Dalsze losy GPMapy ??

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez asandrzej » Pt, 17 gru 2010 14:23

Mariusz65 napisał(a):Gdzie planujemy społecznie poprawić CNE ;-)


Widać, że zmieniłeś zdanie.
viewtopic.php?p=108568#p108568
Mnie bardziej odpowiada, wypowiedź Szy.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Mariusz65 » Pt, 17 gru 2010 18:33

Może nie jestem aż tak radykalny jak Szy ale blisko mi do tego poglądu ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez jjanusz » Pt, 17 gru 2010 18:48

Witam,

a nie sądzicie, że miło byłoby ze strony Garmina dać upust posiadaczom GPMapy TOPO przy zakupie Garmin TOPO? Są na to jakieś szanse?

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Mariusz65 » Pt, 17 gru 2010 18:55

No tak, ale jak kupujesz marchewkę w warzywniaku to nie dostajesz z tego powodu upustu w mięsnym ;-) a to też całkiem inne firmy. Chociaż jestem za!

beetle-m napisał(a):Nie wszyscy Mariusz, nie wszyscy. Reszta planuje wejść "na gotowe" :wink:

Jestem w stanie wyszukać kilku/kilkunastu userów, którzy marudzili na wątek związany z Imagisem (Błędy GPMapy), a teraz zapewne korzystają z ostatniej aktualizacji i nie "psioczą".

O przepraszam! GPMapie pomagałem (można sprawdzić) i żałuje, że nie wszystkie moje zgłoszenia zdążyli dodać do ostatniej wersji :(
Do CNE też na pewno coś zgłoszę tylko, że ostatnio brak czasu no i trochę malkontent ze mnie ;-)
Ostatnio edytowano Pt, 17 gru 2010 19:00 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez asandrzej » Pt, 17 gru 2010 19:00

jjanusz napisał(a):a nie sądzicie, że miło byłoby ze strony Garmina dać upust posiadaczom GPMapy TOPO przy zakupie Garmin TOPO? Są na to jakieś szana


O tym napisałem już dawno, niestety z pewnych powodów cały wątek poszedł „do śmietnika”.
Było to zaraz po podjęciu decyzji przez Garmina o nie rozwijaniu GpMapy i GpMapy Topo.
Sugerowałem, że jeżeli Garmin przejmuje rynek to powinien go przejąć razem z całym inwentarzem.
Powinien na dogodnych warunkach udostępnić aktualizację GpMapy do CNE.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez DINO » Pt, 17 gru 2010 19:53

A że się tak wtrącę w rozmowę. Swego czasu na forum pojawiły się osoby z Imagisu, które to czytały, wprowadzały poprawki do mapy na podstawie naszych uwag i co najważniejsze były podpisane imieniem-nickiem w swoich postach. A te dzisiejsze rozmowy to co? Przy piwnym stoliczku? Czy może ktoś to czyta? Macie jakiś bliższy kontakt z jakąś konkretną osobą z Garmina? Czy w tej firmie jest ktoś zainteresowany tym co się dzieje na Garniaku?
Eeee, Właściwie to chyba nie. Przecież mapę robią amerykanie. Nasi są chyba tylko po to żeby upchnąć ich towar na naszym rynku. Chyba jeszcze parę lat trzeba będzie w Obornikach (i wszędzie indziej) przełączać na inną mapę.
No tak. Sam sobie odpowiedziałem na pytania. Najgorsze, że chyba mam rację...
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Dariusz Młyński » Pt, 17 gru 2010 21:22

Cały czas wszyscy piszą ZŁY GARMIN itd...
Zauważcie, że cały czas jest aktualna oferta zakupu
kompilatora Garmina

http://developer.garmin.com/web-device/ ... t-creator/

http://gpstracklog.com/2010/06/mapsourc ... eator.html

viewtopic.php?f=5&t=8279

Jednak ani Excel ani Imagis nie są zainteresowanie wyłożeniem 15 000zł na zakup kompilatora.
Może poprzednio używali go na innych zasadach a zakup po prostu się nie opłaca.
Ktoś pisał, że 5000USD to pierwsza rata ... .
Albo bardziej stawiam na politykę - ktos na kogoś się obraził
Dariusz Młyński
Bywalec
 
Posty: 254
Dołączył(a): Wt, 23 wrz 2008 22:14

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Mariusz65 » Pt, 17 gru 2010 21:31

Tam jest napisane że 5 tys. $ to pierwsza wpłata.
15 tys. zł to byłaby raczej śmieszna kwota dla GPMapy. Być może opłaty trzeba wnosić okresowo przez cały czas użytkowania kompilatora...
A żeby dostać 90 dniową wersję próbną trzeba się zakwalifikować więc każdemu nie dadzą!
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez asandrzej » Pt, 17 gru 2010 21:39

Dariusz Młyński napisał(a):Jednak ani Excel ani Imagis nie są zainteresowanie wyłożeniem 15 000zł na zakup kompilatora.


Trzeba się zapoznać z warunkami licencji,
myślę że Excel i Imagis to zrobił.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez popej » Pt, 17 gru 2010 23:04

Cgpsmapper też mógłby być użyty.
Ale widzę, że Azymut wrzuca jakieś sugestie, Alf/red/ zmienił sobie podpis, i tylko my musimy czekać do stycznia ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Antonio » So, 18 gru 2010 21:34

GPS Maniak napisał(a):Mnie najbardziej denerwuje, gdu zostaję wpuszczony w tzw. kanał.
Rozumiem, chociaż ja jeszcze tego nie doświadczyłem, więc moja opinia (oczywiście subiektywna :wink: ) jest zgoła odmienna od Twojej. Często zdarza się, że CNE wytycza mi drogę (najczęściej w opcji "najkrótsza") inaczej, niż "wszyscy jeżdżą", a jednak bardziej "w zgodzie z moimi preferencjami". Jednak potrafię zdobyć się na obiektywizm: biorę pod uwagę ogólne opinie userów CNE i po zaplanowaniu trasy w CNE, dokładnie ją przeglądam i porównuję z UMP.
Faktem jednak jest, że w żadnej mapie komercyjnej i nie taniej nie powinno być takich "kwiatków":
GPS Maniak napisał(a):Można powiedzieć że 4 błędy:
(...)
to niby niewiele. Problem w tym, że sama miejscowość Oborniki ma ledwo 4 ulice na krzyż, zatem skala problemu jest dość duża


beetle-m napisał(a):Jestem w stanie wyszukać kilku/kilkunastu userów, którzy marudzili na wątek związany z Imagisem (Błędy GPMapy), a teraz zapewne korzystają z ostatniej aktualizacji i nie "psioczą".
Pewnie dlatego, iż mają świadomość, że to i tak już nic nie da :wink: .
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez Dino2 » Wt, 28 gru 2010 17:29

Jeśli faktycznie nie będzie już GPMapy to jak myślice mając wersje 2010.3 kiedy będzie warto przesiąść się na CNE bo obecna przestanie być aktualna, a CNE ją wyprzedzi?
Dino2
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 28 lis 2008 9:39

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez DINO » Wt, 28 gru 2010 17:40

Obecna przestanie być aktualna za chwilę bo te kilka kilometrów dróg A i S przybędzie. Ale jak ktoś nie chce jeździć po polnych drogach to jeszcze długo, długo będzie aktualna. W CNE kategoryzacja jest cieniutka. Oj, cieniutka.
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez ciamajda » Wt, 28 gru 2010 18:03

DINO napisał(a):Obecna przestanie być aktualna za chwilę bo te kilka kilometrów dróg A i S przybędzie.


Albo i nie przybędzie. Coraz szybciej się ministerstwa wycofują z szaleństwa budowlanego.

DINO napisał(a):W CNE kategoryzacja jest cieniutka. Oj, cieniutka.


Pomijając najniższą kategorię dróg, z którą to i GPMapa ma problemy, to gdzie CNE ma błędy?
Do tej pory znalazłem ich bardzo dużo ale tylko jeśli chciałem jechać mocno bocznymi.
Nuvi 765 + CNE + UMP
ciamajda
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 26 sie 2010 9:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Dalsze losy GPMapy ??

Postprzez DINO » Wt, 28 gru 2010 19:15

Siłą ich trzeba brać! Jak ludzie ministra zarzucili mailami w sprawie południowej wylotówki z Wawy to się przestraszyli i forsę znaleźli. Toż to za chwilę wybory będą. Może parę kilometrów jednak przybędzie. Ale co by nie było GPM jeszcze trochę poużywamy.
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości