Czy Nuvi potrafi hipnotyzować? - Garmin a inne rozwiązania

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 lip 2007 19:04

frasun napisał(a):Dlaczego nie Garmin'a? ;-)

Od pewnego czasu stałem się bardzo zgryźliwy i przyjąłem zasadę odsyłania malkontetów na drzewo. Przecież "marudzenie" na grupie niczego nie zmieni.

Życie jest piękne, a ja - najzwyczajniej w świecie - nie lubię malkontentów. Jeżli ktoś z odbiornikiem ootdoorowym psioczy na wpinanie map do MapSource moja rada: Kup Magellana. I dyskusja się zamyka :D :D :D Nuvi nie pasi? Kup TomToma, albo męcz się z pocketem i tym gniotem co się zowie AM :wink:

A poważnie? Wydaje mi się że (tańszy!) dedykowany TomTom ma jednak optymalizację tras. A może się mylę?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Pn, 23 lip 2007 19:07

frasun napisał(a):
Tomek napisał(a):Jakoś wolę urządzenia, które działają na sto procent.. Może gorzej, niz inne konkurencyjne, ale działają najlepiej jak potrafią.

Nie wygłupiaj się, trudno mi w to uwierzyć. Mogę zrozumieć Twoje niezadowolenie, zamiast Garmina wybrałeś jakiegoś Pocketa z automapą. :twisted:
Pozdrawiam,

Jeśli dodasz do tego świadomość, że to co mam doskonele "leży w dłoni", uwierzyć już będzie odrobinę łatwiej..
No dobra, przyznaję, może za bardzo filozofuję i moze szukam problemów tam, gdzie ich nie ma. Nuvi to urządzenie prawie idealne, a do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele.. i zostało zwyczajnie spierdzielone. (mozna wyciąć)
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 lip 2007 19:16

Tomek napisał(a):Jeśli dodasz do tego świadomość, że to co mam doskonele "leży w dłoni", uwierzyć już będzie odrobinę łatwiej..

A ja jakoś nie potrafię przyzwyczaić się do prowadzenia samochodu jedną ręką. Dlatego zarówno garmina (teraz) jak i pocketa (dawniej) nie trzymałem w dłoni, ale pacnąłem na szybę :wink:

Tomek napisał(a):Nuvi to urządzenie prawie idealne, a do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele.. i zostało zwyczajnie spierdzielone. (mozna wyciąć)

Ile? Ile tysięcy kilometrów z nim przejaechałeś?
Ostatnio edytowano Pn, 23 lip 2007 19:17 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Pn, 23 lip 2007 19:17

GPS Maniak napisał(a):Nuvi nie pasi? Kup TomToma, albo męcz się z pocketem i tym gniotem co się zowie AM :wink:


Ha ha ha.. :) I jak tu Cię nie lubić :)
Tomek
 

Postprzez Tomek » Pn, 23 lip 2007 19:27

GPS Maniak napisał(a):
Tomek napisał(a):Nuvi to urządzenie prawie idealne, a do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele.. i zostało zwyczajnie spierdzielone. (mozna wyciąć)

Ile? Ile tysięcy kilometrów z nim przejaechałeś?


Przeciez mówiłem, ze przejechałem nic kilometrów. Raz trzymałem to w rękach, ale wiesz, ze nie o to chodzi. Wyrobiłem sobie jakiś pogląd i go zabetonowałem. A zresztą nie będę juz nic kopował.. :)
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 lip 2007 19:28

Tomek napisał(a):Ha ha ha.. :) I jak tu Cię nie lubić :)

Tomku. Ja nie żartuję. Przynajmniej do wersji 3.9 od strony softwerowej AM to powtorny gniot. Powie to każdy, kto zrobił "trochę" kilometrów i z AM i z TomTomem i z iGO. Jeżeli tego nie widzisz, to Twój problem. Ja to widziałem i dlatego kupiłem Nuvi.

Pamiętaj jednak, że dziwak jestem. Fotografuję lustrzanką, muzyki słucham na prawdziwych klockach i wieeeelkich kolumnach - najchętniej z DTSu, (mam też pokaźną kolekcję vinylu) nie uznając mp3, telefon który używam służy tylko do rozmawiania (Nokia 6310i) etc.etc. Po prostu - jestem dziwny. Inne określenie moich wad: koneser. I jako koneser nie mogę pojąć, że ktoś może być zadowolony z AM na pockecie. Rozumiem, że to rzecz gustu, ale czy może być aż tak źle? :wink:

No chyba, że dowiem się od Ciebie, że słuchasz mp3 przez mini słuchaweczki i robisz fotki komórką. Wówczas stanie się jasność :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Azzie » Wt, 24 lip 2007 1:11

GPS Maniak napisał(a):A poważnie? Wydaje mi się że (tańszy!) dedykowany TomTom ma jednak optymalizację tras. A może się mylę?


Równie popularny Destinator nie ma. Co gorsza, nie można nawet dodać waypointa na podstawie współrzędnych, a import POI z zewnętrznego pliku to jakiś koszmar. Dodajcie do tego niewyłączalne recentrowanie obrazu (tak żeby nie dało się rozerzeć po mapie) i stare mapy. Odnoszę wrażenie, że Nuvi to przy tym szczyt funkcjonalności i konfigurowalności.

No i jak to nawigacja pocketowa, przy każdym włączeniu trzeba się naklikać żeby się połączył z GPSem, raz na parę włączeń nie odpala TMC (wyłączenie i włączenie pomaga) a w trasie lubi się zawiesić (i nie usłyszysz komunikatu o skręcie).

Przejechałem z tym jakieś 2000 km. Porażka.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 9:32

GPS Maniak napisał(a):Pamiętaj jednak, że dziwak jestem...


Największą zaletą AM jest to, że odpalam ją z wielką przyjemnością. Daj mi chwilę, abym znalazł jej jakąś wadę..
To co znajduję, to jakieś drobiazgi w stylu klawiatura w układzie alfabetycznym, a ja wolałbym QWERTY.. Nic istotnego.
Wielokrotnie stajemy przed koniecznością jakiegoś wyboru. Nie zawsze te wybory są trafione. Często już po zakupie w srodku budzi się żal, ze wybrane zostało to, a nie tamto. W restauracji starannie wertujemy menu, aby wybrać to na co mamy ochotę, zajmuje to sporo czasu, a potem i tak często wolelibyśmy to co zamówił ktoś inny... :)
Nie miałem tego wrażenia, kiedy odpaliłem AM po raz pierwszy, a każdy kolejny dzień utwierdza mnie w przekonaniu, ze zrobiłem dobrze. Słyszę co mówisz. Rozumiem to i szanuję.. Jednak w tym przypadku nie potrafię przyznać Ci racji.

Nie bedę się licytował, kto jest większym dziwakiem :)
Niedaleko mjejsca gdzie mieszkam, wybudowano hipermarket. Wciścięto go w ciasną zabudowę, dlatego jest tam tylko parking podziemny. Wjazd dwa złote. Można się czasem wcisnąć gdzieś na chodniku przed sklepem, ale nie robię tego, bo nie będę stawał na chodniku jak jakiś.. jakby mnie nie było stać na parking! Jednak tych dwóch złotych jest mi bardziej żal niż kilkudziesięciu złotych wydanych na jakąś niepotrzebną pierdołę. Efekt jest taki, że tylko raz byłem w tym sklepie - poszedłem na piechotę!

PS
Nie robię fotek komórką.. W ogóle fotografia jest czymś, co traktuję trochę poważniej niż nasz spór :)
Tomek
 

Postprzez Azzie » Wt, 24 lip 2007 9:50

Tomek napisał(a):Największą zaletą AM jest to, że odpalam ją z wielką przyjemnością.


Właśnie za największą zaletę urządzeń Garmina uważam to, że nie trzeba ich odpalać ;-) Włączasz i jedziesz - albo w odwrotnej kolejności.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez SP2BZW » Wt, 24 lip 2007 11:18

Tomek napisał(a):...to jakieś drobiazgi w stylu klawiatura w układzie alfabetycznym, a ja wolałbym QWERTY..

a'propos... w wersji 4, przynajmniej na PC są do wybory trzy klawiatury :D alfabetyczna, QWERTY, QWERTZ
SP2BZW
 

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 11:29

SP2BZW napisał(a):a'propos... w wersji 4,

Podobno wersja 4 jest już dużo bardziej przemyślana i powoli przypomina prawdziwy program nawigacyjny :wink:
Ponieważ jednak niezmiennie uważam, że pocket to nie GPS, zatem nie będę tego sprawdzał.

Właśnie zrobiłem Hard Reset mojego MIO i wszystko co związane z GPSem wyleciało. W końcu pocket to pocket i służy do czegoś innego. Do nawigacji służy ......... Garmin, niezależnie od tego, co o tym sądzą użytkownicy AM :wink: :D :D :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 11:48

Darku, oczywiście, że sprawdzę dokładnie.. :)

Lechu, w czwórce nic nie ulatuje nawet po twardym resecie. Tracisz jedynie skrót na pulpicie.. :) To nie jest argument ani za ani przeciw. Mówię tylko jak jest.
Mam wrażenie, że na siłę chcecie PPC wgnieść w ziemię. Zupełnie niepotrzebnie. Przecież mam PPC i znam jego wady i zalety. Jeśli chodzi o ścisłość nazywacie Nuvi nawigacją profesjonalną. Co w Nuvi profesjonalnego? Ot nawigacja jakich wiele. Dodam też, że mam Garmina.. Ech maniaki dziwaki :)
Tomek
 

Postprzez RAV » Wt, 24 lip 2007 12:12

GPS Maniak napisał(a):Podobno wersja 4 jest już dużo bardziej przemyślana i powoli przypomina prawdziwy program nawigacyjny

No nie wiem... Ja zdecydowanie wolę 3.x.x (jeśli tylko o AM mówimy). W niej można przynajmniej podczas nawigacji wygodnie rozglądać się po mapie, przeciągając ją palcem, a potem jednym puknięciem wrócić do kursora. W AM4 puknięcie na mapie (żeby ją przesunąć) wyrzuca nas do menu, a tam jest płacz i zgrzytanie zębów. Także przeciągając suwak skali (5x5 mm) łatwo omyłkowo trafić obok, czyli na mapę, i znowu wylatujemy do menu. Koszmar.
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez GPS Maniak » Wt, 24 lip 2007 12:17

Tomek napisał(a):Jeśli chodzi o ścisłość nazywacie Nuvi nawigacją profesjonalną.

Ja nie nazywam tego profesjonalną nawigacją, tylko dedykowaną.

A propos, jeżeli jeszcze kiedyś będziesz miał okazję pobawić się nuvim z serii 6xx lub 2xx to włącz podświetlenie na 100%. W ten sposób najławtiej zobaczyć róznicę pomiędzy pocketem a Nuvim. Acha - nie zapomnij przedtem założyć okularów przeciwsłonecznych - tak to daje po oczach :D

Zresztą nie tylko o samą jasność chodzi. Zobacz na kontrast:

Obrazek

Oba urządzenia: podświetlenie 100%. Sądzę, że dalsza dyskusja na temat PPC jest zbędna. Tak jak pisuję to od 2001 roku: pocket to pocket. To owszem wielofunkcyjna, fajna :!: (a jakże!) ale okrutnie tandetna zabawka. A ja jakoś straciłem ochotę na to, by w samochodzie zabawka mówiła mi czy jadę dobrze czy źle. Chcę, aby to robiła nawigacja. To powód dla któego kupiłem Nuvi, pomimo posiadania pocketa z "milionem" lepszych lub gorszych programów nawigacyjnych.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 24 lip 2007 12:28

No fakt, fajnie to widać. Czytelne i w ogóle. To wielki argument "za".

Na tym powinienem skończyć odpowiedź na post. Wcale nie muszę mieć "ostatniego słowa". Tylko gdybym to tak zostawil, ktoś mógłby odnieść wrażenie, że muszę się wślepiać w ekran. A tak nie jest. Nie mam problemów z czytelnością ekranu w samochodzie.
Tomek
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

cron