Gdzie w Pieniny ?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Gdzie w Pieniny ?

Postprzez sigreg » So, 02 cze 2007 23:06

Witam szacowne grono !

Korzystajac z mozliwosci wyrwania sie z pracy w okolicach swiat Bozego Ciala postanowilem w koncu odwiedzic Pieniny - po raz pierwszy !
Zaopatrzylem sie wiec w mape papierowa (mapy Pienin do garmina nie znalazlem) i zastanawiam sie teraz gdzie warto uderzyc...
Wyjazd planuje w czwartek w poludnie, powrot w niedziele, czyli dwa dni na bieganie po gorach. Wyjazd mialby charakter bazy w stalym miejscu (kwatera ktora musze znalezc) i dreptanie po okolicy, ewentualnie dojazd samochodem z kwatery w odleglejszy region i dreptanie tam, na nocleg powrot do kwatery.
I teraz pytanie, w ktory region Pienin warto sie udac aby miec mozliwosc przejscia ciekawych szlakow lub/i odwiedzenia mozliwie sporo ciekawych miejsc ? Ktore miejsca warto odwiedzic ogolnie w Pieninach ? W jakiej miejscowosci szukac noclegow aby nie utonac w morzu turystow (tego sie najbardziej boje, w koncu to kolejny dlugi weekend) ?

Ogolnie wszelkie informacje dotyczace Pienin beda dla mnie na wage zlota :)

Z gory dziekuje
Grzesiek
sigreg
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt, 23 mar 2007 22:59

Postprzez popej » So, 02 cze 2007 23:35

TOPO_PL_100 GPS Maniaka obejmuje Pieniny:
http://gps.astronet.pl/new/download.htm
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Magnoom » N, 03 cze 2007 0:05

Ja w Pieninach zazwyczaj zatrzymywałem się w Jaworkach. Dokładnie Czarna Woda. Co prawda do Pienin właściwych jest kawałek, ale Małe Pieniny są równie ciekawe. Niedaleko też zaczyna się Beskid Sądecki z Radziejową i Przechybą.

Same Jaworki stanowią fajną bazę na jednodniowe wypady. Tutaj krzyżuje się kilka szlaków. Tutaj też znajduje się perełka Pienin (według mnie) - Wąwóz Homole. Dalej za wąwozem fajne podejście na Wysoką (tutaj powstał mój avatarek) i wzdłuż granicy przez Durbaszkę, aż do Szczawnicy. Przy dobrej pogodzie wspaniałe widoki na Tatry. Z resztą wariantów wycieczek jest wiele, wystarczy popatrzeć na mapę.
W Pieninach właściwych lepszą bazą wypadową wydaje się Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Sromowce. Obowiązkowo wejście na Sokolicę i Trzy Korony. Ciekawy jest Wąwóz Sobczański, dalej ruiny zamku w Czorsztynie oraz zamek i tama w Niedzicy, także Góra Zamkowa i tamtejsze ruiny. Wypad na Słowację do Czerwonego Klasztoru.

Teraz powinny już dość często kursować busiki pomiędzy miejscowościami w regionie, więc nie powinno być problemów z dojazdami, zamykaniem w pętle tras, itp.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości