funkcjonalność forum...

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

funkcjonalność forum...

Postprzez SP2BZW » So, 17 mar 2007 21:07

wygląda na to że to forum będzie się prężnie rozwijało i postów przybywało... :D

dlatego marzy mi się funcjonalność która jest na innych forach... można kliknąć w odpowiednie miejsce i otrzymać listę nowych postów
oraz po kliknięciu na temat który ma wiele stron wątków "ląduję" na ostatniej z nieprzeczytanymi postami...
SP2BZW
 

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez GPS Maniak Jr. » So, 17 mar 2007 21:57

SP2BZW napisał(a):(..) można kliknąć w odpowiednie miejsce i otrzymać listę nowych postów


Darku, przecież taka opcja jest - na stronie głównej forum, po prawej stronie: Zobacz posty od ostatniej wizyty

SP2BZW napisał(a):(...) po kliknięciu na temat który ma wiele stron wątków "ląduję" na ostatniej z nieprzeczytanymi postami


Fakt, tego też mi brakuje.
Pozdrawiam, Tomek
Avatar użytkownika
GPS Maniak Jr.
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:58
Lokalizacja: N 52 34.052 E 16 59.704

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez Ciutnik » So, 17 mar 2007 22:27

GPS Maniak Jr. napisał(a):
SP2BZW napisał(a):(...) po kliknięciu na temat który ma wiele stron wątków "ląduję" na ostatniej z nieprzeczytanymi postami

Fakt, tego też mi brakuje.

A próbowaliście klikać w ikonki "karteczki" - bądź to w kolumnie "Tematy" (Zobacz najnowszy post), bądź przy nicku (Zobacz ostatni post) w kolumnie "Ostatni post"?
Oczywiście po uprzednim kliknięciu w "Zobacz posty od ostatniej wizyty".
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez SP2BZW » N, 18 mar 2007 0:35

GPS Maniak Jr. napisał(a):Darku, przecież taka opcja jest - na stronie głównej forum, po prawej stronie: Zobacz posty od ostatniej wizyty

niby jest... ale po przeczytaniu posty z tej listy nie znikają :oops:

P.S. Maciej, sprawdzę to ale na innych forach jest to proste... mogę wchodzić z "listy nieprzeczytanych" mogę też klikać podświetlone tematy (wielostronnicowe)
i zawsze jestem na stronie z postami których nie czytałem...
SP2BZW
 

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez Azzie » N, 18 mar 2007 1:03

SP2BZW napisał(a):
GPS Maniak Jr. napisał(a):Darku, przecież taka opcja jest - na stronie głównej forum, po prawej stronie: Zobacz posty od ostatniej wizyty

niby jest... ale po przeczytaniu posty z tej listy nie znikają :oops:

P.S. Maciej, sprawdzę to ale na innych forach jest to proste... mogę wchodzić z "listy nieprzeczytanych" mogę też klikać podświetlone tematy (wielostronnicowe)
i zawsze jestem na stronie z postami których nie czytałem...


Przyznam, że nie do końca rozumiem problem. Zalogowany użytkownik, po wejściu na stronę główną, powinien widzieć przy działach w których są posty jeszcze przez niego nie przeczytane wyróżniające te działy ikonki z dodatkiem koloru pomarańczowego. Po kliknięciu na dział, wyróżnione (też na pomarańczowo) powinny być te wątki, w których są nowe posty. Po kliknięciu na pomarańczową karteczkę tuż przed nazwą wątku użytkownik zostaje przeniesiony do pierwszej nowej wiadomości w wątku (gdzie nowe posty też są zresztą oznaczone na pomarańczowo) - i od tej chwili można czytać w dół do końca. Po powrocie na stronę główną działu bądź główną stronę forum przeczytane przed chwilą posty nie są już zaznaczone.

Zamiast klikać każdy dział można po prostu wyświetlić wszystkie nieprzeczytane wątki wybierając "Zobacz posty od ostatniej wizyty". I pomarańczowa karteczka (taka ze strzałką przed) znowu przenosi do miejsca, gdzie ostatnio skończyliśmy czytać wątek. Można też kliknąć białą karteczkę ze strzałką (przy nicku ostatnio postującego) i przenieść się na ostatnią stronę.

Jeśli czegoś wciąż brakuje, to potrzebuję precyzyjniejszego opisu jak to jest na innym forum, tak bym mógł podejrzeć i zobaczyć czy coś takiego da się zrobić u nas :-)
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez SP2BZW » N, 18 mar 2007 1:17

Azzie napisał(a):Zalogowany użytkownik, po wejściu na stronę główną, powinien widzieć przy działach w których są posty jeszcze przez niego nie przeczytane wyróżniające te działy ikonki z dodatkiem koloru pomarańczowego. Po kliknięciu na dział, wyróżnione (też na pomarańczowo) powinny być te wątki, w których są nowe posty.

i tutaj wszystko "gra" :D

Azzie napisał(a):Po kliknięciu na pomarańczową karteczkę tuż przed nazwą wątku użytkownik zostaje przeniesiony do pierwszej nowej wiadomości w wątku (gdzie nowe posty też są zresztą oznaczone na pomarańczowo)

a tutaj niestety nie :( jeżeli są np dwie strony wątku to po kliknięciu jestem na pierwszej, pomimo że nieprzeczytane są na drugiej... :(
SP2BZW
 

Re: funkcjonalność forum...

Postprzez GPS Maniak Jr. » N, 18 mar 2007 1:25

Azzie napisał(a):(...) Zalogowany użytkownik, po wejściu na stronę główną, powinien widzieć przy działach w których są posty jeszcze przez niego nie przeczytane wyróżniające te działy ikonki z dodatkiem koloru pomarańczowego. Po kliknięciu na dział, wyróżnione (też na pomarańczowo) powinny być te wątki, w których są nowe posty. Po kliknięciu na pomarańczową karteczkę tuż przed nazwą wątku użytkownik zostaje przeniesiony do pierwszej nowej wiadomości w wątku (gdzie nowe posty też są zresztą oznaczone na pomarańczowo) - i od tej chwili można czytać w dół do końca. Po powrocie na stronę główną działu bądź główną stronę forum przeczytane przed chwilą posty nie są już zaznaczone.


Generalnie się zgadza, na te 'pomarańczowe karteczki' nie zwróciłem uwagi.
Żeby jednak niebyło za wesoło, to tak jak pisał Darek - są kłopoty.
Zdarzyło mi się już parę razy (szczerze mówiąc zwróciłem na to uwagę tylko na tym forum i to dopiero po opowiedzi Darka, bo ja raczej nie korzystam z tej opcji), że po kliknięciu na Zobacz posty od ostatniej wizyty wyświetlają się także posty w wątkach już przeze mnie przeczytanych.
Jedyne co mogę zaproponować to dalszą obserwację pacjenta ;-)
Dam znać jak to się dalej zachowuje i czy na innych forach zdarza się podobnie.

EDIT:
Trochę to trwało :oops: , ale skapowałem o co biega.
Jak sprawdzałem funkcję (z której jak pisałem wyżej praktycznie nie korzystam) Zobacz posty od ostatniej wizyty byłem już po przeczytaniu kilku wątków, ale ciągle byłem zalogowany :!:
Wylogowanie i zalogowanie od nowa spowodowało, że sformułowanie od ostatniej wizyty nabrało odpowiedniego znaczenia :idea: i wszystkie przeczytane już przeze mnie posty zniknęły z listy.
Pozdrawiam, Tomek
Avatar użytkownika
GPS Maniak Jr.
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:58
Lokalizacja: N 52 34.052 E 16 59.704

Postprzez SP2BZW » N, 18 mar 2007 2:38

tia... tylko że na innych "silnikach" (np modyfikacja PRZEMO) usunięcie przeczytanych postów z listy jest na bieżąco... :D

czyli, przeczytałem post, klikam na listę i tego przeczytanego już nie ma (bez wylogowania)
SP2BZW
 

Postprzez Azzie » N, 18 mar 2007 11:25

SP2BZW napisał(a):tia... tylko że na innych "silnikach" (np modyfikacja PRZEMO) usunięcie przeczytanych postów z listy jest na bieżąco... :D

czyli, przeczytałem post, klikam na listę i tego przeczytanego już nie ma (bez wylogowania)


Nie rozumiem dlaczego kliknięcie w pomarańczową karteczkę przy nazwie wątku nie przenosi Cię to pierwszego nieprzeczytanego posta. Mnie zawsze przenosi, no chyba że jest tylko jakiś krótki post na końcu i nie da się po prostu przewinąć strony tak, aby był na samej górze ;-) W każdym innym przypadku działa. Czy ktoś ma tutaj podobne problemy jak Darek?

Co do postów "od ostatniej wizyty", to lista ta składa się faktycznie z postów nieprzeczytanych od ostatniej wizyty, niezależnie od tego które z nich użytkownik przeczytał podczas obecnej wizyty. Ta funkcja służy po prostu do czego innego niż pomarańczowe znaczniki! To chyba jednak nie problem, bo na liście postów od ostatniej wizyty pomarańczowe znaczniki oznaczają wątki w których są jeszcze nieprzeczytane posty i znaczniki te są na bieżąco usuwane podczas czytania. Czy coś działa u Ciebie Darku inaczej niż opisuję?
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez GPS Maniak Jr. » N, 18 mar 2007 13:10

Azzie napisał(a):Co do postów "od ostatniej wizyty", to lista ta składa się faktycznie z postów nieprzeczytanych od ostatniej wizyty, niezależnie od tego które z nich użytkownik przeczytał podczas obecnej wizyty. Ta funkcja służy po prostu do czego innego niż pomarańczowe znaczniki! To chyba jednak nie problem, bo na liście postów od ostatniej wizyty pomarańczowe znaczniki oznaczają wątki w których są jeszcze nieprzeczytane posty i znaczniki te są na bieżąco usuwane podczas czytania. Czy coś działa u Ciebie Darku inaczej niż opisuję?


Dziś przyjrzałem się temu 'problemowi' i okazuje się, że 'żółte karteczki' działają dokładnie tak jak piszesz - faktycznie po ponownym kliknięciu w Zobacz posty od ostatniej wizyty z karteczkami pozostają jedynie nieprzeczytane posty.

Wszystko OK, ja - w działaniu tego mechanizmu - nie widzę problemu.
Pozdrawiam, Tomek
Avatar użytkownika
GPS Maniak Jr.
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:58
Lokalizacja: N 52 34.052 E 16 59.704

Postprzez mkonst » N, 18 mar 2007 14:25

Witam wszystkich na nowym forum.
Jeżeli chodzi o funkcjonalność forum to zaproponowałbym cos z forum Poloneza http://www.fsoptk.pl/forum/index.php Po najechaniu myszką na temat wątku wyświetla się okienko z treścią pierwszego i ostatniego posta.
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)
Vista
mkonst
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:54
Lokalizacja: Września

Postprzez SP2BZW » N, 18 mar 2007 15:57

Azzie napisał(a):Czy coś działa u Ciebie Darku inaczej niż opisuję?

przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :oops:

po prostu nigdy nie klikałem "karteczki"... na pierwszy nieprzeczytany post byłem przenoszony po kliknięciu tematu (na innych forach)

a tutaj są "karteczki" :lol: i działają prawidłowo :D
SP2BZW
 

Postprzez vit » Pt, 23 mar 2007 14:45

Mnie osobiście te karteczki nie działają :(, ale ze nie wiem jakie miałoby być ich podstawowe działanie - nie marudzę
W wersji forum by Przemo jest o tyle dobrze ze podczas logowania wiem ile i jakie posty mam nieprzeczytane, a że czytam forum na dwóch kompach to muszę się logować i sprawdzać co przeczytałem, a co jeszcze nie.
Sprawą, która mi trochu przeszkadza są tematy Przyklejony: które pojawiają się, niezależnie od daty, od góry ekranu i trzeba czytać daty, ale to tylko tak bez szaleństw...
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Postprzez SP2BZW » Pt, 23 mar 2007 15:16

vit napisał(a):ale ze nie wiem jakie miałoby być ich podstawowe działanie...

pomagają kiedy jest parę stron wątku... przeskakujesz na stronę z pierwszym nieczytanym postem...

mnie też brakuje infa o ilości postów nieprzeczytanych oraz "podpisu" na nieprzeczytanym poście...
SP2BZW
 

Postprzez Azzie » Pt, 23 mar 2007 16:37

Proponuję poczekać chwilę na pojawienie się phpBB 3.0RC1 (pod koniec listopada wyszła Beta4, pod koniec stycznia Beta5, a RC1 ma być następne). Duuużo rzeczy tam pozmieniali - między innymi dodali załączniki i ostrzeżenia o których już tutaj dyskutowaliśmy. Przypuszczam, że będzie także parę rzeczy wspomagających przyrostowe czytanie forum.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości