Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez kwieto » Pn, 25 maja 2009 12:43

Grzybiarze znaczą takie miejsca np. plastykowymi butelkami zatkniętymi za gałąź, albo np. obwiązaniem drzewa szmatką... :")

Jak zacząłem chodzić na grzyby z GPS'em, to nagle zacząłem zwracać uwagę na takie punkty orientacyjne
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez asandrzej » Pn, 25 maja 2009 15:17

Witam.
@ "sebastiank" to dodam Ci jeszcze ołówek. Znalazłeś jakąś ciekawą grotę?
Jaskinie w Płóczkach sprawdziłeś?
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez sebastiank » Pn, 01 cze 2009 10:21

asandrzej napisał(a):Znalazłeś jakąś ciekawą grotę? Jaskinie w Płóczkach sprawdziłeś?

Na chwile obecną biegam i znaczę pozostałości po kopalniach w rejonie Wałbrzycha i Nowej Rudy gdyż jest to już ostatnia chwila aby wejść do nieczynnych wyrobisk. Lasy Państwowe zasypują wejścia do sztolni :(
W następny weekend wybieram się na Pogórze Kaczawskie ale też w sprwie starych kopalnii. Jaskinie chyba poczekają do wakcji.
Sebastian
Avatar użytkownika
sebastiank
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pn, 01 paź 2007 14:05
Lokalizacja: Głuszyca/Legnica

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez goobie » Wt, 02 cze 2009 10:21

saper napisał(a):Ja tam się nie znam, dla mnie nie wskazuje położenia to jest niesprawny.
GPS ma mnie poprowadzić z punktu A do B, jeśli tego nie robi to jest zepsuty.


Drogi kolego do końca to tak nie jest jak byśmy chcieli.... można posłużyć się przykładem zwykłego odbiornika radiowego...
Jeśli kupisz sobie radio do samochodu, a okaże się, że z jakiegoś powodu wszystkie stacje radiowe w Twoim rejonie przestaną nadawać program (audycję, muzykę lub cokolwiek), to nikt ci pieniędzy za radioodbiornik nie zwróci - mimo, że nie słychać w nim nic, prócz szumu - a miało przecież grać !!! prawda? :mrgreen: - to są dwie osobne sprawy - kupujesz odbiornik, który jest sprawny, a że nie działa bo nikt nie nadaje - to już inna para butów niestety :oops:

Dodatkowo: jak kupowałem antenę gps nokii - tam w instukcji było wyraźne zastrzeżenie, że rząd USA oficjalnie zastrzega sobie możliwość wyłączenia systemu GPS w dowolnym momencie - jest on udostępniony nieodpłatnie, więc mogą to zrobić kiedy zechcą -jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę, a już na pewno nie możemy rościć sobie pretensji... możemy tylko pięknie dziękować, że przez tyle a tyle lat korzystaliśmy z tego dobrodziejstwa :lol:
Nokia podkreśla że urządzenie które sprzedaje korzysta z systemu GPS, ale również nie może odpowiadać za jego wyłączenie (co jest jakby logiczne)...
tak więc reklamacja będzie nieuzasadniona... raczej :mrgreen:

irko napisał(a):
saper napisał(a):GPS ma mnie poprowadzić z punktu A do B, jeśli tego nie robi to jest zepsuty.
A nie wiem czy jakiejś klauzuli w gwarancji nie ma, że producent nie odpowiada za działania innych firm czy podmiotów.
A Garmin nie jest właścicielem satelitów. Urządzenie będzie sprawne.To tak jakbyś reklamował telewizor że jest zepsuty bo przestali nadawać sygnał...

Tej wypowiedzi kolegi 'Irko' nie zauważyłem - więc przepraszam za dublowanie przykładów... -radio czy telewizor na jedno wychodzi...
podkreślam zatem, że klauzula jest - i każdy producent urządzenia z niej korzysta...
Ostatnio edytowano Wt, 02 cze 2009 10:35 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono treść 2 kolejnych postów użytkownika
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
goobie
Początkujący
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 17:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez saper » Wt, 02 cze 2009 12:44

A to niech wyłączają, będę jeździł w trybie demo, jeżeli będę trzymał zbliżoną prędkość do tej co wskazuje gps to pewnie poradzę. :D
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez asandrzej » Wt, 02 cze 2009 14:03

Witam.
Świetny pomysł. Jak na to wpadłeś.
Chyba nigdy bym nie wpadł na to, że tak można korzystać z nawigacji
Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez goobie » Wt, 02 cze 2009 15:00

wprost wspaniale - baterie można oszczędzać w ten sposób :mrgreen:

:wink:
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
goobie
Początkujący
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 17:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez greg_m » Wt, 02 cze 2009 20:15

zawsze mozna reklamowac, ze nie lapie satelitow. i tak tego nie sprawdza :lol:
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez goobie » Wt, 02 cze 2009 21:12

chociaż przyznacie, że perspektywa zamknięcia systemu w 2010 jest niewesoła... zwłaszcza, dla tych co niedawno dokonali zakupów :P
- miejmy jednak nadzieję, że to czarny i pesymistyczny scenariusz, czyli najgorszy z możliwych - i to jest to co media lubią najbardziej !
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
goobie
Początkujący
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 17:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez kwieto » Śr, 03 cze 2009 6:15

Naprawdę myślicie, że wojsko pozwoliłoby sobie na unieruchomienie takiego narzędzia?
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez tboniasty » Śr, 03 cze 2009 9:51

Jak najbardziej, ale dla cywili ;-)
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez krusz » Pn, 22 cze 2009 20:14

Tak jak pisze kwieto: jeśli wyłączą GPS to USA są bezbronne :) Nie tylko piechota straci orientację ale przede wszystkim rakiety... Skrajną głupotą byłoby zaniedbanie tego teraz, kiedy za chwile Chiny i Rosja będą miały swoje systemy w pełni gotowe. Poza tym nie zrobią mi tego, niedawno kupiłem odbiornik :P
Colorado 300 + GPMapa TOPO + inne mapy...
Avatar użytkownika
krusz
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 03 cze 2009 8:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez jurget » Śr, 24 cze 2009 8:53

Najsprytniejsze z punktu widzenia taktyki byłoby dla wojska USA używanie sygnału obcych satelitów (włącznie z łamaniem ewentualnego kodowania sygnału), a zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w powiększenie systemu Patriot oraz powiększenie siatki wywiadu.

Dla ludzi jeżdżących/podróżujących od dawna z odbiornikami gps może to być szok ale i ciekawe doświadczenie życiowe.
I pewnie mniej ludzi wyląduje w jeziorze albo na środku ronda "bo gps kazał".
MOntana 700, Garmin Edge 705, Magellan Explorist 100, TomTom One v1
jurget
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt, 16 maja 2008 11:32

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez Magnoom » N, 19 lip 2009 12:40

Sądzę, że ludzi wjeżdżających do jeziora będzie tyle samo, tylko argument GPSa podczas tłumaczeń zniknie.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zapachniało trwogą - awaria systemu nawigacji GPS

Postprzez irko » Cz, 20 sie 2009 13:08

"Nie będzie wielkiej awarii GPS w 2010 roku

Powtarzane w ostatnich dniach w wielu miejscach niepokojące informacje, jakoby system GPS miał ulec wielkiej awarii i przestać działać już w 2010 roku okazały się mocno przesadzone. Raport przygotowany przez States Government Accountability Office (GAO) rzeczywiście wskazuje, iż istnieje potencjalna możliwość wystąpienia problemów z korzystaniem z systemu w przyszłym roku, jednak jest to najczarniejszy z możliwych scenariuszy, a jednocześnie najmniej prawdopodobny [...]"

więcej na http://lokalizacja.info/baza-wiedzy/art ... -roku.html
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 458
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości