Offroad ;-)

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Offroad ;-)

Postprzez RyszardS » Pt, 15 cze 2012 11:39

Mieszkam koło lasu w którym czasami jeżdżą konno (bo jest taka mała prywatna standnina we wsi) i mam inne odczucia... pewnie dlatego że u mnie nikt po tym lesie nie uprawia galopów a i tych jeżdżących końmi jest zdecydowanie mniej niż rowerzystów. Jak to powiedział Harry Callahan w Brudnym Harrym: "z opinią jest jak z dziurą w d..e - każdy ma swoją!" (on powiedział to bez kropek ale obawiam się że gdybym to tak tu dosadnie wpisał to jakiś moderator mógłby zareagować.)
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Offroad ;-)

Postprzez asandrzej » Pt, 15 cze 2012 12:26

Może w tym wątku jeszcze napisze, nie jest to związane z lasem, jeżeli chodzi o akweny wodne, rzeki, nawet jeżeli dojazd samochodem nie jest zabroniony,
to parkowanie bezpośrednio na brzegu tych akwenów jest zabronione,……. czy do tego stosują się wszyscy wędkarze.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Offroad ;-)

Postprzez RyszardS » Pt, 15 cze 2012 13:00

Andrzeju... jak się znajdzie tu gdzieś jakiś wędkarz to pewnie niebawem Ci odpisze, że samochód nad rzeką czy jeziorem nikomu nie przeszkadza (bo nie jeździ, nie hałasuje itd...) bo i tak tam nikogo nie ma, nie truje bo nie jest odpalony (a że jest nowy i wypaśny to nic z niego nie cieknie), nie rozjeżdża nabrzeża bo przecie jest taki przyjazny środowisku a w ogóle to jest tam wskazany a wręcz konieczny bo wędkarstwo to taki nowoczesny kwalifikowany sport który najdoskonalej uprawia się leżąc pod samochodem?! :mrgreen:
No i jeszcze ten nieszczęsny koń... jak by tam przyszedł się wody napić to pewnie woda w całej okolicy byłaby zatruta na wskutek wzburzenia mułu kopytami a jezioro poprzez powiększenie objętości (jak by on do niej wlazł) wypełzło ze swoich granic... no po prostu karamba :lol:
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Offroad ;-)

Postprzez lr_olek » So, 16 cze 2012 20:55

ehhh,drodzy panowie...
pasuje z polemiką.
każdy ma swoje racje,ale jak zwykle w każdej dyskusji ciężko dojść do konsensusu.
wiec moze abysmy nie toczyli wojny polsko-polskiej :mrgreen:
zastosujmy metode,ze szanujmy siebie na szlaku i poza nim bez wzgledu na teorie oraz sposob podrozowania. :D
lr_olek
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): N, 10 cze 2007 18:33
Lokalizacja: sulavia

Re: Offroad ;-)

Postprzez Marko » Wt, 24 lip 2012 8:52

Znów trzech motocyklistów na Stożku, przed oblężonym przez turystów pieszych (z dzieciakami) schroniskiem.
I co?
I nic! Zatrzymali się na chwilę, uśmiechnęli się i przejechali na pełnym gazie, slalomem między dzieciakami. Ofiar tym razem nie było...
Najgorsze było jednak oczekiwanie na to, z której strony wyjadą zza lasu, bo huku zrobili co niemara, a echo niosło go na wszystkie strony.
Jak już się pojawili, to można było odsapnąć i... odskoczyć do rowu.

Wot, nasze polskie szlaki w Beskidzie Śląskim.
Tego szlaku, po polskiej stronie, nie polecam:
Screenshot-1342966371957.png


Lepiej, spokojniej, wybrać się na Filipkę, i taniej, i ludzie pieszo lub na rowerach, konie, strusie, etc., ładne widoki na dolinę Olzy.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Offroad ;-)

Postprzez ony » Pt, 28 wrz 2012 10:30

Widzę, że dla większości ludzi offroadowcy powinni zostać rozstrzelani, skazani na banicję, a najlepiej spaleni na stosie, chciałbym dodać mały komentarz który fajnie plasuje się między argumenty krzykaczy z kręgu zagorzałych przeciwników 2oo_.
Jako, że zaliczam się do grupy tych do "spalenia" chciałbym powiedzieć tylko tyle: zdjęcie i opis nie są mojego autorstwa jednak bardzo dobrze pokazują jak to w naszej kochanej ojczyźnie jest.

"Ja i kawa, jako rozjeżdżający Jurę Krakowisko-Częstochowską motocyklami crossowymi, przepraszamy pozostałą część społeczeństwa za swoje wyczyny i jednocześnie dziękujemy za możliwość odpoczynku na szlakach Jury, jaką dali nam "porządni, modelowi obywatele z okolic":

Obrazek

A prawda leży jak zwykle po środku... Trzeba "być człowiekiem", ale to się tyczy wszystkich.
ony
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2012 11:25

Re: Offroad ;-)

Postprzez Marko » Pt, 28 wrz 2012 10:42

@Ony
Czy jesteś pewien, że potrafisz wczuć się w rolę turysty pieszego, którego właśnie mijasz na szlakach Jury?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Offroad ;-)

Postprzez asandrzej » Pt, 28 wrz 2012 11:09

ony napisał(a):chciałbym dodać mały komentarz który fajnie plasuje się między argumenty krzykaczy z kręgu zagorzałych przeciwników 2oo_..

Czyjeś złe postępowanie nie usprawiedliwia naszego złego postepowania.

Bez urazy, ale nie wierzę w rozsądne postępowanie zmotoryzowanych, czytając takie posty.

Radek napisał(a):Lukson, masz rację i popieram Cie w 100%. A co ciekawe jestem wielkim fanem offroadu, zresztą tak samo wielkim miłośnikiem przyrody. Karkołomne połączenie? Niekoniecznie. Uważam, że zbaczając z asfaltu swoim motocyklem nie muszę siać spustoszenia na łonie Matki Natury. Wystarczy trochę rozsądku. Nie zapędzam się w tereny, które z urzędu są pod ochroną, to po pierwsze. Po drugie "na oko" oceniam gdzie mogę sobie pozwolić na szarże a gdzie moja obecność kłóci się z naturalnym porządkiem :wink: . Oczywiście nie podejmę się sprecyzowania wg jakich kryteriów oceniam gdzie powinienem jeździć bo to jedynie moje subiektywne odczucia. Najlepsze tereny wg mnie? Nieużytki, polne drogi, żwirownie, kopalnie, piachy no i oczywiście prywatne posesje za zgodą własciciela :P .
Tereny zalesione owszem, oprócz parków narodowych. Jest tego sporo, przynajmniej w Polsce :wink: .
W niedługim czasie mam zamiar stworzyc forum o tematyce offroad/turystyka motocyklowa (pierwsze kroki poczynione - wykupiona domena i logo). Chciałbym tam stworzyc osobny dział dla użytkowników nawigacji gps. Można by w jego ramach założyć subforum o tytule np. "dali cynk...", gdzie zamieszczalibyśmy informacje o dogodnych lokalizacjach do offroadu. Tak pod wpływem wypowiedzi luxona na to wpadłem ale wydaje mi się to przedni pomysł. Za jakis czas odezwę się do Was z apelem o współpracę bo zyskać mogliby na tym wszyscy: offroadowcy bo mieliby nowe miejscówki, turyści piesi i rowerowi bo nie musieliby rozpierzchać się przed zmotoryzowanymi podczas wycieczek w urokliwych zakątkach. Myslę, że jest to do zrealizowania :) .

Pzdr.
Radek


viewtopic.php?p=62853#p62853
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Offroad ;-)

Postprzez ony » Pt, 28 wrz 2012 11:37

W każdym środowisku trafiają się czarne owce...
Wszędzie najwięcej bałaganu robią lokalni. Wszędzie od morza po góry.
Mazowieckie lasy to ogromne powierzchnie i tysiące hektarów - szkody wyrządzane przez off road to jakieś grosze.
Na palcach można policzyć ilość połamanych drzewek i tyle. Oczywiście raz po raz jest poryta jakaś droga, przepłoszona zwierzyna czy grzybiarze.
I to tyle oprocz tego w zeszłym roku byl tylko jeden incydent gdzie podobno quadzierze zniszczyli paśnik.
Dużo większym problemem są kłusownicy (z których cześć jest myśliwymi) , kradzieże drewna czy wywoź śmieci. Te straty idą rocznie w setki tysięcy złotych.
Co prawda większość nie lubi offroadowców mniej lub bardziej, a do tego, że nie są świadomi tego, że problem lezy gdzie indziej.

Ostatnio pomknąłem sobie w las... nie ukrywam, że lubię jeździć szybko, agresywnie i na jednej ze ścieżek spotkałem rodzinkę z psami, zgasiłem silnik przejechałem koło nich i poleciałem sobie dalej, wracając trafiłem znowu na nich - koleś machał abym się zatrzymał pomyślałem, że może pies mu zdechł przeze mnie albo co i zaraz będzie draka... Podziękował, tylko, że mu psów nie straszę. Trzeba być człowiekiem i patrzeć odrobinę dalej niż tylko na czubek własnego nosa.

Nie jestem też za tym aby udostępnić całą Polskę do ruchu terenowego ba nawet do jakiegokolwiek ruchu, są tereny parków, ostoi zwierzyn, siedlisk jakich na świecie jest już bardzo mało - jednak są też tereny w których z powodzeniem można by było sobie jeździć nie wyrządzając żadnych szkód - ale nie można, a jedynym tłumaczeniem na pytanie dlaczego nie jest - bo nie...
ony
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2012 11:25

Re: Offroad ;-)

Postprzez asandrzej » Pt, 28 wrz 2012 12:02

Ja nie intereuję się quadami, ale wiem, że była próba zorganizowania "Rajdu Północ-Południe",
organizator nie otrzymał zezwolenia od zarządu Lasów Państwowych,
była w tej sprawie interpelacja poselska (SPS-023-606/11), to jak osoba interesująca się quadami
może nie wiedzieć, że ruch pojazdów silnikowych jest zabroniony na obszarach leśnych.

ony napisał(a):Dużo większym problemem są kłusownicy (z których cześć jest myśliwymi) , kradzieże drewna czy wywoź śmieci. Te straty idą rocznie w setki tysięcy złotych. ...

Moje zdanie od czasu napisania ostniego postu się nie zmieniło.
asandrzej napisał(a):Czyjeś złe postępowanie nie usprawiedliwia naszego złego postepowania.


andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Offroad ;-)

Postprzez Mariusz65 » Pt, 28 wrz 2012 12:15

ony napisał(a):są tereny parków, ostoi zwierzyn, siedlisk jakich na świecie jest już bardzo mało - jednak są też tereny w których z powodzeniem można by było sobie jeździć nie wyrządzając żadnych szkód

Potencjalne siedliska zwierząt mogą być wszędzie gdzie damy im szansę rozwoju, a kurczą się i wycofują tam gdzie następuje ekspansja człowieka. Spaliny i hałas to zanieczyszczenie środowiska.

Gdyby motocykle jeździły po lesie omijając jedynie siedliska zwierząt to w krótkim czasie te siedliska również by zniknęły ;-)

PS
Zagadka - gdzie w lesie (jakim jego miejscu) żyje najwięcej gatunków zwierząt?
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Offroad ;-)

Postprzez asandrzej » Pt, 28 wrz 2012 12:28

ony napisał(a):Mazowieckie lasy to ogromne powierzchnie i tysiące hektarów - szkody wyrządzane przez off road to jakieś grosze.

Z odpowiedzi na zapytanie poselskie jasno wynika, że Lasy Państwowe nie udzieliły zezwolenia, bo nie mogą udzielić takiego zezwolenia.
nie pozwala na to Ustawa o Lasach.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Offroad ;-)

Postprzez ony » Pt, 28 wrz 2012 12:49

Mariusz65 napisał(a):Potencjalne siedliska zwierząt mogą być wszędzie gdzie damy im szansę rozwoju, a kurczą się i wycofują tam gdzie następuje ekspansja człowieka. Spaliny i hałas to zanieczyszczenie środowiska.

Gdyby motocykle jeździły po lesie omijając jedynie siedliska zwierząt to w krótkim czasie te siedliska również by zniknęły ;-)


Więc musimy zaprzestać używania wszystkich rzeczy emitujących jakikolwiek hałas nie wspominając o spalinach.
Idąc tym tropem psy powinny już dawno powymierać, wróble odlecieć do Narnii, a koty ewoluować w organizmy beztlenowe :)
ony
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn, 27 sie 2012 11:25

Re: Offroad ;-)

Postprzez asandrzej » Pt, 28 wrz 2012 13:01

ony napisał(a):Idąc tym tropem psy powinny już dawno powymierać, wróble odlecieć do Narnii, a koty ewoluować w organizmy beztlenowe

Ograniczenia w lesie dotyczą nie tylko pojazdów silnikowych, w lesie na obszarze PL nie wolno puszczać psa luzem, jest to możliwe tylko w celach myśliwskich.
Stałą ochrona są objęte niędzy innymi uprawy leśne. (zakaz wstępu)
andrzej
Ostatnio edytowano Pt, 28 wrz 2012 13:09 przez asandrzej, łącznie edytowano 1 raz
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Offroad ;-)

Postprzez Mariusz65 » Pt, 28 wrz 2012 13:06

ony napisał(a):Więc musimy zaprzestać używania wszystkich rzeczy emitujących jakikolwiek hałas nie wspominając o spalinach.

W lesie jak najbardziej tak! ;-)

ony napisał(a):Idąc tym tropem psy powinny już dawno powymierać, wróble odlecieć do Narnii, a koty ewoluować w organizmy beztlenowe :)

Przejaskrawiasz myląc zwierzęta domowe z dzikimi!
Chociaż z wróblami akurat trafiłeś ;-) Ich populacja bardzo się w ostatnich latach zmniejszyła i ciągle spada. Kiedyś były uważane za szkodniki a niedługo może trafią do "czerwonej księgi".

PS
Co do psów. Jestem wielkim miłośnikiem zwierząt ale właśnie dziko żyjących. Nienawidzę natomiast psów w miastach. Ostatnio gdzieś czytałem statystykę pewnego miasta 80 tys. mieszkańców, gdzie mieszka 20 tys. psów :!: Jak moje dziecko było mniejsze to nie mogło wejść na żaden trawnik w mieście, żeby nie ubrudzić się w psich odchodach :mrgreen: Zapach wiosny w mieście to zapach psich kup, których masa odtaje po stopieniu śniegu wzdłuż chodników. Nagminne jest to, iż idąc chodnikiem i widząc, że naprzeciw ktoś prowadzi pupila bez kagańca, przechodzę na drugą stronę ulicy a po ich minięciu wracam zastanawiając się czy chodniki są dla ludzi czy dla psów ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron