Czy Nuvi potrafi hipnotyzować? - Garmin a inne rozwiązania

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 12:29

RAV napisał(a):No nie wiem... Ja zdecydowanie wolę 3.x.x (jeśli tylko o AM mówimy). W niej można przynajmniej podczas nawigacji wygodnie rozglądać się po mapie,

A kto wówczas prowadzi samochód? :wink: :D :D :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 12:37

Tomek napisał(a): Nie mam problemów z czytelnością ekranu w samochodzie.

Ty nie, bo jak sam przyznałeś jeżdzisz z 60CSX, ale zapytaj żonę :wink:

A poważnie - jakoś Tobie nie wierzę. Tzn. wszyscy pocketowcy zawsze mówią, że ekran jest czytelny nawet w słoneczny dzień i nie mają problemów z odczytaniem informacji. Tak długo to mówią, aż ja nie zaproponuję spotkania "na świeżym powietrzu" i konfrontacji ich słów z rzeczywistością. Dziwnie po tym jakoś wymiękkają :D

Tomku - Tobie też proponuję konfrontację. Bierz pocketa i przyjeżdżaj w piątek na Śnieżnik. Staniemy przed schroniskiem i zobaczymy czy Twój pocket jest jakimś wyjątkiem, którego nie znam, czy po prostu dziwnym zbiegiem okoliczności jakoś nigdy nie patrzysz na ekran pocketa wówczas gdy jest on całkowicie nieczytelny :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 12:40

RAV napisał(a):No nie wiem... Ja zdecydowanie wolę 3.x.x... AM4...Koszmar.


Inne menu.. stare przyzwyczajenia.. Zwykle w takich przypadkach człowiek może być zagubiony. Łatwo wtedy o "koszmary".
Tomek
 

Postprzez RAV » Wt, 24 lip 2007 12:41

GPS Maniak napisał(a):
RAV napisał(a):No nie wiem... Ja zdecydowanie wolę 3.x.x (jeśli tylko o AM mówimy). W niej można przynajmniej podczas nawigacji wygodnie rozglądać się po mapie,

A kto wówczas prowadzi samochód? :wink: :D :D :D

A musi ktoś prowadzić? Wyznaczam trasę, patrzę którędy przebiega... i dopiero zabieram się za prowadzenie. Wszystko w swoim czasie.
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 12:47

GPS Maniak napisał(a):Tomku - Tobie też proponuję konfrontację. Bierz pocketa i przyjeżdżaj w piątek na Śnieżnik. Staniemy przed schroniskiem i zobaczymy czy Twój pocket jest jakimś wyjątkiem, którego nie znam, czy po prostu dziwnym zbiegiem okoliczności jakoś nigdy nie patrzysz na ekran pocketa wówczas gdy jest on całkowicie nieczytelny :wink:

Ależ skąd! Na słońcu ekran znika i wcale nie twierdzę, że jest inaczej. Jednak w samochodzie (też czasem prowadzę samochód żony - często jeździmy razem) słońce nie pada bezpośrednio na ekran i wtedy komfort jest wystarczający. Dobieram odpowiedni kąt i słońce nie stanowi problemu.

Dodano..
tak na marginesie, jasność ekranu mam zawsze ustawioną na 50%
Ostatnio edytowano Wt, 24 lip 2007 12:57 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 12:50

RAV napisał(a):A musi ktoś prowadzić?

No .... :D Nie napisałeś "w trybie nawigacji" ale "podczas nawigacji" a ja zrozumiałem to dosłownie.

Ale rozwiąznie funkcji, o której mówisz podoba się w Nuvim. Nawiasem mówiąc po ponad rocznym jeżdzeniu z iGO gdy wyjąlem Nuviego z pudełka zgłupiałem. Jako GPS Maniak nie będę przecież czytał instrukcji, no i tu klops. Jak to? Gdy mam w ustawieniach mapy: 3D to nie ma czegoś takiego jak przegląd mapy w trybie2D? :evil: Muszę wchodzić w ustawienia i zminiać na 2D? Paranoja! powiem szczerze, że nieźle się wkułem :evil: Dopiero po kilku minutach zabawy przypadkowo trąciłem ekran z widokiem mapy 3D i ..... stała się jasność :D Jak widać nawet ja powinienem czasem zajrzeć do instrukcji :P
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 12:51

Tomek napisał(a):Dobieram odpowiedni kąt i słońce nie stanowi problemu.

Robisz to po każdym łuku drogi i po każdym zakręcie? :wink:
Można oczywiście ruszać specjalnie głową, ale nie nazwałbym tego komfortem.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 13:03

Ha ha.. znowu pzesadzasz :) Ale odpowiem. Ustawiam raz. Odpowiedni kąt to taki, w którym patrzę prostopadle na ekran. Nie dbam o pasażera. Pasażer nic nie widzi.
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 13:36

Tomek napisał(a):Ha ha.. znowu pzesadzasz :)

Nie. Po prostu ostatnie 2 lata jeżdziłem z pocketem. Też ustawionym optymalnie - płaszczyzna ekranu prostopadła do linii wzroku i bardzo często - zwłaszcza gdy słońce wpadało do kabiny (nie koniecznie na ekran PDA) albo nie widziałem nic, albo musiałem wytężać nie lada wzrok, żeby coś zobaczyć. W tym także musiałem się przechylać, wychylać etc. Dlatego - bez urazy - nie wierzę w to, że czytelność ekranu pocketa jest w nawigacji zawsze dobra, czy choćby zawsze wystarczająca. Nie jest. A to już wystarczający powód, dla którego pasjonat GPS-ów, na dodatek cieszący się pewną renomą wśród potencjalnych nabywców tego typu sprzętu wyraźnie o tym pisał.

Dlatego też kiedy ktoś - w kontekście PDA - pyta o nawi do samochodu, ja zadaję podstawowe pytanie: "czy naprawdę potrzebujesz pocketa?" Jeżeli pada odpowiedź, że tak, to rozmawiamy o pocketach, AutoMapie, TomTomie i iGO. Ale jeżeli ktoś mi mówi: "nie, pocket będzie wykorzystywany tylko do nawigacji" wówczas dopytuję o szczegóły (słynna optymalizację punktów VIA) i - jeżeli optymalizacja okaże się zbędna - robię wszystko żeby gościa przekonać do Garmina. A robię to z dobrego serca, bo wiem, że to będzie naprawdę lepsze rozwiązanie niż tandetny pocket z AM. AM, która niezależnie od numerka wersji, ciągle jest ...... "wersją beta" :D

A teraz Tomku zadaję Tobie pytanie: czy żona naprawdę potrzebuje pocketa? :wink: Jeżeli nie, odbierz jej zabawkę, kup Nuvi, a będzie Ciebie uważała za najlepszego męża na świecie :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 14:09

Żona jest przedstawicielem medycznym i bardzo dużo jeździ. Kiedyś jeździła bez nawigacji, ale teraz już nie wyobraża sobie pracy bez tego. Zostały poczynione pewne inwestycje: 60Cx + CNE9, MIO350 + Navigo2 + Autopilot + Automapa. Nie wyobrażam sobie aby kupować Nuvi + GPMapę. Teoretycznie mam CNE, ale z tego co wiem, chyba dwa klucze będą tylko chwilkę, albo już ich nie ma.
Lechu, jak powiedziałem dokonałem wyboru, z którego jestem bardzo zadowolony. Z powodów ekonomicznych nie kupię już nic innego (chyba, że jakieś nowe MIO C520 - luknij na Allegro).
Przed chwilą pooglądałem sobie te wasze Nuvi i jakoś ubogo na ekranie. Brakuje mi tam kilku informacji, które chcę mieć. W AM mam wszystko czego potrzebuję :)
Tomek
 

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 14:22

GPS Maniak napisał(a):...niż tandetny pocket z AM. AM, która niezależnie od numerka wersji, ciągle jest ...... "wersją beta" :D

Unikam tandety. Dużo uwagi przykładam do swoich zakupów. Być może inaczej rozumiemy słowo "tandeta". Nie sądzę, aby Twoje Nuvi było mniej tandetne od mojego MIO. Moja żona obchodzi się z nim wcale nie jak z jajkiem, rysikiem dziobie po ekranie jak bocian.. Mam go już chyba ponad rok. Nie wiem co więcej powiedzieć.
Tomek
 

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 14:39

Czy Nuvi w ogóle pokazuje współrzędne geograficzne?
Jak miałbym trafić do żony, gdyby coś jej się stało na drodze?
Tomek
 

Postprzez RAV » Wt, 24 lip 2007 15:20

Tomek napisał(a):Czy Nuvi w ogóle pokazuje współrzędne geograficzne?
Jak miałbym trafić do żony, gdyby coś jej się stało na drodze?

Dokąd? -> Współrzędne

Zasadniczo należy tu wpisać współrzędne celu, ale na dzień dobry są wpisane współrzędne aktualne.
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Drogowiec » Wt, 24 lip 2007 18:35

Tomek napisał(a):Czy Nuvi w ogóle pokazuje współrzędne geograficzne?


Nie wiem, jak w Nuvi, ale w ZUMo wystarczy dtknąć symbolu pojazdu i pojawia się pytanie, czy aktualna pozycja ma być wrzucona do ulubionych i tam też pokazuje współrzędne geograficzne.

Też jeździłem z pocketem, ale go zajeździłem. Jest martwy, choć to nie był tandetny wyrób. Jeżdżę sporo motocyklem i tam pocket się kompletnie nie nadaje, gdzyż go jeszcze łatwiej zajeździć. Dlatego mam Garmina, że jest solidniejszy o "całe niebo".

Pozdrówka
Kuba
Avatar użytkownika
Drogowiec
Bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 22:12
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 19:39

Tomek napisał(a):MIO350+ Navigo2 + Autopilot + Automapa

I tu masz właśnie odpowiedź czy to są dobre produkty :D
Gdybyś był w 100% zadowolony z AutoMapy chyba nie kupowałbyś Navigo2 ani AutoPilota? Tak na zdrowy rozum mam rację czy nie? :wink: :D

Oczywiście - Ty już to kupiłeś i nie ma potrzeby tego zmieniać. Ale dla kogoś. kto wchodzi w świat nawigacji - czyż nie lepiej zamiast tego całego bałaganu, który zapewne (z tymi 3-ma mapami) jest wart dobre 1500 zł kupić Nuvi200 z GPMapą za 950 zł? Mapa bardzo dobra, a sprzęt zdecydowanie lepszy. Takie rozwiązanie ma pewne wady, ale i tak to lepszy zestaw niż pocket z 3-ma mapami. Na dodatek ...... znacznie tańszy. Dlatego, (dla wybranej grupy konsumentów oczywiście) będę jednak lansował to rozwiązanie.
Tomek napisał(a):Unikam tandety .....

Hmm ..... to dlaczego kupiłeś MIO, a nie jakiegoś markowego pocketa?
Tomek napisał(a):Nie sądzę, aby Twoje Nuvi było mniej tandetne od mojego MIO.

Nie chodzi o to co sądzisz. Ale o to jak to wygląda w realu.
Tomek napisał(a):Być może inaczej rozumiemy słowo "tandeta".

Tu masz 100% racji. Inaczej rozumiemy słowo tandeta. Na wszelki wypadek ponownie odsyłam do tej fotografii:

Obrazek

i dodatkowo wyjaśniam: przez słowo "tandeta" ja rozumiem również słabej jakości czyli właśnie tandetny :!: wyświetlacz.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości