Podróż z małym dzieckiem

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez szy » Śr, 02 cze 2010 7:55

Jak już zeszło na jazdę, to sam wolę zdecydowanie noc. Niestety
z Gdańska w Polskę to zwykle blisko nie jest, więc by nie tracić
dnia/wakacji/urlopu jeździmy nocą. Jeśli tylko nie jestem specjalnie
zmęczony pracą, w góry dojeżdżamy z jedną-dwoma godzinnymi
drzemkami i od razu pierwszego dnia możemy cieszyć się nimi.

Nie przeszkadzają mi światła innych, a jazda z cieżarówkami nocą
paradoksalnie jest dla mnie kulturalniejsza i bardziej przewidywalna
niż z osobówkami za dnia.

Warto jednak pamiętać, że niektóre odcinki dróg nocą mogą być
bardzo zdradliwe - górka-dołek przed Łodzią, to samo przed Świeciem,
itp.

Podsumowując - jeśli przez Polskę, to zdecydowanie nocą.

Szy.

PS. Bez dzieci jednak, niestety ;]
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez Zachu » Śr, 02 cze 2010 8:57

h2o przykład z zeszłego roku. Wyjechałem o 2:00 o 7:00 byłem na granicy w Cieszynie o 14:20 nad Balatonem. W czwórkę, najmłodsze 2 lata, miejsca do spania mniej ;)
Spotkaliśmy ludzi z Bydgoszczy. Dzieciaki gdzieś tak 8 i 10 lat. Wyjechali w dzień /przypadek Twojej żony ;)/ 9 godzin jechali do granicy. Nie pamiętam ile cała podróż.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez h2o » Cz, 03 cze 2010 20:58

Wiesz, dwa lata temu odwiedzili nas w Karwii znajomi z Wrocławia. Uwaga - jechali 5h z małym dzieckiem, a drugim w brzuchu ;-)

Dzięki za wszelkie porady. Myślę, że wywleczemy się o 7:00. Mały jest już wiekszy, więc sam jestem ciekawy jak poradzi sobie tym razem. Dam znać jak nam poszło ;-)
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez soko » Wt, 15 cze 2010 16:13

Jeśli jazda typu 2h + 30min, to warto rozważyć przedstawioną na tracku w mapSource i na screenshotach z dnia przejazdu trasę sprzed 2 lat. Z tym tylko jednym zastrzeżeniem, że polecałbym odbić w na Wicko, tam w prawo na Żelazną, Choczewo, Wierzchucino, Żarnowiec i w Krokowej odbić na Karwię. Trasa bezpośrednio pod jez. Łebsko może być zbyt hardkorowa ( nawierzchnia).
Jest to b. szybka trasa, jak na obecne ograniczenia po wsiach, i przede wszystkim spokojna, jak na obecne czasy i dzień weekendowy.
Trasa jest z Lubiatowa, bo sprzed 2 lat.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Za kilka dni tamtędy pojadę, co prawda nie do Lubiatowa a do Dębek, na ale zawsze ( w 2połowie czerwca ja nie rządzę :roll: ) - Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez h2o » Wt, 15 cze 2010 19:11

Jak ostatnio wpartywałem się w MS to też pomyślałem o takim wariancie ale pamięć ładnych widoków z poprzedniej trasy zrezygnowała z tego wiariantu ;-) W każdym razie skorzystam z tego co podesłałeś ale dopiero pod koniec sierpnia lub we wrześniu. Kobity spanikowały przed roztrąbionymi medialnie falami powodziowymi, które niosą całe cmentarze do bałtyku i jedziemy do Chłopów, bo dalej od Wisły :( Więc cała podróż powinna zająć góra 3-4h ;-)
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez Mariusz65 » Wt, 15 cze 2010 19:45

h2o napisał(a):Kobity spanikowały...

Przesada!
Można unikać Zatoki Gdańskiej lub okolic Świnoujścia ale Karwia ;-)

http://www.tvn24.pl/12690,1658091,0,1,c ... omosc.html

Prędzej można się obawiać zamknięcia niektórych kąpielisk z powodu sinic!
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Trasa 2h jazdy, 30min przerwy ;-)

Postprzez h2o » Wt, 15 cze 2010 20:26

teraz to już to wiem. Ale na panikę nie poradzisz...
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań

wakacje z maluchem

Postprzez death » Cz, 28 cze 2012 15:38

Witajcie. Macie jakies sprawdzone miejsce ,zeby jechac z 1,5-rocznym maluchem nad Bałtyk? Chodzi,żeby wypocząc(wiadomo dziecko,spokój wskazany),oraz zmiescic sie w 1500zł(żona,ja i maluch),wogóle czy to realne u nas w PL tak na tydzien czasu. Lepiej poprowadzi ump czy cne, żeby nie błądzić?...Dzięki.
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: wakacje z maluchem

Postprzez Zachu » Cz, 28 cze 2012 17:46

Jeśli mapę to polecam UMP. Nie będzie problemu z autostradą czy jakąś drogą otwartą\/nie otwartą.
Wybrzeża troszkę mamy i trzeba brać pod uwagę skąd dokąd jechać.
Jeśli mam polecić wodę, spokój i piękną pogodę to lepiej pojechać nad Balaton.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: wakacje z maluchem

Postprzez Mariusz65 » Cz, 28 cze 2012 18:52

Przyjazna rodzinom z małymi dziećmi jest Ustka (chyba, że preferujesz całkowite odludzie, bo to jednak miasteczko). Jeździłem tam na wakacje właśnie jak syn był malutki, ale konkretnego miejsca nie mogę niestety polecić. To gdzie nocowaliśmy już nieaktualne.
Kiedyś dla odmiany pojechaliśmy do Łeby ale i tak wieczorem wylądowaliśmy w Ustce :lol:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: wakacje z maluchem

Postprzez greg_m » Cz, 28 cze 2012 19:34

Jak odludzie to polecam Poddąbie (niedaleko Ustki). Nie bylem juz tam kilka lat, ale jak bywalem to bylo fajnie i nie tloczno. Taka dziura, ale mozna za to odpoczac.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: wakacje z maluchem

Postprzez asandrzej » Cz, 28 cze 2012 19:41

Mariusz65 napisał(a):Kiedyś dla odmiany pojechaliśmy do Łeby, ale i tak wieczorem wylądowaliśmy w Ustce

Od dawna już z nie jeżdżę na urlop z małym dzieckiem, ale jestem ciekawy, co takiego nieprzyjaznego dla małych dzieci jest w Łebie.
Czy dziecko zdecydowało o wyborze Ustki, czy rodzice chcieli być w większym miasteczku, Łeba ma czterocyfrową liczbę mieszkańców,
Ustka pięciocyfrową, ja bym sądził że mniejsza miejscowość bardziej się nadaje na wypoczynek z małym dzieckiem,
ale zaznaczam , że na tym się nie znam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: wakacje z maluchem

Postprzez death » Cz, 28 cze 2012 19:47

Dzięki za odzew. Też skłaniałbym sie raczej ku małym miejscowosciom-wiadomo,taki brzdąc to i szaleństwa i atrakcje schodzą na dalszy plan.
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: wakacje z maluchem

Postprzez Mariusz65 » Cz, 28 cze 2012 20:40

asandrzej napisał(a):jestem ciekawy, co takiego nieprzyjaznego dla małych dzieci jest w Łebie.
Czy dziecko zdecydowało o wyborze Ustki, czy rodzice chcieli być w większym miasteczku, Łeba ma czterocyfrową liczbę mieszkańców,
Ustka pięciocyfrową, ja bym sądził że mniejsza miejscowość bardziej się nadaje na wypoczynek z małym dzieckiem

@Andrzej – Tak naprawdę to musiałbyś porozmawiać z moją żoną, bo ona twierdzi, że "Ustka jest stworzona do wypoczywania z małymi dziećmi, a Łeba dla młodzieży, która chce się wyszaleć" ;-)

Co do Łeby, to było tak, że jak tam wtedy trafiliśmy i zaczęliśmy szukać kwatery, to okazało się, że jest tam bardzo głośno i gwarno. Wszędzie królowały lokale z głośną muzyką i rozrywarkami adresowanymi raczej do młodzieży. Na ulicach blisko morza duży ruch samochodowy, plaża oddzielona od miasteczka jakimś ogrodzonym terenem wojskowym. Zejścia na plażę mocno oddalone od siebie itd. Zdecydowała (może niesłusznie) atmosfera i pierwsze wrażenie. Nawet układ miasta był na nie.

Z kolei w Ustce jest (w każdym razie było w tamtych latach) bardzo spokojnie, dużo ciszej i generalnie sielsko anielsko. Piękna promenada wzdłuż brzegu z widokiem na morze idealna do wieczornych spacerów z wózkiem. Bezpiecznie i spokojnie nawet w późnych godzinach wieczornych. Dla spragnionych pustej plaży, przeprawa promem przez port na zachodnią plażę. Mieliśmy nawet ulubiony bar z tanim i bardzo smacznym jedzeniem. Jak mówię moja żona zakochała się w tym mieście i często tam jeździliśmy jak synek był mały. Mniejsze i bardziej odludne miejscowości odpadały, ponieważ z pewnych względów musieliśmy mieć łatwy i szybki dostęp do apteki i ośrodka zdrowia.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: wakacje z maluchem

Postprzez asandrzej » Cz, 28 cze 2012 21:07

Mariusz65 napisał(a):„Ustka jest stworzona do wypoczywania z małymi dziećmi, a Łeba dla młodzieży, która chce się wyszaleć” .

To może być chwilowe, jak zaliczałem się do młodzieży, to tak było, w jednym sezonie wszyscy ( bez internetu)
jechali do Międzyzdrojów, a w następnym padało na inną miejscowość.
Takie nieformalne zloty młodzieży z różnych stron kraju.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości