Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Antonio » N, 17 maja 2015 23:57

Witam.
Poszukuję aplikacji na Androida z mapami (mogą być online), gdzie będą wyświetlane profile wysokościowe i odległość między dwoma punktami na mapie, jak na zdjęciu:

google_maps 6.11.1.png
przykład profilu wysokości


Wcześniej taką możliwość dawaly mapy Google w wersji 6.11.1 (screen z owej wersji). Teraz, po zmianie telefonu, mam nowszą wersję map Google i tu takiej opcji brak, albo nie mogę znaleźć :(
Mapy Google zainspirowane fabrycznie w telefonie, więc downgrade jest raczej niemożliwy, tak samo instalacja dodatkowej, starszej wersji.
Przekopałem sporo aplikacji i wszystkie, które znalazłem, dają tylko możliwość podglądu profilu zapisanego śladu z pomiaru GPS, a mi zależy na profilu z mapy.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez sdsyc » Pn, 18 maja 2015 5:12

Locus lub OruxMap w kooperacji z BRouter
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez GPS Maniak » Pn, 18 maja 2015 6:21

Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Ranger » Pn, 18 maja 2015 10:13

A nie jest to przypadkiem kwestia ustawień GM ?
Z tego co pamiętam profile były tylko pokazywane dla ustawienia tras na rower, a na innych nie (pieszy, samochód) :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Antonio » Pn, 18 maja 2015 13:00

Dzięki za odpowiedzi, ale nie do końca o to mi chodziło. O Locusie zapomniałem, że ma taką "przypadłość", jakoś screeny przeoczyłem, a z opisu aplikacji to nie wynikało.
Zainstalowałem więc Locusa Free, ale tu zonk, chyba potrzebna jest wersja Pro (niby nie jest droga,ale dla zasady chciałbym coś darmowego). Ew. czegoś nie wiem, umknęło mi jakieś ustawienie.
Zaznaczyłem dwa przykładowe punkty i po kliknięciu "pokaż wykres", Locus krzyczy o "kasiorkę".
Tak to wygląda na screenach:
Screenshot_2015-05-18-13-29-08.png
Screenshot_2015-05-18-13-29-26.png
Screenshot_2015-05-18-13-29-31.png


Przypomnę, że chodzi mi o aplikację, gdzie na mapie zaznaczę dwa dowolne punkty i będę mógł odczytać odległość między nimi i podejrzeć profil wysokości między nimi. Nie chodzi mi o wyznaczenie trasy o różnych profilach, tyko odległość.

DODANE: W OruxMap w opisie jest tylko mowa o wyznaczonych trasach w różnych trybach, więc na razie nie instaluję
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez GPS Maniak » Pn, 18 maja 2015 13:49

Osobiście nie bardzo widzę różnicę pomiędzy wybraniem dwóch punktów w takiej czy w innej opcji. To, że opcja nazywa się "trasa" niczego nie zmienia. Nie ma obowiązku wybrania routingu. Np. w Locusie, w opcji tworzenie trasy wskazujesz punkt A, potem B (bez wybierania profilu routingowego) i masz piękną krechę między punktami A i B. Ok. To jest "trasa" ale na krechę właśnie. Wybierasz narzędzia (bez zapisywania trasy) i "pokaż wykres". Koniec. To będzie dokładnie to, czego oczekujesz. Oczywiście program potrzebuje danych wysokościowych SRTM. Te można pobrać z sieci. Więcej na ten temat w wątku o Locusie. Sądzę, że podobnie może to zadziałać to w Oruxie. Ale bez zapisywania trasy i w ogóle z trasą "na krechę" tego nie sprawdzałem.

To czy darmowa wersja Locusa to potrafi, to już inna bajka. Ja mam wersję komercyjną.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez GPS Maniak » Pn, 18 maja 2015 13:55

Antonio napisał(a):Tak to wygląda na screenach:

Wyłącz routing - tę opcję z niebiesko podświetloną strzałką.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Antonio » Pn, 18 maja 2015 14:05

@Lechu: czy routing jest włączony, czy wyłączony, nie ma żadnego znaczenia (raczej), przy włączonym dodatkowo wyznacza trasę dla wybranego profilu, a "krecha" i odległość między punktami jest, co widać na screenie.
Dane SMRT pozwalają wyznaczyć profil offline, bez tego jest taka sama funkcjonalność online (pomijam tu dokładność danych).
Jednak wszystko to działa dla wersji Pro, dla Free nie ma dostępnej takiej opcji, niestety.
Jeśli nie ma darmowej aplikacji z taką funkcjonalnoscią, trzeba będzie dokupić wersję płatną Locusa. Szkoda.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez GPS Maniak » Pn, 18 maja 2015 14:15

Antonio napisał(a):@Lechu: czy routing jest włączony, czy wyłączony, nie ma żadnego znaczenia (raczej), przy włączonym dodatkowo wyznacza trasę dla wybranego profilu, a "krecha" i odległość między punktami jest, co widać na screenie.

Ale wówczas wykres zapewne będzie dla trasy, a nie dla krechy. Inna sprawa, że to bez znaczenia skoro nie działa w wersji free.

Sprawdziłem w Oruxie. Otóż wychodzi na to, że Orux pobiera dane SRTM wyłącznie dla punktów zwrotu. Czyli gdy trasa jest krechą wykres wysokości też jest jednym odcinkiem od wysokości pkt.A do wys.pkt.B.

A sprawdziłeś to co sygnalizował Ranger?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Antonio » Pn, 18 maja 2015 14:38

Nie, gdyż:
Ranger napisał(a):A nie jest to przypadkiem kwestia ustawień GM ?


nie za bardzo wiem, o co chodzi :oops:

Dla innych profili, niż rower też nie sprawdzałem, bo nie interesuje mnie trasa wg żadnego profilu, jedynie odległość w linii prostej.


DODANE:
Sprawdzę jeszcze Oruxa
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Ranger » Pn, 18 maja 2015 20:54

Eh,
Chyba nie załapałem, Tobie chodziło o profil terenu na krechę ... ponad ziemią :-)
Z obrazka w aplikacji by wynikało, że profil terenu był widoczny jak dla pomiaru odległości.
Google rzeczywiście coś tam pozmieniał na początku maja, sprawdziłem dziś, z routingiem po ziemi jeszcze działa :-)
A przy pomiarze odległości nie widać by cosik się dało wybrać :-(
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
GM_profil_po_ziemi.png
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Aplikacja na Androida z danymi wysokościowymi

Postprzez Antonio » Pn, 18 maja 2015 22:54

Ranger napisał(a):Google rzeczywiście coś tam pozmieniał na początku maja, sprawdziłem dziś, z routingiem po ziemi jeszcze działa :-)
A przy pomiarze odległości nie widać by cosik się dało wybrać :-(


@Ranger: zmiany, o których piszę, były wprowadzone już daaawno temu (mniemam, że ok. 2 lata wstecz), wystarczy popatrzeć na screeny i wersję (wersja 6.11.1). Poza tym z tym profilem to też nie tak do końca:

screen3.jpg


Google Maps wg mnie dało "ciała" usuwając "linijkę", czyli możliwość pomiaru odległości i profil wysokościowy tego pomiaru.
Ale nie o tym.

Poszperałem jeszcze i znalazłem:
screen1.jpg
screen2.jpg


Aplikacja prosta w obsłudze, jak budowa przysłowiowego cepa. Posiada wszystko, czego potrzebuję, jest darmowa i w 100% spełnia moje wymogi. Jedyny minus to brak wyboru map, tu tylko Google. Ale jak dla mnie wystarcza w zupełności.
Aha, jeszcze nieszczęsne reklamy :x
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości