Rysowanie po mapach od Google

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Rysowanie po mapach od Google

Postprzez Ciutnik » Cz, 05 kwi 2007 9:27

Witam. Ot, taka ciekawostka. Cytuję za Dziennikiem Internautów:

Opr: Marcin Maj
Opublikowano: 05.04.2007 r, 07:55


Google udostępniło nowe narzędzia w swoim internetowym serwisie z mapami. Teraz każdy użytkownik może łatwo wyrysować na mapie trasę, wyznaczyć lokalizacje lub dodać do danej lokalizacji komentarze, zdjęcia a nawet filmy.

Nowe narzędzie nosi nazwę MyMaps i jest dostępne w serwisie Google Maps w zakładce widocznej po lewej stronie.

Użytkownicy mogą tworzyć własne mapki rysując na mapach Google linie i kształty. Można również "przypiąć pinezkę" do danej lokalizacji i dodać komentarz (także w formacie HTML). Oczywiście możliwe jest wstawienie kodu zagnieżdżającego w komentarzu film z YouTube.

Przedstawicielka Google Jessica Lee mówi, że firma zdecydowała się na umożliwienie użytkownikom tworzenia własnych map, gdyż "nikt nie tworzy map lepiej, niż lokalni eksperci". Teraz serwisu Google będzie można użyć np. do stworzenia bogatszego opisu jakiegoś regionu lub np. do udokumentowania własnej podróży, czy też drogi życiowej.

Mapy stworzone za pomocą MyMaps będą widoczne w zlokalizowanych wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście osoby, które chcą udostępnić swoje mapy tylko znajomym, będą miały możliwość ukrycia ich przed wyszukiwarką.

Usługa będzie początkowo dostępna w USA i w narodowych wersjach dla Australii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Holandii i Hiszpanii. Polscy użytkownicy po kliknięciu na zakładkę MyMaps mogą zobaczyć w niej napis o treści:

Unable to contact server

Nie oznacza to jednak, że zabawa mapami jest niedostępna. Można przykładowo najpierw odwiedzić stronę z jedną z przygotowanych już map, taką jak np. mapa Monster Sightings, a następnie kliknąć w link Create new map. Jest on dostępny u góry w zakładce MyMaps. Inną już dostępną mapą stworzoną za pomocą MyMaps jest mapa The World of Hello World, która pokazuje te miejsca na świecie, w których narodziły się różne języki programowania.
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość