Mam nowego wroga :-)

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Mam nowego wroga :-)

Postprzez GPS Maniak » Pt, 09 lis 2007 13:17

Otrzymałem takiego maila:

Lojalnie uprzedzam i proszę zarazem o nie wklejanie w każdym poście na
forum.gps24.pl linka do swojego forum. Jest to nie fair, nie sądzi Pan ?

Rozumiem zasady współpracy, Pan u nas My u Pana, ale to musi mieć
jakieś granice. Mam nadzieję, że się zrozumiemy.

Udanego weekendu życzę.


Na co moja zadziorna duszyczka odpisała tak:

A może wypisywać takie herezje zaczęlibyście po prostu odpowiadać ludziom
na ich pytania? Nie odsyłam ludzi na Garniak w celu lansowania tamtego
Forum. Odsyłam, bo tam są odpowiedzi na pytania, na które Wy częstokroć
nawet nie potraficie odpowiedzieć. Nie robię tego ani dla siebie, ani
przeciw Wam. Robię to, bo tak rozumiem działanie grup i for:
Udzielanie porad, a nie walkę o dusze i nabijanie liczników.

Rozumiem jednak, że ida Forum gpos24 jest inna niż idea Garniaka.
Garniak (po raz setny wyjaśniam: to nie jest moje Forum) został
stworzony dla zaspokojenia potrzeb użytkowników. Rozumiem, że Forum gps24
zostało założone dla zaspokojenia Waszych potrzeb. No coż ta różnica
w podejściu do zagadnienia jest na tyle duża, że muszę Wam powiedzieć:
Żegnajcie :-)

Pozdrawiam Lechu
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez jackut » Pt, 09 lis 2007 14:56

No to Obrazek

:lol:

pozdrawiam

Jacek
GPS Map 60CSX, Edge 705, Forerunner 405 oraz inny złom
Avatar użytkownika
jackut
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 10:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez SP2BZW » So, 10 lis 2007 0:05

:D nie szwędaj się byle gdzie to nie będą Ciebie obrażać i będziesz miał więcej czasu na GARNIAKA :lol:
SP2BZW
 

Postprzez GeoZbych » N, 18 lis 2007 0:52

Panie Leszku z pana to łobuz jest- takie rzeczy robić :twisted:

Prawda boli GARNIAK to GARNIAK ;a że inni zazdroszczą a ich "fora" są do *..pupy to ich problem; tak naprawde jak ktoś jes dobry w swojej dziedzinie to niestraszna mu "konkurencja " a z tego postu wynika ,że ktoś tu jest śmieszny -niech se idzie w ... i tak każdy siedzi na garniaku bo tu jest wiedza :!: której inni jeszcze długo mieć nie będą :lol:
60CSx
Avatar użytkownika
GeoZbych
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 19:42
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez Topik » N, 18 lis 2007 10:44

Postaram się być obiektywny.
Jeśli ktoś zadaje pytanie i w odpowiedzi dostaje link do innego forum, to w pierwszej chwili może czuć się nieco zaskoczony.
Jeśli jednak oczekuje pomocy powinien skorzystać z różnych możliwości. W praktyce często jest tak, że podobny problem już wystąpił. Został rozwiązany i przedyskutowany (oczywiście przepisanie całego wątku jest niemożliwe i niecelowe).
Myślę, że jeśli odnośnik prowadzi bezpośrednio do właściwego wątku to wszystko jest OK. Gorzej jeśli jest coś takiego: odpowiedzi szukaj na forum xxxxx.
Osobiście spotykałem się z tą pierwszą możliwością, więc myślę, że żadne granice nie zostały przekroczone (no może poza granicą rozpaczy piszącego pierwszego maila).
Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez GPS Maniak » Wt, 20 lis 2007 20:47

No cóż. Skoro powiedziałem "żegnam", to żegnam.
A tam znów zagubiona duszyczka ma problem:

http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?t=2897

Ciekawe czy RAV zrobi stosowny wykład, czy ktoś gościa odeśle na właściwe Forum :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez frasun » Wt, 20 lis 2007 21:03

Ja postanowiłem pomóc. :lol:
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez GPS Maniak » Wt, 20 lis 2007 21:20

frasun napisał(a):Ja postanowiłem pomóc. :lol:
Pozdrawiam,

Sądzę, że też zostałeś dopisany do listy "wrogów" :wink:
Zresztą Wojtek pewnie też. Też ostro linkuje 8)

Ale w końcu to nie nasza wina, że stanowimy tak mocny zespół i że właśnie na Garniaku można znaleźć najwięcej informacji. Zwłaszcza na temat UMPa. Mam tylko nadzieję, że przynajmniej RAV rozumie nasze intencje i nie widzi w tym niczego zdrożnego ani niczego złośliwego.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez maciekbb » Cz, 29 lis 2007 20:53

Sądzę, że też zostałeś dopisany do listy "wrogów" Wink
Zresztą Wojtek pewnie też. Też ostro linkuje.

Ale w końcu to nie nasza wina, że stanowimy tak mocny zespół i że właśnie na Garniaku...


Nikogo nie traktuje jak wroga Panowie...ja tylko grzecznie prosilem o nie linkowanie za kazdym razem do Waszego forum...

a jezeli "prosba" jest oznaka konfrontacji i agresji i staje sie powodem do gloszenia wszem i wobec, ze "gps24 stal sie agresorem dla garniaka" to chyba jest to dowod na to, ze ucierpiala czyjas duma :)

Macie tak mocny zespol i tak mocne "ksywy" w swiatku uzytkownikow garmina, ze linkowanie nie jest Wam potrzebne ....

a jezeli linkowanie podniesie Wam ego znawcy tematow to prosze bardzo.. linkujcie do woli, ale czy taka jest netykieta for ?!
maciekbb
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 29 lis 2007 20:38
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez frasun » Cz, 29 lis 2007 21:26

maciekbb napisał(a):Macie tak mocny zespol i tak mocne "ksywy" w swiatku uzytkownikow garmina, ze linkowanie nie jest Wam potrzebne ....

Przecież my nie linkujemy do swoich prywatnych lub komercyjnych stron, tylko do tematów i odpowiedzi na garniak'u, stronie gpsmaniak'a, a czasami na forum.garmin.pl.

BTW na Twoim miejscu nie powoływałbym się na netykietę, dostałem dzisiaj od Ciebie maila reklamowego, czyli spam, który nie ma nic wspólnego z netykietą. ;-)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez maciekbb » Cz, 29 lis 2007 21:35

Byc moze dostales, bo jestes zapisany na jakas liste mailingowa (newsletter, kurs lub byles klientem) .. sam Cie nie zapisalem na liste


Przecież my nie linkujemy do swoich prywatnych lub komercyjnych stron, tylko do tematów i odpowiedzi na garniak'u, stronie gpsmaniak'a, a czasami na forum.garmin.pl.


czyli forum to nie strona.. ok przekonales mnie.
maciekbb
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 29 lis 2007 20:38
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez frasun » Pt, 30 lis 2007 8:19

maciekbb napisał(a):Byc moze dostales, bo jestes zapisany na jakas liste mailingowa (newsletter, kurs lub byles klientem) .. sam Cie nie zapisalem na liste

Nie, nie i nie. Owszem korespondowałem z Wami kilkukrotnie, ale nie zapisywałem się do newsletter'a, nie byłem na żadnym kursie i nie jestem Waszym klientem. :?
maciekbb napisał(a):czyli forum to nie strona.. ok przekonałeś mnie.

Mam taką nadzieję. Bo czasami mam wrażenie, że ktoś nie rozumie tego, że nasza działalność przynosi więcej pożytku, niż szkody. Twojemu oburzeniu i przeciwstawianiu się linkom nikt by się nie dziwił, gdyby Nasze fora i strony prowadziłyby działalność konkurencyjną do Waszej. Dla mnie EOT.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez maciekbb » Pt, 30 lis 2007 12:04

ale ja nie jestem oburzony w zadnym wypadku...nie rozumiem czemu domniemacie, ze jestem zly...

ja tylko grzecznie prosilem o nie linkowanie ciagle..ale nikt z Was nie pytal dlaczego i nie staral sie nawet porozmawiac... tylko woleliscie jakas smieszna przepychanke slowna stosowac u siebie

ja tam jestem wyluzowany co do tego, a linkowanie mi sie po prostu nie podoba.. mam prawo tak sadzic, bo to moje forum i tyle, a Wy jak sie z tym nie zgadzacie to trudno, ale po co Wam jakas wojna slowna...

jakis krzykliwy ten narod, ja nie wiem.. teraz rzadzi PO - trzeba sie kochac jak mawia Donald a nie dzielic
maciekbb
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 29 lis 2007 20:38
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez popej » Pt, 30 lis 2007 12:24

maciekbb napisał(a):a linkowanie mi sie po prostu nie podoba..

Linkowanie jest podstawą internetu, nikomu się nie chce przepisywać informacji, jeżeli może podać link ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez maciekbb » Pt, 30 lis 2007 12:31

no moze racja... moze mialem zly dzien.. jestem tylko czlowiekiem.. nieraz sie myle lub marudze :)

w kazdym badz razie nie jestem zly ani obrazony i zapraszam na http://forum.gps24.pl o ile Panowie macie ochote i nie zywicie urazy.
maciekbb
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 29 lis 2007 20:38
Lokalizacja: wroclaw

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości