Mapy na rower

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Mapy na rower

Postprzez Grabarz » So, 30 lip 2022 17:47

Witam, potrzebuje na szybko jakies mapy na rower do garmina gpsmap 60 csx, jutro mam wyjazd troche pozno sie obudzilem, pomogli byscie cos na szybko ogarnac?
Grabarz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 01 mar 2021 21:44

Re: Mapy na rower

Postprzez Grabarz » So, 30 lip 2022 17:52

Mam jeszcze taka plyte, da sie to jakos wykorzystac?
Załączniki
IMG_20220730_185118941.jpg
Grabarz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 01 mar 2021 21:44

Re: Mapy na rower

Postprzez Antonio » So, 30 lip 2022 20:17

Da się, ale nie wiem z jakim skutkiem. Mapa już bardzo leciwa i mocno straciła na aktualności.
Co do map, na szybko, to zobacz UMPpcPL
http://ump.waw.pl/wszystkie.html
Możesz wgrać gotowca lub poszukaj coś z Open Street Map. Jest na forum sporo informacji.
Ciężko doradzić coś konkretnego, bo rower rowerowi nie równy.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Mapy na rower

Postprzez bratapita » N, 31 lip 2022 10:26

Nie wiem jak Twój Garmin ale mój etrex 20 strasznie wylicza trasy w trybie rower. Mapy próbowałem różne darmowe znalezione w necie i jest katastrofa. Jakbyś coś znalazł co prowadzi sensownie to napisz tutaj i podaj mapę to wypróbuję.
Na razie radzę sobie robiąc ślad w google albo mapy.cz i wgrywam na Garmina.
bratapita
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 20 lip 2022 6:40

Re: Mapy na rower

Postprzez Antonio » N, 31 lip 2022 15:23

Na rowerze używam Edga 530 i do tego, oprócz preinstalowanej Garmin Cycle Map, używam UMP, i Freizeikarte - lunkibw wątku
viewtopic.php?p=191763#p191763
Z wyznaczaniem tras nigdy nie będzie tak, jak byśmy sobie tego życzyli, chociaż tu, żeby na szybko dojechać w wyznaczone miejsce, nie ma tragedii. Jednak przy planowaniu też wyznaczam ślad w Mapsource (tak, stary, ale dla mnie bardziej wygodny) lub w Lokusie na telefonie i wysyłam do Edga plik gpx.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Mapy na rower

Postprzez Grabarz » N, 31 lip 2022 15:58

Dzieki Panowie, cos tam powgrywalem niby dziala ale nie jestem zadowolony. Nie moge sie jakos do tego urzadzenia przekonac, jak dla mnie duzo lepiej poradzily sobie mapy google, moze kwestia ze nie potrafie sobie tego urzadzenia skonfigurowac albo wgrac dobrych map
Grabarz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 01 mar 2021 21:44

Re: Mapy na rower

Postprzez roro » Pn, 01 sie 2022 15:52

W przypadku wyznaczania trasy przez autoroutig z punktu Start do End niezgodnie z naszym oczekiwaniem,
można ukształtować optymalną trasę punkt po punkcie - tu uwaga, podczas tworzenia i po zakończeniu nie
można stosować opcji "przeliczania trasy".

Ukształtowana trasa wyświetlana w odbiorniku prawdopodobnie nie zachowa oczekiwanego przebiegu.

Trasę w Base Camp należy zmienić na ślad, a uzyskany ślad można zmienić na trasę bezpośrednią ( po bezdrożach),
w nowszych odbiornikach należy wybrać w ustawieniach wyznaczania trasy > Aktywność > Monit.
Podczas uruchomienia trasy należy wybrać Wyznaczanie trasy bezpośredniej.

Trasa bezpośrednia zazwyczaj się kojarzy z linią prostą z punktu A do punktu B, ale tak nie jest,
trasa bezpośrednia może mieć przebieg zakręt po zakręcie i ukształtowanie zbliżone do drogi.

Niektóre nowsze odbiorniki zachowują przebieg trasy utworzonej w Base Camp, zgodnie z aktywnością i przebiegiem,
trasa powinna być wyznaczana w Base Camp na takiej mapie jaką mamy w odbiorniku. Podczas uruchamiania trasy
automatycznie przechodzi do opcji "Jedź", nie uwzględniając ustawienia opcji Monit. Trasa nie jest przeliczana w odbiorniku.

W starszych odbiornikach, które nie posiadają opcji Monit, należy w Konfiguracji ( Ustawieniach) wcześniej wybrać wyznaczanie trasy po bezdrożach.
    
Obrazek: Trasa Bezpośrednia, w przypadku autorotngu z punktu Start do punktu End trasa nie będzie miała przebiegu 
zgodnego z oczekiwaniem, będzie prowadziła bezpośrednio z punktu start do End ( zaznaczona żółtą linią).

2953.jpg
2953.jpg (66.72 KiB) Przeglądane 2702 razy
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Mapy na rower

Postprzez Grabarz » Wt, 02 sie 2022 7:57

No dobra a uzywa ktos 60 csx? Zeby mogl podpowiedziec co dojladbie jakoe mapy i jak skonfigurowac urzadzenie?
Grabarz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 01 mar 2021 21:44

Re: Mapy na rower

Postprzez roro » Wt, 02 sie 2022 10:05

Najbardziej " rowerową " mapą jest, mapa Velomap, nie oznacza to, że się sprawdzi na obszarze na którym chcesz korzystać. 

https://www.velomap.org/

Dla odbiornika Gpsmap 60 zalecane jest planowanie tras w MapSource przy ustawieniu Samochud/Motocykl 
Opis ustawień:
https://www.velomap.org/velomaporg/autorouting/

Wyznaczanie tras dla jazdy rowerem ogólnie nastręcza problemy, do celów rekreacyjnych można pobrać gotowe trasy wycieczek,
gorzej jest z wyznaczaniem tras "użytkowych", czyli jeżeli chcemy przemieścić się z punku A do punku B w przypadku, gdy punkty
nie są związane z atrakcjami turystycznymi. Powodem problemów z wyznaczaniem tras dla jazdy rowerem jest brak kompleksowych
rozwiązań ścieżek rowerowych, często trasa musi przebiegać typowymi ścieżkami rowerowymi, ciągami pieszo-rowerowymi, a także 
drogami przeznaczonymi dla ruchu samochodowego. Z braku dobrego wyjścia trasa dla rowerów z powodu braku na niektórych obszarach
ścieżek, jest wyznaczana po drogach o mniejszy nasileniu ruchu - co często jest uznawane za nieracjonalne wyznaczenie trasy.

Info: Instalacja MapSource w PC wymaga uprzedniego zainstalowania programu Base Camp.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Mapy na rower

Postprzez Grabarz » Śr, 03 sie 2022 1:43

Dzieki za wyjaśnienie :)
Grabarz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 01 mar 2021 21:44


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości