RSS Feed w GARNIAKU?

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

RSS Feed w GARNIAKU?

Postprzez Grzegorz » So, 24 mar 2007 22:50

Witam.

Chciałbym zaproponować - o ile to możliwe - rozszerzenie funkcjonalności GARNIAKA o dodanie kanału RSS, który informowałby na bieżąco o pojawieniu się nowych postów w całym serwisie, bądź jego poszczególnych działach.
Myślę, że fakt, iż czytniki kanałów RSS są obecne we wszystkich popularnych przeglądarkach sprawia, że taki sposób informowania o nowościach na forum mógłby się spotkać z zainteresowaniem wielu użytkowników.

Pozdrowienia,
Grzegorz.
Grzegorz
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz, 22 mar 2007 22:06

Postprzez SP2BZW » So, 24 mar 2007 23:01

:roll: niektórzy są już niestety starsi wiekiem :oops: ... mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym RSS :?:
SP2BZW
 

Postprzez Grzegorz » So, 24 mar 2007 23:27

SP2BZW napisał(a)::roll: niektórzy są już niestety starsi wiekiem :oops: ... mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym RSS :?:


Krótko mówiąc jest to spsób szybkiego przekazywania i odbioru informacji w internecie, bardzo popularny i zaimplementowany na wielu witrynach i forach. Jeśli jakiś serwis oferuje usługę RSS, a Ty masz ją w subskrybcji to w momencie pojawienia się nowej publikacji (jeśli akurat tak masz ustawiony cztynik) otrzymujesz o niej informację. Jeśli jesteś zainteresowany tą publikacją, to "klikasz" link, który przekierowuje cię do jej pełnego tekstu. Naprawdę jest to bardzo wygodne.
Opera i IE7 mają swoje "wewnętrzne" czytniki, ale oczywiście istnieją samodzielne programy do odczytu RSS, np. polski "Paseczek", który przedstawia nagłówki informacji w postaci przesuwającego się tekstu na pasku (w stylu TVN24).

Logo RSS wygląda tak:

Obrazek

Pozdrawiam,
Grzegorz.
Grzegorz
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz, 22 mar 2007 22:06

Postprzez SP2BZW » So, 24 mar 2007 23:39

Grzegorz napisał(a):... i IE7 mają swoje "wewnętrzne" czytniki....

OK, mniej więcej rozumiem... teraz muszę uaktualnić moje IE z v.6 do 7 :D
SP2BZW
 

Postprzez Azzie » N, 25 mar 2007 0:20

Na razie czekamy na stabilną wersję 3.0 silnika forum, zobaczymy co się tam ostatecznie znajdzie. RSS to niewątpliwie dobry pomysł.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez SP2BZW » Pn, 26 mar 2007 0:32

uaktualniłem IE i trochę zgłupiałem :shock: trzeba na nowo się uczyć :(
SP2BZW
 

Postprzez Wieslav » Pn, 26 mar 2007 7:21

Twoja wypowiedź DARKU - mnie pocieszyła!
Bo ja też mam problemy z "poruszaniem się" po aktualizacji IE do 7.
A już muślałem, że tak bardzo jest źle ze mną.
:lol:
A nauka coś "cięszko" mi idzie.
:wink:
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez PouchX » Pn, 26 mar 2007 7:26

Wywalcie to IE i zainstalujcie FireFox olbo Opere... zobaczycie różnice !!!

http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/

http://www.opera.com/

Naprawde polecam!
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4538
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SP2BZW » Pn, 26 mar 2007 10:04

FireFox'a dawno nie testowałem... natomiast Opera mnie swojego czasu wq... i ją wyrzuciłem...

owszem, nawet ładnie wyglądała ale przy robieniu przelewów elektronicznych dostawałem "białej gorączki"...
za każdym razem coś nacisnąłem i zmieniała mi się wielkość czcionki... i jeszcze gdzieś mi się "gryzła" tak więc wróciłem do "jedynego słusznego" :oops:

P.S. powoli się przyzwyczajam :D nawet w końcu znalazłem HISTORIĘ :lol:
SP2BZW
 

Postprzez Corrigo » Pn, 26 mar 2007 21:56

Zainstalowałem Darku, 7-kę z miesiąc temu. Jest dużo lepsza od poprzedniej. Tylko trzeba się trochę przyzwyczaić. Najlepsza jest ,udanie zrobiona funkcja New tab. i potem szybkie przełączanie między nimi.
Wiekszość "znających się na kompach" używa "ognistych lisów" i innych oryginalnych wynalazków, ale starsi profani wolą standard :). A jak dobry Bóg zrobi co mógł, zawsze można zawołać fachowca :). Jutro drugi Darek z Forum, obiecał mi uruchomić bajerzasty router , który kupiłem i sieć MIMO / n/ po wi-fi. Na zasadzie wymiany komplementów, grzeczności i usług :). Bo po to są fachowcy.
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Postprzez PouchX » Pn, 26 mar 2007 21:59

Zainstalujcie sobie FF albo Opere i sprawdzcie tylko szybkosc dzialania.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4538
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 mar 2007 22:19

PouchX napisał(a):Zainstalujcie sobie FF albo Opere i sprawdzcie tylko szybkosc dzialania.

Odnoszę wrażenie, że ta szybkość działania polega przede wszystkim na innym sposobie korzystania z plików tymczasowych. Te przeglądarki częściej działają off line niż on line.

Miałem kiedyś taki zabawny przypadek, gdy gościu z FF (może z czymś innym ? nie pamiętam) przez tydzień mi wmawiał, że na moim serwerze leży stara wersja mapy, pomimo że dałem niby aktualizację. Za cholerę nie wiedziałem w czym rzecz. W końcu poradziłem wymusić Reload i .... od razu zadziałało :D

Mam zainstalowaną Operę. Czasem nawet z niej korzystam, ale jakichś fajerwerków w niej nie widzę. Całkiem inaczej rozwiązany jest system download, ale czy lepiej ? Naprawdę nie wiem. Inna rzecz, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, zatem zostanę przy IE :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez PouchX » Pn, 26 mar 2007 22:25

Nie chodzi mi o fajerwerki.. bo nie w tym rzecz. Dla mnie prosta i szybka przegladarka ma znaczenie. Mam u siebie IE, FF, Opera i Netscape... niestety IE jest najbardzie ślamazarne.

Nie chodzi tez o cache... mozna szybkosc sprawdzic na całkiem nowej stronie www.... i wszystko sie okaze.

Tez kiedys korzystałem tylko z IE... ale to sie bardzo szybko zmienilo.

PS. Ten przypadek co opisalem z tym goscie to bierze sie stad, ze jak sie ma bardzo wolne polaczenie internetowe.. to FF i Opera ma ustawiony pewnien TIMEOUT. Tak wiec jesli widzi, ze nie daje rady w sensownym czasie wczytac strony to przeszukuje cache. Oczywiscie mozna ta opcje wylaczyc.
(tak bylo w starszych wersjach, obecja opcja ta jest wyłączona domyślnie)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4538
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SP2BZW » Pn, 26 mar 2007 23:02

orędownikiem innych niż jedyne słuszne :D jest mój syn...

ale ja w swoim czasie nauczyłem go "kompa" i niech się teraz rozwija (i czasem pomoże jak ojciec sobie nie radzi z siecią linux którą ma w domu "na wejściu")
ja już jestem w takim wieku że po prostu tylko korzystam z "dobrodziejstw" inetu... :lol:

P.S. wreszcie "obrobiony"... teraz trochę drobnych spraw i można się powoli pakować :D
SP2BZW
 

Re:

Postprzez pelsta » Pn, 03 lis 2008 20:28

Dawno, dawno temu...
Azzie napisał(a):Na razie czekamy na stabilną wersję 3.0 silnika forum, zobaczymy co się tam ostatecznie znajdzie. RSS to niewątpliwie dobry pomysł.

Może teraz już dałoby się pomyśleć o kanale RSS?
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości