Kolejny HCX na forum...

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Kolejny HCX na forum...

Postprzez Supiotr » Cz, 23 sie 2007 10:19

...ale Legend. Jesli się nie mylę, to jestem pierwszym posiadaczem tego modelu na tutejszym (i chyba nie tylko) forum :D . Sprzęt zza oceanu, zakupiony metodą na leniwca, czyli za pośrednictwem jednego z forumowiczów - pozdrawiam z tego miejsca Andrzeja.
Menu urządzenia zostało spolszczone, a na pokładzie są zainstalowane freewarowe mapy.
Na razie jestem na etapie rozpoznawania nowego zwierza (mam go od przedwczoraj), jak się tylko z nim troche ogarnę, to napiszę jakieś spostrzeżenia. Na razie jestem pod ogromnym wrażeniem łapania sygnału - szybkość niesamowita, a zasięg mam nawet siedząc na kanapie w salonie :P . Pierwszy spacerek po przydomowym lesie zaowocował brakiem zaników sygnału :) .
Najbliższe dni, to testy rowerowe i zapoznanie się na czym polega podsyłanie materiałów do UMP'a - tutaj mam ambitny plan skorygowania paru rzeczy w mojej okolicy - są błędy i braki, ale na razie nie mam bladego pojęcia od czego zacząć :oops: .
Jeśli są jakies pytanka, to zapraszam do dyskusji, ale weźcie poprawkę na poczatkującego usera :oops:

Pozdrawiam
Piotr
Vista HCX (UMP, TOPO, old CNE i kilka innych) & Nuvi205 (UMP, oldGPmapa - kolejność właściwa ;-)), MIO z AM
Obrazek
Supiotr
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:15
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Kolejny HCX na forum...

Postprzez Alf/red/ » Cz, 23 sie 2007 15:05

Supiotr napisał(a):podsyłanie materiałów do UMP'a - tutaj mam ambitny plan skorygowania paru rzeczy w mojej okolicy - są błędy i braki, ale na razie nie mam bladego pojęcia od czego zacząć

Się cieszę, i tylko przypomnę, że korespondencję przyjmujemy nie przez Garniaka, ale przez maila albo nasz system (szczegóły w naszym faku).
A zaczyna się różnie, zależy co chcesz poprawić (brak nazwy ulicy, zakaz skrętu w lewo, brak szosy między wioskami, poczta nie w tym miejscu, itd) no i oczywiście jak bardzo się chcesz zagłębić (czy podesłanie traka to już dużo, czy sam narysujesz w Mapedit prawidłowy element i podeślesz do zamieszczenia). Na początek chyba track/punkty w pliku gdb plus opis słowno-muzyczny będą najwłaściwsze.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez Supiotr » So, 25 sie 2007 15:22

Gdy tylko będę miał net w domu, zabiorę się za ten temat, na razie jeszcze tkwię w bałaganie poprzeprowadzkowym i tematy komputerowo-gpsowe spadły na liście priorytetów. Za jakiś tydzień, dwa powinienem się ogarnąć. Teraz korzystam z sieci w pracy, a ta niestety jest z ogromnymi restrykcjami jesli chodzi o wysyłanie i pobieranie czegokolwiek, a netu na wsi niestety nie podłącza się ot tak natychmiast :(
Ale pierwsze tracki już są, surowe niestety i nie przeanalizowane.
Pozdrawiam
Piotr
Vista HCX (UMP, TOPO, old CNE i kilka innych) & Nuvi205 (UMP, oldGPmapa - kolejność właściwa ;-)), MIO z AM
Obrazek
Supiotr
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 20:15
Lokalizacja: podwarszawie

Postprzez PouchX » N, 26 sie 2007 18:56

Na początku września (około 4-5) będe miał 2x Vista HCX.. tak więc LECHU szykuj sie na testy i opis na forum.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości