Zgłaszam oficjalny protest

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez epkchmiele » So, 06 paź 2012 18:21

Jak w temacie zgłaszam oficjalny protest na banowanie , zmianę treści kogoś postu (to jest ohydne), albo bezpodstawne zamykanie wątku . Uważam że jesteśmy krajem demokratycznym i nikt nie będzie dyktował to co mam do napisania pod warunkiem że nie jest to obraźliwe, usunięcie części wypowiedzi jest fałszerstwem.
Uważam że blokowanie asandrzeja jest nie zgodne z zasadami forum i proszę moderatorów o interwencję.
W formie protestu wykasowałem wszystkie swoje dane.
Mam nadzieje że ktoś się do mnie dołączy , jeśli nie to zrozumiem , GPSManiak jest ważnym dla tego forum , ale ja nie zgadzam sie na takie traktowanie kolegi asandrzeja.
@asandrzej
prośba o jakieś info czy kolega jest dalej blokowany
Paweł
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez GPS Maniak » N, 07 paź 2012 13:29

epkchmiele napisał(a):Jak w temacie zgłaszam oficjalny protest na banowanie , zmianę treści kogoś postu (to jest ohydne),

Czyjegoś :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez soko » Pn, 08 paź 2012 7:48

epkchmiele napisał(a):..... zmianę treści kogoś postu (to jest ohydne), usunięcie części wypowiedzi jest fałszerstwem.

To duzy problem. Moderacja błędów, literówek, treści obraźliwych itp. - jestem na tak. Powinien jednak zostać ślad w poście (np. wykropkowanie innym kolorem) - i uwaga , że tekst usunięto. Jeśli sprawa nie jest ewidentna, powinno być pisemnie wyjaśnione: przyczyna, kontekst itp.
Bywały już o to procesy z uwagi na "naruszanie treści korespondencji" czy coś w tym stylu. Witryny płaciły kasę - konkretną.
===================
Dlatego znacznie bezpieczniejsze prawnie wydaję mi się moderowanie bez zmniany treści danego postu , a poprzez merytoryczną odpowiedź z cytatem, lub w poście poniżej.
Jedną z form odpowiedzi jest też - jak juz powyżej napisałem - brak odpowiedzi na pytania danego użytkownika. Taki jak gdyby "ban towarzyski".
Można też dać np. info w Hyde Parku -" Na posty "XXXX-inskiego" nie odpowiadam do odwołania, bo mnie wkurzył." Prawnie - chyba znacznie bezpieczniejsze.
epkchmiele napisał(a):.....
@asandrzej - prośba o jakieś info czy kolega jest dalej blokowany
Paweł

Jak znam życie, to skoro nie ma ze 20 postów od wczoraj - jest banowany na 99,9%

Ciekawe też, czy na forum nie można dać zakładki typu "w.wym wkurza xxx uzytkowników". Zamiast np. zakładki "pomógł".

No niemniej moderator powinien - wg mnie - bardziej merytorycznie się ustosunkować do uwag forowicza.
Wiele forów powymierało , lub stopniowo zmienia profil na pokoik towarzyski z powodu braku wyczucia tych niuansów.
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez GPS Maniak » Pn, 08 paź 2012 11:22

@soko. Dzięki za rzeczowy post.

soko napisał(a):No niemniej moderator powinien - wg mnie - bardziej merytorycznie się ustosunkować do uwag forowicza.

Masz na myśli uwagi epkchmiele? Nie chcę kolejnych wojenek i publicznego prania brudów dlatego dość obszernie całą sytuację dotyczącą zarówno samego Garniaka, jak też mojej roli na Garniaku oraz pewnych problemów związanych z osobą asandrzeja wyjaśniłem Pawłowi epkchmiele pisząc do niego PW, którego - jak widzę - jeszcze nie odebrał. Nawiasem mówiąc nie wierzę, że moje wyjaśnienia przyniosą jakikolwiek zmianę w ocenie sytuacji w oczach Pawła, który do całego problemu podchodzi bardzo emocjonalnie, niemniej uważałem że takie wyjaśnienia należą się Pawłowi ode mnie jako współgospodarza Forum.

soko napisał(a):Jak znam życie, to skoro nie ma ze 20 postów od wczoraj - jest banowany na 99,9%

To się nazywa trafna diagnoza :D

Masz rację. Ban jest 7-mio dniowy (to jedna z automatycznych opcji), więc - jeżeli nikt go nie skróci - wygaśnie o ile się nie mylę w piątek.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez h007 » Pn, 08 paź 2012 12:58

Dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli brakuje tematów fachowych, to pojawiają się tematy zastępcze :mrgreen:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez asandrzej » Pt, 12 paź 2012 13:22

Witam.
Przede wszystkim chciałby podziękować „epkchmiele” , „Mariusz65 i „Marko”
Dziękuję

Chociaż z drugiej strony jest to przykre, że do takich sytuacji dochodzi.

Kiedyś na forum grzybiarzy spotkałem się z wypowiedzią, jeden z forumowiczów napisał, że był na grzybach, określił dzień , rejon i ilość zebranych grzybów,
moderator w odpowiedzi napisał, że xxxx jest oszustem, on był w tym samym dniu, czy dzień później i grzybów nie znalazł, to znaczy, że grzybów nie ma, a xxxx jest oszustem.
Tak, że moderatorzy bywają rożni, ale podobni.

epkchmiele napisał(a):moim zdaniem GPSmaniak to nie tak, to asandzrej dobrze to interpretuje

Nie do końca tak jest, ja nie interpretuję przepisów, ja rozumiem przepisy.
W aktach prawnych używa się zwrotu „innej osoby” (w liczbie pojedynczej) lub „innych osób” ( w liczbie mnogiej)
czy użycie tego zwrotu w licznie pojedynczej( osoby) oznacza, że dotyczy też wielu osób, lub użycie liczby mnogiej ( osób) dotyczy również jednej osoby, bywa różnie,
to w zadzie jest interpretowane przepisów, ale co będę Tobie tłumaczył, widzę, że znasz się na rzeczy w odróżnieniu od trolli.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez Mariusz65 » Pt, 12 paź 2012 13:57

Fajny masz podpis! :D
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
:wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez asandrzej » Pt, 12 paź 2012 14:15

Mariusz65 napisał(a):Fajny masz podpis! :D

asandrzej napisał(a):Nie przeczę, że mapę można pomylić z obrazkiem,
ale mapa nie jest obrazkiem.

Jeżeli moje zdane jest uznane za GROŹNĄ :lol: nieprawdziwą informacją, która zagraża systemowi :lol:
do tego stopnia, że musi być usunęte z postu, to na wszelki wypadek napisałem ostrzeżenie.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez epkchmiele » Pt, 12 paź 2012 18:08

Witam kolegę z powrotem widzę, że już po blokadzie, no i fajnie. Ja to byłem w szoku jak zobaczyłem że blokuje się z takiego powodu , a jak zobaczyłem że na tym forum wpływa się na posty poprzez kasowanie to już nie wytrzymałem i napisałem ten protest. Takie czasy to ja pamiętam, ale to już chyba było dawno. :shock:
Co tu więcej: trafna stopka :D
@soko super to ująłeś .
Paweł
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 paź 2012 18:11

epkchmiele napisał(a):Co tu więcej: trafna stopka :D

A ja bym wolał, żeby zamiast tej stopki asandrzej zaczął pisać poprawną i logiczną polszczyzną, tak żebym nie musiał w co drugim jego poście zgadywać czy pisząc "A" naprawdę miał na myśli "A" czy może "B". Najwygodniej oczywiście byłoby zrobić to co zrobiła większość Garniakowców - po prostu nie czytają postów asandrzeja. Ja niestety muszę :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez asandrzej » Pt, 12 paź 2012 18:13

Soko napisał(a):Jeśli sprawa nie jest ewidentna, powinno być pisemnie wyjaśnione: przyczyna, kontekst itp. .


Zgadzam się z całą treścią Twojej wypowiedzi, jest jednak różnica między zamieszczeniem nieprawdziwej
informacji ( co nie jest takie pewne), bo można inaczej odebrać napisany tekst, a zarzutem zamieszczenia
nieprawdziwej informacji, prawdę mówiąc zamieszczenie nieprawdziwej informacji, to może jeszcze nic takiego,
każdy czytający ma swój rozum a zarzut zamieszczenia nieprawdy połączony ze znieważeniem,
to już jest poważna sprawa, w tym wypadku nie ma usprawiedliwienia,
że inaczej zrozumiało się wypowiedź, (należało się upewnić , co do zrozumienia wypowiedzi.)

Na forum jest jednak jeszcze jeden problem, że uzasadnienie, o którym napisałeś, pomijając czy jest zasadne,
jest często napisane w takiej formie, że nie wyjaśnia tylko prowokuje i obraża.
Prowokujące jest najczęściej dodanie epitetów odnośnie osoby, która napisał post, a treść związana z wyjaśnieniem
jest bardzo mała i nie konkretna, „wyjaśnienie” jest umieszczane w celu obrażenia osoby, która napisała post.
Zarzuty personalne a nie merytoryczne, są uznawane za znieważenie.
Przykładem takiego sposobu prowadzenia rozmowy, który mi nie odpowiada i nie powinien mieć miejsca, jest wątek „Rowery w lesie”,
w którym Gps Maniak zaniżył pozom rozmowy do wypisywania w różnej formie zarzutu o nieznajomości przepisów ruchu drogowego.
Ja w wypowiedziach nie odnoszę się bezpośrednio do osoby( osoby, personalnie), która napisała wypowiedź
do czasu kiedy nie zostanę sprowokowany, tak i było w tym wątku z Gps Maniakiem jak i Popejem.
Nie raz upominałem Gps Maniaka, żeby w swoich wypowiedziach odnosił się merytoryczne
do moich wypowiedzi, a nie snuł swoich domysłów i nielogicznych wywodów, co do mnie, jako osoby.
a jego talent do nielogicznych wywodów uwydatnionym jest we wspomnianym wątku.
Zaniżanie poziomu rozmowy przez Gps Maniak do często obraźliwych stwierdzeń odnośnie osoby,
która napisała post, może nie upoważnia do stosowania tej metody w stosunku do niego, ale prowokuje.
W przypadku Pompeja dwa razy zignorowałem jego bezpodstawne zarzutu skierowane personalnie do mnie,
za trzecim razem zastosowałam tą samą metodę co on „Egzamin na prawo jazdy oblałbyś z miejsca, zdawałeś na testach?”
co uznał za obrazę w stosunku do jego osoby, na Gps Maniaka, to nie działa, brnie dalej, taki jest jego cel ,
jeżeli coś jemu nie odpowiada, szuka sposobu usunięcia wątku, doprowadza do burdy, żeby mieć uzasadnienie
do usunięcia, często na wniosek innych forumowiczów.
Może, to jest naciągana teoria, ale uważam, że taki jest powód jego działania,
w wątku Garmin etex jest kilka postów, które zapewne go drażnią, więc należy sprowokować, doprowadzić do burdy i na tej podstawie usunąć cały watek,
innego powodu przynajmniej ja nie widzę, w usuwana części mojego postu, a że moja rekcja ograniczona była tylko do uzupełniania usuniętej części,
czyli nie po jego myśli, to nałożył bana z byle powodu, żeby zaognić sytuację.

Soko napisał(a):Wiele forów powymierało , lub stopniowo zmienia profil na pokoik towarzyski z powodu braku wyczucia tych niuansów.

W tym przypadku jeżeli chodzi o forum, to nie nazwał bym tego pokoikiem towarzyskim, duża część forumowiczów ulega „syndromowi Sztokcholmskiemu”
te fałszerstwo, to nie pierwsze ujawnione fałszerstwo Gps Maniak, prawie brak reakcji na takie zachowanie Gps Maniaka utwierdza mnie w przekonaniu,
że tolerują takie zachowanie a nawet go wspomagają.

Moja jeszcze jedna uwaga, co do moderowania , moderator dokonując zmiany w wypowiedzi lub usuwając post powinien powiadomić użytkowania poprzez Pw,
tego wymaga zwykła przyzwoitość ( Gps Maniak, tego nie zrobił), dopiero po powiadomieniu może dokonać zmiany.
Dokonując zmiany nie powinien się kierować swoimi ambicjami, co w przypadku Gps Maniaka, może okazać się nie możliwe, dlatego lepiej jakby nie ingerował w wypowiedzi.
To takie moje uwagi, ale to może nic nie zmienić, jak pierwszy raz jak zauważyłem manipulację dokonaną przez Gps Maniaka w wypowiedz, to nie było śladu modyfikacji,
( mam pamięć do tekstów) jednak, kto jest w stanie ogarnąć wszystkie swoje wypowiedzi.
Kiedyś już napisałem, że do większości moderatorów mam zaufanie, co do Gps Maniaka, nie mogę tego powiedzieć.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez epkchmiele » Pt, 12 paź 2012 18:21

asandrzej napisał(a):Moja jeszcze jedna uwaga, co do moderowania , moderator dokonując zmiany w wypowiedzi lub usuwając post powinien powiadomić użytkowania poprzez Pw,
tego wymaga zwykła przyzwoitość ( Gps Maniak, tego nie zrobił), dopiero po powiadomieniu może dokonać zmiany.

Nie zrobił tego ? no chyba kolego żartujesz :shock:
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez popej » Pt, 12 paź 2012 19:17

Akurat edycję postów GPS Maniak robi za pełną zgodą asandrzeja, więc nie róbmy cyrku z tego powodu, że ktoś zapomniał zasady, jakie zaakceptował rejestrując się na forum.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez asandrzej » Pt, 12 paź 2012 19:25

popej napisał(a):Akurat edycję postów GPS Maniak robi za pełną zgodą asandrzeja, więc nie róbmy cyrku z tego powodu, że ktoś zapomniał zasady, jakie zaakceptował rejestrując się na forum.

Przeczytaj zasady.
Nie wyraziłem zgody na bezzasadne edytowanie moich postów.
andrzej
..............................................................................................
To fakt, że dawno nie czytałem tego tekstu, ostatni raz chyba dwa dni temu.
Na to nie wyraziłem zgody.
„Zgadzasz się, że „Garniak” ma prawo w każdej chwili usunąć, przeedytować, przenieść lub zablokować każdy wątek”
O zmianie miałem być powiadomiony, nie zostałem powiadomiony. to mnie nie dotyczy.
Mój post był edytowany przed zmnianą Zasad, o których nie byłem powidomiony.
„Garniak” ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.”
Co oznacza preedytować wątek, czy to oznacza, że można edytować post ?( chyba nie)
Jeżeli tak, to Zasady są niezgode z Konstytucją Rzeczypospoltej Polskiej

Ps.
Kiedy Zasady Forum zostały zmienione, dzisiaj?
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zgłaszam oficjalny protest

Postprzez sdsyc » Pt, 12 paź 2012 21:54

asandrzej napisał(a):duża część forumowiczów ulega „syndromowi Sztokcholmskiemu” [...] prawie brak reakcji na takie zachowanie Gps Maniaka utwierdza mnie w przekonaniu,
że tolerują takie zachowanie a nawet go wspomagają.

asandrzej-u
Kiedy nie zgadzam się, że obrazek jest bazą danych (dla urządzenia gps, w takim znaczeniu w jakim jest tzw. "mapa wektorowa") to ... nie mogę przyznać racji GPSManiakowi?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości