funkcjonalność forum...

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Postprzez JanuszK » Pt, 23 mar 2007 18:35

Jeżeli chodzi o funkcjonalność forum to zaproponowałbym cos z forum Poloneza http://www.fsoptk.pl/forum/index.php Po najechaniu myszką na temat wątku wyświetla się okienko z treścią pierwszego i ostatniego posta.


Tak wyświetla się w modyfikacji phpbb by Przemo. Ma ono jeszcze kilka udogodnień. Dział Download, Chat, Album i jeszcze jakieś bajery.

Ja używam go na swoim forum: http://www.pruchnik.nazwa.pl/Forum/index.php
Można obejrzeć i podpowiedzieć co jeszcze można dodać.
jkoch vel JanuszK

60 CSx + UMP PCPL, Oregon 300
JanuszK
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:15
Lokalizacja: Pruchnik

Postprzez Zachu » Pn, 02 lip 2007 19:32

Witam!
Dopiero co dołączyłem do forum. Niestety jeszcze nie posiadam swojego Garmina ;) Czy jest jakiś problem z dodaniem paru dogodności wcześniej zgłaszanych w tym wątku. Liczyłem na to że po zalogowaniu będę mógł szybciej odszukać nieprzeczytane posty. Dalej jednak trzeba kontrolować daty pisania. Oczywiście dalej będę czytał i czekał na swojego Nuvi.
Pozdrawiam
Tomek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Azzie » Pn, 02 lip 2007 19:42

Zachu napisał(a):Czy jest jakiś problem z dodaniem paru dogodności wcześniej zgłaszanych w tym wątku.


Jakiś czas temu zamroziłem wprowadzanie poprawek w oprogramowaniu obecnie obsługującym forum. Pojawiła się już jego nowa edycja, więc nie ma sensu dłubać w starej. Po upgradzie do phpBB 3.0 urządzimy koncert życzeń i zobaczymy co się da zrealizować. Na razie jednak Rada nakazała mi się wstrzymać z upgradem, gdyż czekamy na aktualizacje stylów i wtyczek.

Zachu napisał(a):Liczyłem na to że po zalogowaniu będę mógł szybciej odszukać nieprzeczytane posty. Dalej jednak trzeba kontrolować daty pisania.


A skąd! Klikasz "Zobacz posty od ostatniej wizyty" i te nieprzeczytane są zaznaczone na pomarańczowo.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez Zachu » Pt, 06 lip 2007 22:50

Azzie napisał(a):A skąd! Klikasz "Zobacz posty od ostatniej wizyty" i te nieprzeczytane są zaznaczone na pomarańczowo.


Tylko na kolorowo.
Chodzi mi o to że klikam na wątek i jestem przy pierwszym nie przeczytanym poście. Dodatkowo jest on zaznaczony opisem. Dać obrazek poglądowy z innego forum nie związanego z gps ? ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SP2BZW » Pt, 06 lip 2007 23:46

zgadza się... inne fora mają inną funkcjonalność... ale tutaj już się przyzwyczaiłem żeby klikać w pomarańczową kopertę...

zresztą już tutaj pisaliśmy w tym temacie :shock: czytaj forum :P
SP2BZW
 

Postprzez vit » Wt, 17 lip 2007 9:03

witam po wakacjach (JUZ) :?
poniewaz rysuje sie szansa na poprawe funkcjonalnosci forum to poprosze o opcje "zobacz nieprzeczytane posty" - po dzisiejszym zalogowaniu sie mam do przeczytania spis 4 stron z nieprzeczytanymi postami - sam nie wiem jak udało sie je wszystkie otworzyc w przegladarce, a tak moglbym je sobie spokojnie po pare czytac :D
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Postprzez adamus » Śr, 12 wrz 2007 14:46

Witam,
chciałem się spytać czy jest możliwość aby przy wejsciu na wątek znaleźć się przy ostatnim nieczytanym poście w tym wątku - widziałem to na innym forum. Teraz zawsze trafiam na pierwszą stronę i muszę szukać gdzie się skończyła dyskusja.
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez SP2BZW » Śr, 12 wrz 2007 17:32

naciśnij pomarańczową kopertę...
SP2BZW
 

Postprzez adamus » Śr, 12 wrz 2007 17:54

OK to działa ale tylko przy wchodzeniu "na piechotę". Ja wchodzę poprzez "zobacz posty od ostatniej wizyty" i tutaj nie mam możliwości z tego skorzystac
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Azzie » Cz, 13 wrz 2007 0:46

adamus napisał(a):OK to działa ale tylko przy wchodzeniu "na piechotę". Ja wchodzę poprzez "zobacz posty od ostatniej wizyty" i tutaj nie mam możliwości z tego skorzystac


Tam też są pomarańczowe karteczki.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez adamus » Cz, 13 wrz 2007 20:40

teraz dziala a wczesniej jakos nie chcialo dzieki
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Zachu » Cz, 31 sty 2008 13:36

Problem: Po wylogowaniu nie przeczytane tematy odznaczają się jako przeczytane.
Rozwiązanie to upgrade do phpBB 3.0 ? Czy da się coś jeszcze z obecną wersją zrobić ?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości