Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Postprzez Azzie » Pt, 16 mar 2007 15:50

Co to jest Garniak?

Garniak to forum dla miłośników odbiorników GPS firmy Garmin i wszystkiego co z nimi związane. W naszych założeniach powinna to być przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń pomiędzy aktywnymi użytkownikami Garminów, którzy często traktują swoją przygodę z GPSami w kategoriach hobby, a nawet pasji. Mamy jednak nadzieję, iż przy okazji tego typu wymiany poglądów, z doświadczenia zaawansowanych użytkowników skorzystają także początkujący. Forum jest otwarte dla każdego kto chce podzielić się doświadczeniem, bądź potrzebuje porady.

Kto prowadzi to forum?

Forum zostało utworzone przez grupę doświadczonych użytkowników urządzeń Garmin, którzy mieli okazję natknąć się na siebie na innego rodzaju forach dyskusyjnych, a w znacznej części mieli też okazję poznać się osobiście z racji wspólnej pasji. Grupa ta utworzyła pierwotną Radę Forum, która wzięła na swoje barki ciężar prowadzenia forum tego typu. Forum jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i miłośniczym, funkcjonującym w trybie otwartym - tzn. każdy dysponujący odpowiednimi chęciami i odrobiną wolnego czasu jest zaproszony do jego współtworzenia.

Czym jest Rada Forum?

Rada Forum to grono doświadczonych i aktywnych uczestników, odczuwających odpowiedzialność za losy tego forum. Rada podejmuje decyzje w sprawach administracyjnych związanych z funkcjonowaniem forum, działa w kierunku jego dalszego rozwoju i ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej infrastruktury. Krótko mówiąc, odpowiada właścicielowi forum, z tym że jej struktura jest otwarta - Radni którzy z różnych przyczyn nie mogą już dalej aktywnie działać rezygnują z uczestnictwa w Radzie, zaś aktywni i doświadczeni uczestnicy są do jej grona zapraszani.

Po co tworzyć kolejne forum?

Mimo świadomości istnienia aktywnych polskojęzycznych platform wymiany doświadczeń takich jak pl.rec.gps czy Forum Garmin.pl, podjęliśmy decyzję o utworzeniu Garniaka. W rzeczywistości wielu z nas udzielało się, bądź wciąż się udziela na wyżej wymienionych forach. Dostrzegliśmy jednak potrzebę utworzenia forum bardziej specjalistycznego, sprawniej zorganizowanego i łatwiej dostępnego niż pl.rec.gps. Z drugiej strony, mimo niewątpliwej otwartości i przyjaznego nastawienia firmy Garmin.pl wobec społeczności miłośników GPSów, czasem czuliśmy się nieswojo starając się być obiektywnym pozostając jednocześnie gościem.

Nie chcemy poruszać ogółu spraw dyskutowanych na pl.rec.gps, skupiając się na odbiornikach firmy Garmin. Nie chcemy też zastępować pomocy technicznej świadczonej na Forum Garmin.pl, czy bazy informacji o sprzęcie skradzonym. Chcemy jednak zebrać w tym miejscu grono najbardziej doświadczonych użytkowników sprzętu firmy Garmin i zapewnić im możliwość wygodnej wymiany poglądów i doświadczeń.

Jak dołączyć do tego forum?

Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z obsługą tego forum, to przejrzyj specjalne poświęcone temu FAQ. Aby czytać forum wystarczy przeglądarka internetowa, należy po prostu wybrać odpowiedni dział na stronie głównej. Aby dyskutować na forum, trzeba dysponować działającą skrzynką email i wypełnić (bezpłatnie, bez zobowiązań, bez spamu) automatycznie przetwarzany formularz rejestracyjny. Rejestracja zajmuje nie więcej niż kilka minut i od tej chwili można swobodnie uczesniczyć w toczących się dyskusjach.

W jakim dziale powinienem opisać swój problem?

Spójrz na opisy działów widoczne na stronie głównej tuż pod nazwą każdego z nich - zawierają one słowa kluczowe i nazwy serii odbiorników, które powinny odpowiadać Twoim zainteresowaniom i posiadanemu sprzętowi.

Jeśli masz problem z konkretnym odbiornikiem bądź mapami, właściwy będzie dział odpowiadający zastosowaniu Twojego odbiornika bądź map - tam znajdziesz dyskutantów posiadających podobny sprzęt i używających go w tym samym celu. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie uniwersalnego oprogramowania zwykle obsługującego całą gamę Garminów, bądź w sprawie tworzenia własnych map, wybierz jeden z tematów przekrojowych.
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość