Przekręty na Allegro

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez PouchX » Śr, 07 paź 2009 16:07

I pewnie dostałeś oryginał :)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez saper » Śr, 07 paź 2009 20:39

Nie to zmyła, po zastanowieniu dotarło do mnie że mój nick na alegro to saper99 a te 72 to zbieg okoliczności choć cyfra mi bliska.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez SP2BZW » Pt, 09 paź 2009 22:58

dalej sprzedaje ale widocznie Excel i Imagis jest na urlopach :lol: z drugiej strony, gościu podaje min. konto bankowe czyli sprawa powinna
być banalna dla prokuratora :mrgreen:
SP2BZW
 

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez Alf/red/ » N, 11 paź 2009 16:50

To dziwne, ale Imagisu to nie obchodzi. Taki mają układ z Excelem.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez tagor » N, 11 paź 2009 19:00

Koledzy, nie ma co marudzić. Kto ma konto na allegro, widzi "zgłoś naruszenie zasad". I tam jest w wybieraczce "nielegalne oprogramowanie".
Pozdrowienia,
Marek
N765LMT
N3490LMT
tagor
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:57

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez Mariusz65 » Wt, 13 paź 2009 10:53

SP2BZW napisał(a):gościu podaje min. konto bankowe czyli sprawa powinna
być banalna dla prokuratora :mrgreen:


No nie wiem czy taka banalna :?:
Niedawno zostałem oszukany na Allegro - gość oszukał kilkaset osób i wziął nogi za pas. Policjant poinformował mnie, że tacy goście zakładają konta bankowe Pre-paid. To coś jak telefony na kartę - aby założyć takie konto nie trzeba podawać żadnych danych personalnych. Druga metoda to pożyczenie za piwo dowodu od jakiegoś menela i założenie konta. Tak więc dane personalne oszusta nie do ustalenia! Setki takich spraw idą do umorzenia.

Nawiasem mówiąc na Allegro coraz więcej oszustów! Kupowałem przez lata bez żadnych problemów a w tym roku trzy sprawy na policji. Klient ma 100% pozytywów i nagle oszukuje kilkadziesiąt osób na grubą kasę i znika bez śladu. Radzę uważać :!:
Na szczęście w dwóch przypadkach kasę zwróciło mi Allegro z Programu Ochrony Kupujących a w trzecim klient się przestraszył i w końcu przysłał towar. :)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez asandrzej » Wt, 13 paź 2009 14:00

Mariusz65 napisał(a): Klient ma 100% pozytywów i nagle oszukuje kilkadziesiąt osób na grubą kasę i znika bez śladu. Radzę uważać :)

Witam.
To sprawdź, kto od niego kupował i wystawiał pozytywne opinie inni oszuści, którzy mają pozytywy od niego.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez Mariusz65 » Wt, 13 paź 2009 14:58

asandrzej napisał(a):To sprawdź, kto od niego kupował i wystawiał pozytywne opinie inni oszuści, którzy mają pozytywy od niego.

Mylisz się :!:
Sprawa polega na tym, że ktoś kto z góry planuje grubszy przekręt zakłada konto (podając fałszywe dane) i pracuje przez parę miesięcy na dobrą opinię. Nawet sprzedaje towar poniżej kosztów. Później w ciągu kilku dni wstawia atrakcyjne aukcje wieloprzedmiotowe i wyprowadza kasę np za granicę. Zanim wpłynie negatyw od pierwszego oszukanego mija około tygodnia. Były na przykład przypadki takich przekrętów na doładowaniach telefonów (typu TakTak itp.). Facet doładowywał przez parę miesięcy telefony po 50 zł w bezkonkurencyjnej cenie 40 zł. Miał już nawet stałych klientów. Później wstawił kilkanaście aukcji – na każdej z nich po 200 doładowań za kwotę od 50 do 100 i zmył się z kasą. Wszystko sprzedało się jak świeże bułki. Sam policz ile zarobił... Na dobry samochód!
Takich i podobnych przekrętów jest cała masa i dlatego warto uważać :!:

A głośna swego czasu sprawa sklepu internetowego ze sprzętem fotograficznym! Sprzedawali za pół ceny profesjonalne lustrzanki warte 10 tys. zł, a później pokazywali w telewizji naiwnych, którzy zamówili sprzętu na kilkanaście tysięcy zł i nigdy go nie zobaczyli!
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez asandrzej » Wt, 13 paź 2009 15:18

O czymś takim napisałem tych, którzy niby kupili lustrzanki za pół ceny też nie znajdziesz, bo to ich wspólnicy znajdziesz tylko tych, którzy wpłacili pieniądze i zostali oszukani. Najprawdopodobniej nikt realnie nie kupił żadnego aparatu to były fikcyjne transakcje w celu zgromadzenia pozytwów i zdobyciu zaufania klientów.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez Mariusz65 » Wt, 13 paź 2009 17:21

asandrzej napisał(a):bo to ich wspólnicy znajdziesz tylko tych, którzy wpłacili pieniądze i zostali oszukani. Najprawdopodobniej nikt realnie nie kupił żadnego aparatu to były fikcyjne transakcje w celu zgromadzenia pozytwów i zdobyciu zaufania klientów.


Jeśli chodzi o drobne rzeczy to nie sadzę :!:

Na przykład tutaj:
:arrow: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10334383

skąd facet wziąłby ponad 4 tys. wspólników do wstawienia pozytywów, a przypominam, że od jednej osoby liczy się tylko jeden punkt niezależnie od ilości zakupionych rzeczy!
Po prostu opłaciło mu się zainwestować kilkaset złoty (czy nawet kilka tysięcy) na zyskanie dobrej opinii aby potem ukraść wielokrotnie więcej!
Jak w każdym interesie: Aby wyjąć trzeba najpierw włożyć ;-)

A ten z kolei oszukał co najmniej kilkaset osób:
:arrow: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=noki_190
Co ciekawe nie otrzymał, żadnego negatywu bo Allegro usunęło jego aukcje a wtedy nie ma możliwości wstawienia komentarzy.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Podejrzany EDGE 705 ?

Postprzez nurek10 » Cz, 24 lut 2011 23:28

Cześć,

Na allegro znalazłem taką aukcję:
http://allegro.pl/szok-cenowy-garmin-ed ... 94267.html

Trochę dziwna cena i dziwny brak jakichkolwiek akcesoriów.
Sprawdziłem numer seryjny na stronie myGarmin i jest już zarejestrowany. Powiem szczerze, że nie mam czasu dzwonić do Garmina i ciągnąć sprawy.
Jeśli ktoś z użytkowników może sprawdzić czy właściciel wie o sprzedaży to będzie miło ;)

Pozdr,
Przemek
Ostatnio edytowano Pt, 25 lut 2011 8:41 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniłem tytuł
nurek10
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 24 lut 2011 23:25

Re: Skradziony EDGE 705 ?

Postprzez Pietern » Pt, 25 lut 2011 7:43

To na razie nie jest cena, licytacja potrwa jeszcze cztery dni. Jak dla mnie to nie ma w tym nic niepokojącego. Jeżeli już, to raczej bym poobserwował czy w licytacji nie bierze udziału jakiś stały "fan" tego sprzedającego, co często ma miejsce w licytacjach BCM.
Piotr

Garmin Etrex 30
Asus A696
Avatar użytkownika
Pietern
Bywalec
 
Posty: 270
Dołączył(a): Pt, 24 gru 2010 23:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Skradziony EDGE 705 ?

Postprzez nurek10 » Pt, 25 lut 2011 8:26

Hmm z tą racją to rzeczywiście kiepski argument. Może i zostanie wywindowana.
Bardziej zaintrygowało mnie, że sprzedawane jest samo urządzenie. Bez pudełka, papierów, czujników, podstawki czy paska.

A, że widoczny jest numer seryjny to pomyślałem, że wkleję tutaj info bo może ktoś szuka swojego..
nurek10
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 24 lut 2011 23:25

Re: Oferta (?) GPMapy 2009.2

Postprzez Mariusz65 » Cz, 08 wrz 2011 13:13

Ostrzeżenie przed atakami oszustów na osoby posiadające konto w serwisie Allegro :!:

:arrow: http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=1575

Ja właśnie przed chwilą dostałem takiego maila.

Nie chcę zakładać nowego wątku a ten jest właśnie o oszustach na Allegro
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Przekręty na Allegro

Postprzez Mariusz65 » Śr, 08 maja 2013 7:46

Ciekawostka :!:
Trafił się na Allegro śmieszny gość ;-)
Od dłuższego czasu próbuje sprzedać plecak Tatonki, który jego zdaniem jest wart kilkaset złotych:
:arrow: http://allegro.pl/plecak-wyprawowy-tato ... 18732.html

Wstawia tą samą aukcję już któryś raz z rzędu i gdy przed końcem licytacji kwota sięga zaledwie kilkunastu złotych, odwołuje wszystkie oferty, obrażając przy tym licytujących, że są "bezczelni i niepoważni" chcąc kupić za "bezcen" tak drogą rzecz ;-)
Gość nie rozumie zasad licytacji i nie wie chyba, że jeżeli zależy mu na satysfakcjonującej go kwocie, poniżej której nie opłaci się sprzedać, to należy dać cenę minimalną albo licytację nie od złotówki tylko od wyższej kwoty.

Tym razem znów dał licytację od złotówki i wstawił w opisie formułkę:
UWAGA DO NIEPOWAZNYCH ALLEGROWICZOW ;JAK NIE WIESZ O CO CHODZI NIE LICYTUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZAPYTAJ DLACZEGO TEN PLECAK JEST WART KILKA STOW.

Czyli jak będzie tylko jeden chętny, to nie ma prawa licytować, bo sam siebie nie przebije i okaże się NIEPOWAŻNY ;-) Komedia! :lol:

PS
Jeszcze jeden z komentarzy jaki otrzymał od kupującego:
"Zdecydowanie negatywny!!! Wygrałam aukcję a allegrowicz stwierdził że uzyskał za niską cenę i mi tego nie sprzeda chyba że za wyższą cenę, pdał swoją która w ogóle nie była opłacalna!!! Tak można robić ??? Nie polecam!!!!"

I odpowiedź tego "miszcza sprzedaży": "dziecko chcialas kupc ksiazke za 1 zl ?"
:lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron