No to po katastrofie

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Postprzez Bogna » Śr, 30 sty 2008 21:43

Kuba, kiedy odblokujesz nowy wątek - ten odnośnie Colorado 300? Bo już się niecierpliwie - a mam pytania. :D :lol: :wink: Pewnie nie jestem pierwsza i ostatnia w tej sprawie...
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez PouchX » Śr, 30 sty 2008 21:50

Bogna napisał(a):Kuba, kiedy odblokujesz nowy wątek - ten odnośnie Colorado 300? Bo już się niecierpliwie - a mam pytania. :D :lol: :wink: Pewnie nie jestem pierwsza i ostatnia w tej sprawie...


Robie kilka rzeczy na raz więc pewnie to jeszcze potrwa max 30min.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bogna » Śr, 30 sty 2008 22:07

PouchX napisał(a):
Robie kilka rzeczy na raz więc pewnie to jeszcze potrwa max 30min.


Dzięki Kuba za info. Odświeżając wątek co jakiś czas, dostrzegam zmiany, uaktualnienia. Niektóre moje pytania są już nawet nieaktualne :wink: :lol:
Bedę zatem cierpliwie czekać na całość :o :lol: :D
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: No to po katastrofie

Postprzez ilneptuno » Cz, 31 sty 2008 9:33

Azzie napisał(a):Serwer już wstał, więc w najbliższych godzinach Garniak będzie w pełni dostępny (jeszcze przewala się zaległa poczta, odbudowują się macierze RAID, przestawiają się DNSy).


No to kamień spadł mi z serca... :D :D :D

Witajcie znowuż!!!! :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alferek » Cz, 31 sty 2008 11:02

...padło pytanie na temat zrzutek...
Czy ktoś może powiedzieć ile transferu generuje forum miesięcznie?
Ja mam podobne forum hokejowe www.hokej.pl i przy około 50 odwiedzających codziennie z 451 użytkowników mam średnio 40 postów na dzień.
Całość generuje ruch na poziomie 5-8 GB transferu miesięcznego. Utrzymanie roczne takiego forum na dobrym serwerze kosztuje rocznie... 69,90 zł brutto.
Mam w tej cenie:
1000 MB przestrzeni na www
500 MB przestrzeni na pocztę
10 GB transferu miesięcznie
Subdomena w host247.pl lub host247.eu
PHP, SSI, CGI, MySQL 4
Serwer z RAID 1 oraz backup
Serwer zlokalizowany w Niemczech
50 kont email
Bezpłatna obsługa domen
Statystyki
Katalogi na hasło

GPSManiak korzystał z tego serwera jak mu przesyłałem warstwice i wyraził opinię, że serwer jest szybki.
хардваре: GPSMap60CSx, GPS12, Navibe GB735+Nokia E50, Akira 3512, Navigon 1300, Lark 35.7, Nokia E71, HTC HD2 z wgranym Androidem, GPS Holux 236+Ramos42. Nie mam tylko GPSa wbudowanego w kufel piwa.
софтваре: jakieś durne mapy :D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Alferek
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:33
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E

Postprzez Azzie » Cz, 31 sty 2008 12:14

Alferek napisał(a):...padło pytanie na temat zrzutek...
Czy ktoś może powiedzieć ile transferu generuje forum miesięcznie?
Ja mam podobne forum hokejowe www.hokej.pl i przy około 50 odwiedzających codziennie z 451 użytkowników mam średnio 40 postów na dzień.
Całość generuje ruch na poziomie 5-8 GB transferu miesięcznego. Utrzymanie roczne takiego forum na dobrym serwerze kosztuje rocznie... 69,90 zł brutto.
Mam w tej cenie:
10 GB transferu miesięcznie
Serwer zlokalizowany w Niemczech

GPSManiak korzystał z tego serwera jak mu przesyłałem warstwice i wyraził opinię, że serwer jest szybki.


W chwili obecnej mamy ponad 1500 użytkowników i 60 postów dziennie (średnia od początku istnienia forum, więc mocno zaniżona). Wszystko z tendencją wzrostową oczywiście :-) Z ekstrapolacji w oparciu o Twoje statystyki wychodzi transfer 8-12 GB miesięcznie plus drugie tyle czytających. Ostrożnie szacując możemy spokojnie założyć conajmniej 10-15 GB. Przy naszych planach dodania załączników transfer 10GB jest więc zdecydowanie niewystarczający. Do tego większość czytelników mamy w Polsce a nie w Niemczech.

Dzięki wielkie za deklaracje zrzutki, w pewnym momencie może być ona faktycznie potrzebna. Rada cały czas rozważa alternatywne rozwiązania, ale z tego co pamiętam to hostingu bez limitów transferu (albo z limitami rzędu dziesiątek GB) i w zadowalającej cenie nie udało nam się na razie znaleźć.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez Alferek » Cz, 31 sty 2008 14:16

Hosting bez limitu transferu musi być dużo droższy, bo w zasadzie każda z opcji hostingowych bazuje na transferze a nie na miejscu na dysku, które jest na obecne czasy tanie.

Nie wiem czy jest sens iść w załączniki, podroży to koszty funkcjonowania forum znacząco. Lepiej takie rzeczy przesyłać przez rapidshare i temu typu podobne darmowe, choć może nie najwygodniejsze serwisy.

a hosting na poziomie 30GB transferu to 199 brutto rocznie w tej firmie co ja używam..
хардваре: GPSMap60CSx, GPS12, Navibe GB735+Nokia E50, Akira 3512, Navigon 1300, Lark 35.7, Nokia E71, HTC HD2 z wgranym Androidem, GPS Holux 236+Ramos42. Nie mam tylko GPSa wbudowanego w kufel piwa.
софтваре: jakieś durne mapy :D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Alferek
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:33
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości