Problemy techniczne

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Problemy techniczne

Postprzez piotrek.sz » Pt, 11 lip 2008 15:21

Beetl(e)dit: Wydzielone z tematu o ortografii

Jest też problem techniczny- ja np. nie mogę pisac- c z przecinkiem na górze- bo mi wyskakuje plansza- ATI Catalyst Control Center- i klops :(
FF zaznacza na czerwono a i tak nie mogę nic zmienic... Ale niektóre posty to naprawdę zdrowo dają po oczach :D
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez Bas » Pt, 11 lip 2008 15:30

piotrek.sz napisał(a):nie moge pisac- c z przecinkiem na gorze- bo mi wyskakuje plansza- ATI Catalyst Control Center

ten problem jest do rozwiazania na kilka sposobow:
- wejdz do Catalyst Control Center -> zakladka Hotkeys -> usun zaznaczenie w Launch Dashboard i Launch Desktop Wizard.
- wylacz usluge ATI Hotkey Poller: Start -> Uruchom -> services.msc -> odszukaj ATI Hotkey Poller i we wlasciwosciach wylacz + tryb uruchamiania tez ustaw wylaczony.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez piotrek.sz » Pt, 11 lip 2008 16:23

Powyłączałem to i "alt+c" nie działa, ale plansza ATI też już się nie włącza.Może coś z klawiaturą? Wszystko inne chodzi tylko ta jedna literka...
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez Bas » Pt, 11 lip 2008 16:49

Cos mi sie wydaje, ze wylaczyles nie to co trzeba.
Trzeba bylo wylaczyc wylacznie skrot dla karty ATI, a nie caly skrot ALT+c...
Tak to przynajmniej wyglada z daleka...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez piotrek.sz » Pt, 11 lip 2008 17:00

Może :oops: Jak włączam ATI z paska na dole to mam opisy po polsku-widok, klawisze dostępu, profile, preferencje, pomoc. Próbowałem to przetlumaczyc i może byc że nie tak zrobiłem. Nie bardzo się znam na komputerach i nawet nie ma pół roku jak się z nim poznaję :D
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez Bas » Pt, 11 lip 2008 17:08

Ja z kartami ATI pozegnalem sie ze dwa lata temu, ale ten problem na pewno zostal juz dawno temu rozwiazany... Bez ALT+c trudno pisac z polskimi znakami ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez piotrek.sz » Pt, 11 lip 2008 17:12

Skrót nie działa właśnie tylko z c. I tak mam teraz lepiej bo jak się zapomnę to przynajmniej ten ekran mi nie wskakuje. Kolega- informatyk też mi tu grzebał i nawet tego nie zrobił. Dzięki za pomoc i poświęcony czas.
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez Bas » Pt, 11 lip 2008 17:36

No, to wyglada na to, ze masz w ogole wylaczony ten skrot.
Moze zrob tak:
- Włącz Catalyst Control Center -> zaawansowane -> klawisze dostępu -> zaznacz "włącz klawisze dostępu -> menadżer klawiszy dostępu -> zaznacz "crtl + alt + c"
(to powinno przywrocic skrot klawiaturowy, a z nim ten nieszczesny ekran)

- restart komputera (nie zaszkodzi)

- wylacz usluge ATI Hotkey Poller: Start -> Uruchom -> services.msc -> odszukaj ATI Hotkey Poller i we wlasciwosciach wylacz + tryb uruchamiania tez ustaw wylaczony
(to powinno wylaczyc usluge ATI, a skrot ALT+c da polskie ć)

- restart komputera (mozliwe, ze dopiero wtedy zobaczysz efekty)

Jesli zadziala, to napisz slowko. Nie mam tego jak sprawdzic, ale powinno byc OK...
(Jesli nie zadziala, to zawsze mozesz wylaczyc ponownie ten skrot)

Tak w ogole rozwaz odistalowanie CCC 8)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez piotrek.sz » Pt, 11 lip 2008 20:10

Musiałem wyjechac na chwile.
Robiłem wszystko krok po kroku i efekt jak na początku- alt+c i wyskakuje ten ekran.
Odznaczyłem- włącz klawisze dostępu- i nie ma planszy.Nie wiem- żona też nie - jak było z dużymi literami, ale duże Ć mogę napisac.
Jak te ATI jest niepotrzebne to jak się go pozbyc? Jaki z niego pożytek- tak co widzę to coś z monitorem.
Za poł godziny idę do pracy to może dopiero jutro będę.
Jeszcze raz dziękuję :D :D :D
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez Bas » Pt, 11 lip 2008 21:02

Prosze bardzo :)

piotrek.sz napisał(a):1. efekt jak na początku- alt+c i wyskakuje ten ekran.
2. Odznaczyłem- włącz klawisze dostępu- i nie ma planszy.
3. Jak te ATI jest niepotrzebne to jak się go pozbyc?


1. dobry krok

Nastepnym mialo byc:
- wylacz usluge ATI Hotkey Poller: Start -> Uruchom -> services.msc -> odszukaj ATI Hotkey Poller i we wlasciwosciach wylacz + tryb uruchamiania tez ustaw wylaczony
(to powinno wylaczyc usluge ATI, a skrot ALT+c da polskie ć)


2. to bylo na wszelki wypadek, gdyby poprzedni punkt nie wypalil 8)
Najpierw jednak trzego go sprobowac i zobaczyc co bedzie po restarcie komputera. Jesli bedzie literka ć, to nic juz nie zmieniac.

3. To jest opcja. O ile pamietam, to ze wzgledu na niepotrzebne obciazanie systemu (bo na co komu CCC??) zaleca sie odinstalowanie tego modulu.
Trzeba zerknac, czy jest w karcie Dodaj/Usuń programy w Panelu Sterowania. W razie potrzeby mozna zainstalowac strerowniki jeszcze raz.
Dla pewnosci mozna utworzyc wczesniej punkt przywracania systemu (dla Windows XP - niewykluczone, ze system sam to zrobi, ale lepiej samemu)

To taka zabawa w deszczowy dzień 8)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SP2UKP » Pt, 11 lip 2008 23:41

piotrek.sz napisał(a):Jest też problem techniczny- ja np. nie mogę pisac- c z przecinkiem na górze- bo mi wyskakuje plansza- ATI Catalyst Control Center- i klops :(
FF zaznacza na czerwono a i tak nie mogę nic zmienic... Ale niektóre posty to naprawdę zdrowo dają po oczach :D

Hej, jest na to rada (a nawet kilka :-)):
1) Można w ATi Catalyst CC wyłączyć używanie skrótów klawiaturowych (to chyba najrozsądniejsze bo z Twojego postu wnoszę że Control Center odpala Ci się w każdej aplikacji).
2) Polskie litery można uzyskać nie tylko z prawym Alt-em ale również jako kombinacja ~, litera (czyli Shift-',c = ć) albo lewy Alt - lewy Ctrl - litera (czyli LAlt-LCtrl-c = ć).
Edit 12 VII 2008 1:09: Dopiero po napisaniu postu zauważyłem, że jest już ciąg dalszy :) .
Pozdrawiam, Jarek

60CSx, n770+CNNA2009+CNE2008+GPMapa2008.1+UMP_pcPL
Aby słowo mogło zostać wypowiedziane potrzebne jest milczenie. Przedtem i potem. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
Avatar użytkownika
SP2UKP
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn, 14 kwi 2008 4:51
Lokalizacja: JO93HA

Postprzez piotrek.sz » So, 12 lip 2008 6:23

Robiłem wszystko jak radzicie i jak te skróty są włączone to przy alt-c wyskakuje ta plansza, a jak je wyłączę to planszy nie ma ale małej litery Ć nie napiszę.
Zostaje jeszcze odinstalowanie tego nieszczęsnego ATI CCC... ale trochę się boję czegoś z komputerem nie namieszac :(
W dodaj/ usuń programy jest:
ATI CCC-0,02MB
ATI Display Driver
ATI Avivo Codecs- 1,62MB.
Jak usunę a coś nie pójdzie to trzeba całego windowsa z płyty instalowac?
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Postprzez SP2UKP » So, 12 lip 2008 23:06

Cześć Piotrek,
piotrek.sz napisał(a):Robiłem wszystko jak radzicie i jak te skróty są włączone to przy alt-c wyskakuje ta plansza, a jak je wyłączę to planszy nie ma ale małej litery Ć nie napiszę.

To jest dziwne. Jeśli tak to ATI CCC najwyraźniej przechwytuje ten skrót i nie zwraca go nawet jak klawisze skrótu są wyłączone.
piotrek.sz napisał(a):Zostaje jeszcze odinstalowanie tego nieszczęsnego ATI CCC... ale trochę się boję czegoś z komputerem nie namieszac :(
W dodaj/ usuń programy jest:
ATI CCC-0,02MB
ATI Display Driver
ATI Avivo Codecs- 1,62MB.

Odinstaluj tylko ATI CCC a nie ruszaj ATI Display Driver. ATI Avivo Codecs to jak się wydaje kodeki do obsługi VIVO (Video In/Video Out) - też nie ma co ruszać.
piotrek.sz napisał(a):Jak usunę a coś nie pójdzie to trzeba całego windowsa z płyty instalowac?

Nie. Windows XP powinien podnieść się ze standardowymi sterownikami (w specyficznych sytuacjach może mieć z tym problem, ale jeszcze nie zdażyło mi się żeby XP się ostatecznie nie podniósł - bez reinstalacji). Ale Ty nie będziesz ich odinstalowywał, więc tym bardziej nie powinno być problemu.
Jeśli masz duże obawy (a nawet jeśli ich nie masz to jest to dobra praktyka) zrób sobie backup dysku systemowego (tego dysku logicznego na którym masz Windows - o ile masz tylko jeden system i nie kombinowałeś z bootloaderami) na płycie DVD. I to taki który możesz odtworzyć bez działającego systemu (trochę różnych programów do tego znajdziesz w sieci bez problemu).
Dobrym zabezpieczeniem jest też zrobienie punktu przywracania przed operacją deinstalacji.
Powodzenia! :)
Ostatnio edytowano So, 12 lip 2008 23:30 przez SP2UKP, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Jarek

60CSx, n770+CNNA2009+CNE2008+GPMapa2008.1+UMP_pcPL
Aby słowo mogło zostać wypowiedziane potrzebne jest milczenie. Przedtem i potem. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
Avatar użytkownika
SP2UKP
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn, 14 kwi 2008 4:51
Lokalizacja: JO93HA

Postprzez Bas » So, 12 lip 2008 23:30

piotrek.sz napisał(a):Zostaje jeszcze odinstalowanie tego nieszczęsnego ATI CCC
W dodaj/ usuń programy jest: ATI CCC-0,02MB

Dziwne, ze zmiany w rejestrze nie przyniosly efektu...
Zrobilbym tak:
0. utworz punkt przywracania systemu
1. wlacz skrot
2. usun ATI CCC-0,02MB
3. restart komputera.

Jesli cos sie nie powiedzie, to przywroc system do miejsca z punktu 0. Gdyby i to nie pomoglo wystarczy zainstalowac sterowniki do ATI - ponowna instalacja Windows nie bedzie konieczna.
Co to w ogole jest za komputer. Laptop? Jaka karta ATI?

EDIT: o, widze ze juz poszla wskazowka. Opinie sa zgodne, wiec mysle, ze tym bardziej mozesz czuc sie bezpiecznie ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez piotrek.sz » N, 13 lip 2008 7:28

Witam,
pomogło odinstalowanie ATI i jak widać mogę pisać małe ć.
Jest to komputer stacjonarny złożony przez PC Factory S.A. model PC2 LX 42690A, Karta( o ile to ten symbol)- Radeon Xpress 1250[K-A19]
kupiony w styczniu w mix electronics :(
Jak się komuś przyda więcej informacji to chętnie dopiszę.
Mam nadzieję że wszystko będzie teraz dobrze chodzić- nie robiłem restartu.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc- jestem pod wrażeniem waszej wiedzy i chęci pomocy.
Jak widać na Garniaku można napisać o błędach gramatycznych a przy okazji naprawić komputer.
Dziękuję, pozdrawiam serdecznie i stawiam po wirtualnym piwku :D
Pozdrawiam, Piotrek.

Nuvi 300+ CNE NT 2008+ UMP-pcPl+ GPMapa 2010.3
Nuvi 2495LMT+ CNE NTU 2017.10All+ UMP-pcPl
Avatar użytkownika
piotrek.sz
Bywalec
 
Posty: 292
Dołączył(a): Śr, 09 lip 2008 14:53
Lokalizacja: Koty, Kędzierzyn Koźle.

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości