Xiaomi a urządzenia Garmina

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Xiaomi a urządzenia Garmina

Postprzez goose » Pt, 22 wrz 2017 9:50

Witajcie.
Mam za zadanie kupić sobie nowy smartfon i zainteresowałem się Chińską marka Xiaomi (stosunek cenna/możliwości sprzętowe/materiał z którego wykonany). Interesuje mnie czy te telefony dogadują się bezproblemowo z urządzeniami Garmina, mam Fenixa 3 (widoki na 5X całkiem realne :) i eTrexa 35t. Moje pytanie, ma ktoś może lub testował telefon Xiaomi i urządzenia Garmina i mógł by się podzielić swoimi doświadczeniami z używania smartfonów tej marki, jak z synchronizacją przez GCM? Jeśli wybiorę Xiaomi to z dystrybucji Europejskiej z softem Global i zrobię flash softu do miui.eu mimo że procedura zachęcająca nie jest :roll:
Ostatnio edytowano Wt, 21 lis 2017 21:24 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Najwyższy czas na poprawę literówki w tytule ;-)
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez popej » Pt, 22 wrz 2017 18:12

Xiaomi oferuje sporo modeli, raczej trudno uogólniać. Ja ma Note 3 Pro z wgranym cyanogenmodem (dzisiaj to się nazywa lineage OS, ale ja jeszcze trzymam starszą wersję). Moim zdaniem Miui jest słabym wariantem Androida. Przez ten czas, kiedy go używałem, ciągle coś było nie tak. Nie próbowałem Miui EU. ale podejrzewam że to niewiele zmienia. Po przejściu na cyanogenmod jest o niebo lepiej, tyle że mam problemy z BT. Konkretnie gdzieś się skasował adres MAC od BT, co powoduje, że BT z niczym nie chce się sparować. Dodam jeszcze, że telefon wspiera technologię ANT, czyli teoretycznie jest szansa na połączenie z ręczniakami Garmina.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 22 wrz 2017 18:59

Niby zdecydowałem się na Redmi Note 4, choć bardzo podoba mi się Mi6 lecz próby jego zakupu mogą skończyć się domową różnicą zdań :) Musze doczytać czy Note 4 też wspiera Ant+ czujniki prosto na smartfonie to też ciekawa opcja, raczej zostanę przy miui.eu, sam przez instalacje softu nie przebrnę a nie będę ryzykował problemów z BT choć niepowiedziane że będą występowały po zainstalowaniu lineage OS na Note 4 kurde teraz juz znów sam nie wiem :) muszę doczytać na temat lineage OS, Miui w wersji 8 coś tam wygląda całkiem spoko, przynajmniej tak wynika z opisów i testów youtub'erów :) A po za problemem z BT jak sprawuje się Tobie telefon, jak długo go masz?
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » Pt, 22 wrz 2017 19:39

Również przymierzam się do Xiaomi Redmi 4 Note. Coś tam piszą w komentarzach, że rzekomo nie obsługuje Quick Charge (soft podobno blokuje).
Przy okazji przeglądania ofert wszelakich zauważyłem, że niektórzy pokazują coś takiego jak kompas w aparacie.
Czy wiecie, czy aparat w tym Xiaomi zapisuje "Tag kompasu" (kierunek patrzenia)?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » Pt, 22 wrz 2017 22:29

Marko napisał(a):Również przymierzam się do Xiaomi Redmi 4 Note. Coś tam piszą w komentarzach, że rzekomo nie obsługuje Quick Charge (soft podobno blokuje).
To akurat potwierdzone że nie wspiera ładowania QC, widziałem gdzieś nawet próby z miernikami i nawet różnymi kablami z których jasno wynika że nie ma QC
Marko napisał(a):Czy wiecie, czy aparat w tym Xiaomi zapisuje "Tag kompasu" (kierunek patrzenia)?
o nawet tego nie doczytałem, fajna opcja by to była :)

Generalnie telefon wydaje się być rozsądnym wyborem, trochę brak mi w nim NFC, rozumiem ograniczenia tej słuchawki rozumiem że za ta kwotę i tak dostaje sporo, choć mi6 to dopiero kosa :)
Ostatnio edytowano So, 23 wrz 2017 9:27 przez goose, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez popej » So, 23 wrz 2017 0:41

Też się przymierzam do Note 4, tej na Snapdragonie. Ale Note 3 Pro jest bardziej wydajne, więc wybór nie jest prosty :)

Wgranie Miui EU wymaga tych samych operacji co wgranie Linage OS. Jak spróbujesz jednego to pewnie potem sprawdzisz drugi system.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » So, 23 wrz 2017 9:39

popej napisał(a):Też się przymierzam do Note 4, tej na Snapdragonie. Ale Note 3 Pro jest bardziej wydajne, więc wybór nie jest prosty :).
Tak, dokładnie o tej samej myślę, choć na papierze porównując oba telefony N4 wydaje się mocniejszy od N3P choć działanie jest dla mnie tajemnicą, miałem Xiaomi w rękach kilkukrotnie i to nie długo ale wystarczyło bym się nim zainteresował, marką Xiaomi zainteresowałem się bo pracuje ze mną dużo Ukraińców a Xiaomi to podstawowy telefon "najemników" z Ukrainy :lol: Na początku pogubiłem się w wersjach tego telefonu ale doczytałem że za różnymi oznaczeniami chowają się po prostu inne części. W poznaniu znalazłem sklep gdzie XN4 na Snapdragonie z europejską dystrybucja kosztuje 719 zł. Cena jest na prawdę dobra.
popej napisał(a):Wgranie Miui EU wymaga tych samych operacji co wgranie Linage OS. Jak spróbujesz jednego to pewnie potem sprawdzisz drugi system.

Pewnie tak, choć czytałem że zmiana systemu kasuje telefon i pewnie powtórna konfiguracja i wgrywanie programów na nowo by mnie powstrzymywało. Zdecydowanie się na smartfon w obecnych czasach w ogóle nie jest łatwe, moja Xepria Z działała ponad 4 lata i w tym czasie specjalnie nie interesowałem się światem smartfonów.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez GPS Maniak » So, 23 wrz 2017 15:16

goose napisał(a):Zdecydowanie się na smartfon w obecnych czasach w ogóle nie jest łatwe,.

Wystarczy interesować się piłką nożną, być fanem talentu Roberta Lewandowskiego i wybór - przynajmniej marki - jest oczywisty: tylko Huawei :wink: :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » So, 23 wrz 2017 16:44

goose napisał(a):
Marko napisał(a):Czy wiecie, czy aparat w tym Xiaomi zapisuje "Tag kompasu" (kierunek patrzenia)?
o nawet tego nie doczytałem, fajna opcja by to była :)

Być może to zasługa Andka 7.0??? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
recenzja-nokia-3-tabletowo-screeny-aparat-02.png

Obrazek
Źródełko: http://gsmonline.pl/artykuly/test-nokia-3-recenzja
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 23 wrz 2017 20:36

Ja z Xiaomi Note 2 mam klopot z bluetooth, bardzo slabo laczy sie z fenixem 5x. Tablet Samsunga w ogole nie ma tego problemu. W sumie nic nie zmienialem z zaawansowanych ustawien. Zonie tez kupilem Xiaomi (redmi 4s bodajze) i z zegarkiem Vivosmart ma ten sam problem. Mozemy zapomniec o powiadomieniach ze Smartfona, to po prostu nie dziala. Aha, na jej poprzedniej komorce, Samsunga S5 Mini dzialalo bez problemu. Wiec albo trzeba sie doktoryzowac nad ustawieniami, albo cos jest nie teges z bluetooth w tej marce, moze jakies oszczednosci w produkcji to powoduja, nie wiem.
Poza tym telefon bardzo dobry. Serio.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » So, 23 wrz 2017 21:31

GPS Maniak napisał(a):
goose napisał(a):Zdecydowanie się na smartfon w obecnych czasach w ogóle nie jest łatwe,.
Wystarczy interesować się piłką nożną, być fanem talentu Roberta Lewandowskiego i wybór - przynajmniej marki - jest oczywisty: tylko Huawei :wink: :lol:

Za chińczyka jak by się nie nazywał wolę zapłacić mniej, lub jak już szaleć kupić MI6 z Huawei jest wszystko oki, tylko jeśli oba z Chin to różnica w posiadaniu NFC miedzy XRN4 a Huwawei P10 Lite(oba smartfony to ta sama pólka) nie jest warta prawie 500 złotych. Słuchawki Xiaomi mają naprawdę dobre recenzje.

@Marko jutro sprawdzę to na telefonie mojej koleżanki z pracy Ona ma Redmi 3 wiec Antka 6 z hakiem sprawdzę jutro wieczorem napiszę.

@Wojtek Szydlowski Masz Mi Note 2 czy Redmi Note 2, zrobiłem wywiad środowiskowy u moich wschodnich kolegów zdecydowana większość ma Redmi 4 lub Redmi Note 3 wszyscy z Miui Global i na BT nikt nie narzeka.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez goose » N, 24 wrz 2017 19:30

@Marko Xiaomi z androidem 6 nie zapisuje"tagu kompasu" przynajmniej nie znalazłem takiej opcji w telefonie koleżanki.
Pozdrawiam Tomek

Nadgarstek: Fenix 5X Miałem:Fenix 3, Fenix 2, eTrex Touch 35, Vivosmart, Vivosmart HR
Na drodze: Nuvi 3790
Romawiam: Xiaomi Redmi Note 4
Avatar użytkownika
goose
Bywalec
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 28 sty 2015 8:27
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » N, 24 wrz 2017 20:03

Goose, dzięki za sprawdzenie. Być może warto zatem polować na Androida 7.0?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez roro » N, 24 wrz 2017 21:25

Do naniesienia na zdjęciu danych georeferencyjnych jak również kierunku geograficznego
nie jest potrzebny Android 7, wystarczy zainstalować odpowiednią Apkę :wink:.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Xiaomi a urządznia Garmina

Postprzez Marko » N, 24 wrz 2017 21:31

Roro,
Nie doczytałeś. Chodzi o systemowy aparat, vide:
Obrazek
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości