Forum Garniak - od zaplecza

O funkcjonowaniu Garniaka, czyli po co to forum i kto za tym stoi, a także dyskusje o tym, w jakim kierunku nasze forum powinno podążać.

Moderator: Admin

Forum Garniak - od zaplecza

Postprzez beetle-m » Wt, 09 cze 2009 9:13

Beetl(e)dit: Dyskusja wydzielona z wątku: :arrow: Garmin - wymiana urządzenia w serwisie

art.mariusz napisał(a):hmmm dlaczgo ten watek, ktory dotyczy serwisu jest az tak gleboko schowany?
Przeciez opinie o serwisie i jego sparwnosci nawet te zle jak najbardziej służą wszsytkim użytkownikom Garmin?
O czym ktos myslal upychając taki wątek do HydeParku'?

Bez sensu


A co ten wątek takiego wnosi w swojej treści ?
Kolejne FYI po serii nowych wątków "na każdy temat".
irko lubi opisywac każdy swój krok.

Takie wątki będą stanowczo trafiały do HP (lub Śmietnika).
Ostatnio edytowano Śr, 10 cze 2009 15:58 przez beetle-m, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Wydzielono z innego wątku.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 9:53

beetle-m napisał(a):A co ten wątek takiego wnosi w swojej treści ?
Kolejne FYI po serii nowych wątków "na każdy temat".
irko lubi opisywac każdy swój krok.

Takie wątki będą stanowczo trafiały do HP (lub Śmietnika).


Oj... Albo ty jestes nie zbyt rozwojowo nastawiony albo postrzegasz to forum zbyt wasko...
Zamiast odcinać kupony z rosnącej popularności przyglądać się uważnie temu co piszą i reagować tworząc nowe działy tak aby ludzie coraz więcej czasu spędzali na tym forum to ty jakoś dziwnie sabotujesz dobry pomysł.

Skąd pomysł u szanującego się admina, moderatora z ambicjami aby oficjalnie zaproponować "jak się nie podoba to spadać na inne forum ????? To jest bez sensu na tyle bez sensu, że budzi uzasadnione wątpliwości.

Zdaje się, że nie doceniasz potencjału tego forum. Albo od początku forum jest związane z interesem jakiejś firmy i stąd te bezsensowne wypowiedzi bez wyobrażni albo zbyt wąsko postrzegasz to co się dzieje kiedy rejestrują się nowi użytkownicy.

Znaleźć niszę, zagospodarować ją, stworzyć miejsce do którego wpadają ludzie aby pogadać, to przeciez nie tylko prestiż i satysfakcja ale też biznes podobnie jak np. gazety które żyja nie tylko ze sponsorów ale głównie z reklam. Biznes reklamowy to także interes samego zgromadzonego społeczeństwa na tym forum bo wtedy tworzy się unikalne źródło rzetelne i opiniotwórcze, a tego tygryski poszukują najbardziej chyba, że Tygryski nie zdają sobie sprawy, że to ZOO i są karmione sztucznie ale przecież to tylko do czasu.

Przecież na reklamach można zarobić więcej niż od mniej czy bardziej tajnych sponsorów.
Sorry, że się wymadrzam tylko dziele sie zyczliwie tym co mysle. Piszę to bo zakładam (może naiwnie), że po drugiej stronie jest uczciwy człowiek, który tylko ma zamknięte oczy. Jeśli się mylę to już nie będe komnetował takich naiwnych wypowiedzi jak twoja na temat potrzeby wątku o serwisach.
Z wyrazami szacunku.
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez beetle-m » Śr, 10 cze 2009 10:51

Pozostawiam świadomie bez komentarza - zalecenie "tajnego sponsora".
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez frasun » Śr, 10 cze 2009 10:52

art.mariusz napisał(a):Jeśli się mylę to już nie będe komnetował takich naiwnych wypowiedzi jak twoja na temat potrzeby wątku o serwisach.
Dobrze by było ale nie uwierzę, że nie będziesz czegoś komentował... ;)
Może to naiwne, ale forum nie powstało w celach zarobkowych, nie ma sponsora, nie ma związku z Garminiem i Imagisem, chyba, że za taki uznamy sporadyczne udostępnianie sprzętu do testów publikowanych później na forum. Forum z założenia utrzymuje się ze "zrzutek" rady i innych chętnych.
Forum powstało przede wszystkim po to, żeby bez ograniczeń dzielić się wiedzą na temat sprzętu garmina, oczywiście nie łamiąc przy tym prawa. Pozwól nam, więc oceniać, co uznajemy za sensowny wkład w tworzenie tego forum, a co usuwamy lub przesuwamy na boczny tor.
Dyskutowanie z radnymi w każdym wątku i zamienianie każdej merytorycznej dyskusji w pyskówkę mającą udowodnić, że za forum kryje się grupa „trzymająca władzę” lub pilnująca interesów jednej firmy jest śmieszne i równocześnie interesujące. Dla mnie to naprawdę fascynujące jak atmosfera ostatnich lat wpłynęła i nadal wpływa na zachowania ludzi.
Proszę ponownie o odrobinę zrozumienia dla działań moderatorów i założycieli tego forum, kasowanie postów, przesuwanie wątków itp., które ma na celu poprawę funkcjonalności forum i dostosowanie go do naszych założeń nie jest przejawem dyskryminacji, czy walki z kimkolwiek. Po prostu taką konwencję forum przyjęliśmy i jeśli pozwolicie będziemy się jej trzymać.
Jeśli ktoś czuje się urażony przepraszam i jednocześnie zapraszam do dalszej dyskusji na temat kształtu forum w dziale "Sprawy forum", czyli miejscu do tego przeznaczonym.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 11:15

Dziekuje za odpowiedz.
Jasne że będę komnetował ale coraz mniej aż w ogóle, w zależności od klimatu to normalne.
Co do uwagi o biznesie to jesli jest cos dobre lub ma być najlpesze to będzie wymagac coraz wiecie czasu, więc w zamieszczaniu reklam nie ma nic zdrożnego. Jeśli nie ma tu interesu firm trzecich to tym bardziej zadziwia mnie fakt, że nia ma tu reklam firm sprzedających produkty. Za pieniądze z reklam można rozwijać redakcję. Ale ok. nie moja broszka.

Co do tematu Serwis to nadal nie rozumiem dlaczego tak wazana sprawa trafia do Hyde Parku, a nie jako nowy dział choćby z reklamą firm które to wykonują. Przecież serwis to częśc ważna dla każdego posiadacza sprzętu, każdy z chęcią napisze na forum jak to taka czy inna firma wymieniła mu sprzęcik na nowy albo przeciwnie pognała kijem. To działa w dwie strony tylko na plus. Trzeba tylko reguly do tego dograć.

Mam nadzieje, ze moja wypowiedz potraktujecie jako wypowiedz życzliwego kolegi.
Ostatnio edytowano Śr, 10 cze 2009 11:18 przez art.mariusz, łącznie edytowano 1 raz
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez popej » Śr, 10 cze 2009 11:16

art.mariusz napisał(a):Znaleźć niszę, zagospodarować ją, stworzyć miejsce do którego wpadają ludzie aby pogadać, to przeciez nie tylko prestiż i satysfakcja ale też biznes podobnie jak np. gazety które żyja nie tylko ze sponsorów ale głównie z reklam. Biznes reklamowy to także interes samego zgromadzonego społeczeństwa na tym forum bo wtedy tworzy się unikalne źródło rzetelne i opiniotwórcze, a tego tygryski poszukują najbardziej chyba, że Tygryski nie zdają sobie sprawy, że to ZOO i są karmione sztucznie ale przecież to tylko do czasu.

Przecież na reklamach można zarobić więcej niż od mniej czy bardziej tajnych sponsorów.
Sorry, że się wymadrzam tylko dziele sie zyczliwie tym co mysle. Piszę to bo zakładam (może naiwnie), że po drugiej stronie jest uczciwy człowiek, który tylko ma zamknięte oczy. Jeśli się mylę to już nie będe komnetował takich naiwnych wypowiedzi jak twoja na temat potrzeby wątku o serwisach.

Nie brzmi to życzliwie. I rzeczywiście, mylisz się. Ani nie mamy tajnych sponsorów ani nie podzielamy Twojej opinii, że przerobienie Garniaka na biznes dałoby nam satysfakcję czy prestiż.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 11:20

NIe chailbys aby redakcja sie rozbudowywala, aby podejowala inicjatywy, aby zmieniala rzeczywistosc...? NIe wierze?
bez kasy sie nie da. A sł…owo biznes nie oznacza zło tylko praktyczny wymiar każdej dobrej pracy.
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez popej » Śr, 10 cze 2009 11:30

Biznes nie jest pojęciem negatywnym.
Jako Twoją nieżyczliwość odbieram sugestię, że prowadzimy zakamuflowany biznes i propozycje, jak ten biznes zrobić lepiej.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 11:32

Przepraszam za "tajnego sponsora" ale jak cie widze tak Cie pisza. Zwykla szczerosc z dobrej woli choć przyznam że mało smaczna to wprost.
Sugestia, że to moja opinia ale przecież nie tylko moja jest wynikiem jakieś wady czy przywary lub "ślepoty" intelektualnej jest równie przykra jak zarzut "tajnego sponsora" więc nie tędy droga aby bawić się w ping-ponga z forumowiczami tylko może zastanowić się skąd takie uwagi się biorą.

Z szacunkiem do obecnej pracy
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez GPS Maniak » Śr, 10 cze 2009 12:02

art.mariusz napisał(a):A sł…owo biznes nie oznacza zło tylko praktyczny wymiar każdej dobrej pracy.

Wiesz, spora, a nawet większa część Rady Forum prowadzi własną działalność gospodarczą, zatem rozumiemy pozytywne znaczenie słowa biznes.

Dowcip polega na tym, że równie wielu z nas podziela pogląd iż komercja (w jakiejkolwiek postaci) zabija częśc radości jaką daje bezintersowne zaangażowanie w coś co nazywamy: "Nasze hobby". Owszem kasa jest ważna, bo bez kasy bida, ale same pieniądze naprawdę szczęścia nie dają.

Dla mnie np. najwięcej liczą się: niezależność, swoboda działania, i dużo, baaaaardzo wolnego czasu na przyjemności. Nawet jeżeli odbywa się to kosztem moich dochodów. Po prostu wolę oglądać ptaszki w lesie niż w tym samym czasie nabijać kabzę :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez frasun » Śr, 10 cze 2009 13:32

art.mariusz napisał(a):Sugestia, że to moja opinia ale przecież nie tylko moja jest wynikiem jakieś wady czy przywary lub "ślepoty" intelektualnej jest równie przykra jak zarzut "tajnego sponsora" więc nie tędy droga aby bawić się w ping-ponga z forumowiczami tylko może zastanowić się skąd takie uwagi się biorą.

Naprawdę to, co piszesz jest smutne, takie uwagi biorą się z braku zrozumienia, że nie wszystko musi mieć podłoże finansowe. Oczywiście jest to kusząca perspektywa i uwierz mi, potrafimy policzyć, jaki potencjał biznesowy kryje się za stworzoną przez nas społecznością. Nie mamy złego nastawienia do biznesu, czy komercji.
Może właśnie, dlatego, że wiemy, jakie konsekwencje miałaby dla Garniak'a komercjalizacja nie chcemy i nie dążymy do zrobienia z garniaka portalu lub forum działającego na zasadach rynkowych.
Dzięki takiemu podejściu mamy swobodę i luz, a co najważniejsze nie musimy martwić się tym, że ktoś wypisując bzdury psuje nam reputację, czy obniża merytoryczną wartość forum. Oczywiście jest nam z tego powodu przykro, ale nie niesie to za sobą żadnych innych konsekwencji i chyba, właśnie ten brak ciśnienia i konieczności robienia czegoś dla pieniędzy i za wszelką cenę jest w garniaku, przynajmniej dla mnie, najprzyjemniejszy.
Oczywiście nie oznacza to, że głupie, puste lub powielające już istniejące wątki wypowiedzi nie będą trafiać tam gdzie jest ich miejsce, czyli do śmietnika. ;)
Nie wiem również, czy komercjalizacja forum, za którą obstajesz byłaby dla Ciebie korzystna, pisząc nie na temat, generując niepotrzebne OT i zakładające kolejne wątki, nie byłbyś miłym gościem takiego portalu. Twoje posty wyleciałyby pewnie w kosmos bez ostrzeżenia i w sumie sympatycznej (poza nielicznymi wyjątkami) dyskusji.
Jeśli chodzi o serwis temat poruszany był nie raz od 2007 roku, rozumiem, że mogło to koledze Irko umknąć, ale przypominam, że na forum jest wyszukiwarka.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 13:48

GPS Maniak napisał(a):
art.mariusz napisał(a):A sł…owo biznes nie oznacza zło tylko praktyczny wymiar każdej dobrej pracy.

(...)
Dowcip polega na tym, że równie wielu z nas podziela pogląd iż komercja (w jakiejkolwiek postaci) zabija częśc radości jaką daje bezintersowne zaangażowanie w coś co nazywamy: "Nasze hobby". Owszem kasa jest ważna, bo bez kasy bida, ale same pieniądze naprawdę szczęścia nie dają.

Dla mnie np. najwięcej liczą się: niezależność, swoboda działania, i dużo, baaaaardzo wolnego czasu na przyjemności. Nawet jeżeli odbywa się to kosztem moich dochodów. Po prostu wolę oglądać ptaszki w lesie niż w tym samym czasie nabijać kabzę :wink:


Dziekuję, To zmienia moje życie. Już sobie to drukuję i nie mam więcej uwag. Po stokroć dzięki!
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: GARMIN - wymiana urządzenia w serwisie

Postprzez art.mariusz » Śr, 10 cze 2009 14:06

frasun napisał(a):
art.mariusz napisał(a):Nie wiem również, czy komercjalizacja forum, za którą obstajesz byłaby dla Ciebie korzystna, pisząc nie na temat, generując niepotrzebne OT i zakładające kolejne wątki, nie byłbyś miłym gościem takiego portalu. Twoje posty wyleciałyby pewnie w kosmos bez ostrzeżenia i w sumie sympatycznej (poza nielicznymi wyjątkami) dyskusji.
Pozdrawiam,
\
Oj chyba mało wiesz, a słowa "Nie chce mi się" zastępujesz eufemizmami... Tu masz przykład na moje słowa http://www.myapple.pl/cmps_index.php .
Da się z zadowoleniem dla dwóch stron.
Nie chcialem abyście odebrali to jako wymądrzanie się czy ignoranckie krytykanctwo.
Ok. Więcej mnie nie przeczytasz w tym wątku bez obrazy i z życzliwym uśmiechem to piszę bez złośliwości po co bić pianę.


Z prawdziwym szacunkiem dla wszej obecnej pracy.
art.mariusz
Początkujący
 
Posty: 94
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009 10:47

Re: [Robocza nazwa] Garniak.pl od zaplecza

Postprzez beetle-m » Śr, 10 cze 2009 14:21

Wydzieliłem dyskusję - wątek otwarty.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: [Robocza nazwa] Garniak.pl od zaplecza

Postprzez GPS Maniak » Śr, 10 cze 2009 14:22

art.mariusz napisał(a):Dziekuję, To zmienia moje życie. Już sobie to drukuję i nie mam więcej uwag. Po stokroć dzięki!

Zupełnie niepotrzebnie starasz się albo obrócić moje słowa w żart, albo być nieco złośliwym :wink:

Przecież nie napisałem, że wszyscy muszą podzielać i akceptować moje podejście do życia. Wręcz przeciwnie. Jestem zwolennikiem teorii, że każdy pomysł na życie jeżeli tylko przynosi zadowolenie i nie przeszkadza innym jest wart pochwały. Niezależnie od tego czy to pomysł rodem z Japonii z katorżniczą pracą przez 365 dni w roku po 12 godzin dziennie, czy pomysł na luzackie życie kloszarda. Ważne, aby być szczęśliwym i to szczęśliwym wg własnej definicji, no i nie zatruwać życia innym. A ponieważ rozumiem i akceptuję zarówno jednych jak i drugich, a także wszystkich, tych którzy balansują bardziej w jedną czy drugą stronę, byłbym rad gdyby moje podejście do życia w tym także podejście do hobby (a wśród nich jest niekomercyjny Garniak) też spotkało się ze zrozumieniem, a przynajmniej nie wywoływało głośnego zdziwienia.

To możesz wydrukować :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Sprawy forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron