wybladłe.
Nowe tabliczki czerwonego szlaku rowerowego będą na modernizowanym Górnym Borze:
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,27548 ... nania.html
Ranger napisał(a):W tej sprawie ciekawsze jest oznakowanie szlaku na skrzyżowaniu Beskidzka-Jagodowa

Chcesz, masz. Uważam, że jest skopane i uszkodzone. Strzałki w Jagodową w tej chwili brak.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 20:37

@Marko
Skup się czasem na tym co piszą inni :-)
Poniżej na obrazku masz jak jechałeś, w kółku gdzie się odbiłeś od płotu i gdzie jest zjazd z S1.
To nie ma nic wspólnego z mostem na Górnym Borze.
Wydawcy umieszczają oznakowania szlaków na mapach w/g różnych materiałów, wszystkiego sami nie objadą. Jeżeli brak źródła - nie zamieszczają nic.
Widać było :-)
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
Wzdluz_Bladnicy.jpg
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 20:42

Ranger, czyli co?! Nie ma szans na zmiany na mapach?
Nie ma zjazdu z S1, powtarzam!
To zjazd z Cieszyńskiej (stara droga) i Gołęszyców.
Samochody nigdy tu nie wjeżdżały; za to przed kilkoma laty tłumy rowerzystów.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 21:04

@Marko
Zastanów się przez chwilę, jak były budowane mosty nad Bładnicą zanim S1 powstała. Latały śmigłowce z betonem ? :-)
To problem zastępczy, obaj wiemy, że do tego płotu w obejściu są dwie drogi, jedna z miasta a druga z byłej zbiorczej. Czym by kto od tej strony nie jechał to się odbije. Nie rozstrzygniemy też tu kto jakie miał zamiary co do przebiegu szlaku, czy uwzględniał że ma iść do grodziska i co w końcu nawaliło. Przejazdu niet.
Ale z tego nie wynika, jak ma po nowemu być :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 21:12

@Ranger
1. Jest nowa droga rowerowa Górny Bór, którą znakarze zaznaczyli na czerwono.
2. Nie ma już rowerowego odcinka terenem wzdłuż Bładnicy łączącego Jagodową z Gołęszyców.
Jak nie ma wiedzy, to nie powielać błędów, ale kontaktować się z lokalnymi organizacjami.
Sygnał o błędzie już jest; właśnie tutaj, w tym wątku.
Co z tym zrobi Wydawnictwo to już nie moja sprawa.
Powodzenia!
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Ranger » Śr, 25 mar 2015 21:20

@Marek,
Zrozum, że wydawnictwo na tej podstawie może szlak na mapach co najwyżej zlikwidować :-)
Jeżeli jest nowy przebieg, a nawet ktoś go już oznakował, to przecież nikt nie będzie zgadywał, czy to jest informacja kompletna.
I wracamy do początku - grodzisko to jeszcze lokalna atrakcja, czy już nie ?
W obecnym stanie na mapach - od południa dostępna. A jeżeli ktoś jedzie z miasta, to się powinien połapać po braku oznakowań szlaku :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Płot nad Bładnicą

Postprzez Marko » Śr, 25 mar 2015 21:38

Ranger napisał(a):@Marek,
Zrozum, że wydawnictwo na tej podstawie może szlak na mapach co najwyżej zlikwidować :-)

Nareszcie - Zgadza się! Należy wycofać wprowadzające w błąd, nieistniejące oznakowanie z mapy i wrysować po nowemu.
Ranger napisał(a):jak ma po nowemu być :-)

Tak ma być (tzn. tak jest): http://emapi.pl/clients/azymut/?zoom=16 ... NNNNNPNTTT
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości