Dalsze losy GPMapy ??

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Mariusz65 » Cz, 16 gru 2010 10:01

Swoją drogą szkoda, że nie zrobili na pożegnanie aktualizacji GPMapy TOPO 2010 :(
Gdyby miała sieć drogową jak GPMapa 2010.3 to wolałbym na pożegnanie kupić aktualizację do GPMapy TOPO zamiast do drogowej.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Wata » Cz, 16 gru 2010 10:40

I tu masz 100% racji, ja tylko korzystam z Garmina w trenie wiec mnie drogowa do szczescia nie potrzebna :(
Ostatnio edytowano Cz, 16 gru 2010 11:08 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto cytat
Mercedes Wolf
GARMIN Zumo 660 LM + KTM 990 ADVENTURE DAKAR EDYTION


Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Wata
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 13:37

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez obserwator » Cz, 16 gru 2010 17:56

Mariusz65 napisał(a):Swoją drogą szkoda, że nie zrobili na pożegnanie aktualizacji GPMapy TOPO 2010 :(
Gdyby miała sieć drogową jak GPMapa 2010.3 to wolałbym na pożegnanie kupić aktualizację do GPMapy TOPO zamiast do drogowej.

Też bym tak zrobił. Niestety nie ma na co liczyć. Przecież to Garmin zabronił, w ramach licencji, kontynuowania wydań GPMapy. Tym samym wkazał jak ma głęboko użytkowników urządzenia Garmin w Polsce :oops: Po raz kolejny dostaję sygnał co myśleć o Ameryce.
obserwator
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr, 08 sie 2007 11:13

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez kaltam » Cz, 16 gru 2010 18:21

Dlaczego wszyscy generalizują w stylu "zły garmin nie pozwolił, zabronił itp". Po prostu Panowie z polskiej firmy nie dogadali się z Panami z garmina (a oni jako więksi mają głos decydujący, tym bardziej że udostępniają rynek a nie na odwrót ). Dlaczego Garmin dogadał się w wielu innych krajach nie tylko w opcji map Topo ale też i "road" np. Chorwacja, Czechy, Bułgaria, Niemcy, Włochy itd. ? Kto zna odpowiedź ?
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez FUX » Cz, 16 gru 2010 18:37

Może jest u nas syndrom obrażonej księżniczki....
Patrz Zasada i Mercedes... :mrgreen:
276C z mapami Polski i Europy
Avatar użytkownika
FUX
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:42

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Azymut » Cz, 16 gru 2010 18:49

kaltam napisał(a): Dlaczego Garmin dogadał się w wielu innych krajach nie tylko w opcji map Topo ale też i "road" np. Chorwacja, Czechy, Bułgaria, Niemcy, Włochy itd. ? Kto zna odpowiedź ?

A skąd wiadomo, że w Polsce się nie dogadał? :D
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez DINO » Cz, 16 gru 2010 18:56

Jakby się dogadał to by były kolejne wersje. Przecież to jest kasa dla wszystkich.
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Azymut » Cz, 16 gru 2010 19:16

Kasa dla wszystkich może być zarabiana na różne sposoby.

Odnośnie GPMapy drogowej sprawa jest jasna już od roku i maglowane to było w innych wątkach. Odnośnie GPMapy Topo też jest to wiadome już od roku, natomiast co do tego "co teraz będzie po zakończeniu wydawania GPMapy Topo" to proponuję się wstrzymać z komentarzami do Nowego Roku. ;-)
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez obserwator » Cz, 16 gru 2010 19:29

kaltam napisał(a):Dlaczego wszyscy generalizują w stylu "zły garmin nie pozwolił, zabronił itp". Po prostu Panowie z polskiej firmy nie dogadali się z Panami z garmina (a oni jako więksi mają głos decydujący, tym bardziej że udostępniają rynek a nie na odwrót ). Dlaczego Garmin dogadał się w wielu innych krajach nie tylko w opcji map Topo ale też i "road" np. Chorwacja, Czechy, Bułgaria, Niemcy, Włochy itd. ? Kto zna odpowiedź ?

Alternatywą dla urządzeń Garmina jest mapa City Nawigator. Jeżeli chodzi o obszar Polski to słabo wypada w porównaniu do GPMapa. Wielki Garmin sam strzelił sobie w stopę. Znając obie mapy nie kupię nowego Garmina z CN. GPMapa robiła dobrą robotę i nie dziwię się, że nie chciała za wszelką cenę ugiąć się przed Garminem.
Jak nazywają się regionalne odpowiedniki map dla krajów, które wymieniłeś powyżej?
obserwator
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr, 08 sie 2007 11:13

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Azymut » Pt, 17 gru 2010 0:13

City Navigator począwszy od wersji 2009 poprzez kolejne 2010 i 2011, to już nie ten sam City Navigator co kiedyś. Obie mapy (CNE i GPMapę) trzeba porównywać na tym aktualnym poziomie na jakim są dziś, stare porównania nie maja sensu. Realnie zaś zdania co do oceny produktów nie są tak jednoznaczne i rozkładają się zupełnie inaczej niż 2 lata czy nawet jeszcze 1 rok temu - dyskusji w innych wątkach na ten temat w różnych miejscach jest sporo. (Osobiście staram się nie oceniać produktów który jest lepszy a który gorszy, tylko przeciwny jestem stereotypom wynikającym z tego co było a co jednak w znacznym stopniu uległo w międzyczasie zmianie). Jeśli ktoś narzeka na obecnego CNE 2011.3, to najlepszym miejscem aby zrobić to konkretnie (ale konkretnie bo tylko wówczas może coś z tego realnie wyniknie) jest obecnie ten wątek: :arrow: W City Navigator Europe chciałbym ...

obserwator napisał(a):Wielki Garmin sam strzelił sobie w stopę.

Ja tego strzału nie widzę. A urządzenia samochodowe sprzedają się obecnie chyba nawet lepiej niż w roku 2009, kiedy przecież GPMapa była normalnie dostępna.

obserwator napisał(a):GPMapa robiła dobrą robotę i nie dziwię się, że nie chciała za wszelką cenę ugiąć się przed Garminem.

Nie należy tego postrzegać w takich kategoriach, bo to nie tak się odbywa. Poza tym może jednak naprawdę warto poczekać jeszcze chwilę na nową mapę topograficzną Polski Garmina, która pojawi się po Nowym Roku i dopiero wówczas po zapoznaniu się z jej zawartością i podkładem bazowym wydawać różnego rodzaju opinie.
Mówiąc obrazowo: stojąc po jednej stronie lustra widać tylko dobrze znane nam odbicie i nie widać tego co jest realnie z jego drugiej strony. Taplając się ciągle we własnym sosie nie przychodzi nam nawet do głowy aby spróbować innego smaku, skąd mamy więc wiedzieć czy ten nowy smak nie będzie tak samo smaczny albo nawet jeszcze lepszy od dotychczasowego? :)
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez kaltam » Pt, 17 gru 2010 8:07

Do Obserwatora. Jak byś wszedł na strony garmina w danych krajach to znajdziesz. Dla przykładu: Chorwacja: AdriaRoad i Adria Topo, Czechy: Atlas Czech i TOPO, Węgry: NaviGuide Hungary, Niemcy: mapa topo nazywa się Deutschland 2010, itd itd
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Antonio » Pt, 17 gru 2010 11:26

Azymut napisał(a):Osobiście staram się nie oceniać produktów który jest lepszy a który gorszy
Ja też. Każda opinia tutaj będzie subiektywna i temat należy raczej rozpatrywać pod kątem: "Co mnie bardziej odpowiada, a co bardziej denerwuje".
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 gru 2010 13:38

Antonio napisał(a):.... a co bardziej denerwuje".

Mnie najbardziej denerwuje, gdu zostaję wpuszczony w tzw. kanał. Tzn. kiedy idąc "za głosem nawigacji" skręcę w jakąś drogę, by na jej końcu przekonać się, że .... dalej jechać nie można i trzeba zawrócić, bądź użyć wstecznego. A w tej materii CNE nadal jest mistrzem nie do pobicia :lol:

Nie dalej jak wczoraj NUVI z CNE 2011.3 ciągnąc mnie w Obornikach do "jedynej słusznej trasy" czyli wspomnianej przeze mnie w innym wątku "przeszacowanej" Armii Poznań już po wyjechaniu z rynku i rekalkulacji trasy zostałem poproszony o skręt w prawo w ulicę Wąską - nie tylko z nazwy :lol:

No cóż. Kolegom, którzy uważają CNE za dobry produkt nawigacyjny gratuluję poczucia humoru, zwłaszcza, że po powrocie do domu chcąc zasymulować sobie różne warianty tras w okolicach Obornik trafiłem na jeszcze jeden rodzynek. Dla porównania UMP.

1.jpg


Można powiedzieć że 4 błędy:
1) ulica Wąska, która de facto jest dróżką bez przejazdu
2) wirtualny samochodowy "most" na Wełnie na ulicy Chłopskiej
3) błędna kategoryzacja wąskiego (tylko dla osobówek) drewanianego mostu przez Wartę na ul. Armii Poznań
4) błędna kategoryzacja samej ulicy Armii Poznań - w gruncie rzeczy osiedlowej (progi spowalniające, ograniczenia do 30km/h), a traktowanej przez CNE jak "lekki tranzyt"
to niby niewiele. Problem w tym, że sama miejscowość Oborniki ma ledwo 4 ulice na krzyż, zatem skala problemu jest dość duża, a same błędy są na tyle poważne w ewentualne konsekwencje (konieczność zawrócenia bądź cofania na wstecznym), że naprawdę nie można przejść nad nimi do porządku dziennego.

Oczywiście wiem doskonale, że nie ma mapy bez błędów. Problem tym że w ostatnich 2-3 miesiącach (testuję TMC, dlatego jeżdżę na CNE), zrobiłem z GPSem niewiele więcej niż 3000 km, podczas których kilkanaście razy :!: od całkowitej wtopy uratowała mnie albo znajomość terenu (w Obornikach, w Poznaniu, a także na A4 :!: ), albo (wdepnąłem "w bagno", z którego nie bardzo potrafiłem wyjechać we Wrocławiu) przełączenie się na inną mapę. W sumie nawigacaja z CNE przypomina mi trochę nawigację z iGO i mapami eMapy. Tzn. Póki jadę po głównych drogach i kieruję się drogowskazami, nie ma problemu. Powstaje jednak podstawowe pytanie: po co wówczas GPS w samochodzie?

W sumie wydaje się, że zwolennicy CNE patrzą na zagadnienie bardziej przez pryzmat "mapnika" tzn, zbioru danych, niż produktu nawigacyjnego. Fakt. Duża ilość ulic z nazwami własnymi przy założeniu, że nie "jeździmy na GPS", tylko "na drogowskazy" powoduje, że można spojrzeć na CNE z dużą dozą sympatii. Jeżeli jednak komuś nie zależy na tym milionie uliczek z nazwami, tylko na pewnej i przewidywalnej nawigacji - także wówczas gdy chcemy korzystać z sensownych skrótów, choćby po to by omijać korki etc. wówczas - nadal bardzo poważne błedy CNE - zaczynają mocno doskwierać. Jak dla mnie - za mocno :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Mariusz65 » Pt, 17 gru 2010 13:45

Ten post bardziej pasuje do innego wątku :arrow: viewtopic.php?p=110096#p110096
Gdzie planujemy społecznie poprawić CNE ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez beetle-m » Pt, 17 gru 2010 13:51

Nie wszyscy Mariusz, nie wszyscy. Reszta planuje wejść "na gotowe" :wink:

Jestem w stanie wyszukać kilku/kilkunastu userów, którzy marudzili na wątek związany z Imagisem (Błędy GPMapy), a teraz zapewne korzystają z ostatniej aktualizacji i nie "psioczą".
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

cron