podłączenie do PC

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

podłączenie do PC

Postprzez kilometr23 » Pn, 29 cze 2020 10:29

cześć
Mam jakiś niezrozumiały problem z podłączeniem 62s i 276Cx do PC. Robiłem to setki razy, a teraz nie działa. Sprawdzam na dwóch komputerach, kilku gniazdach USB, dwóch różnych, oryginalnych kablach Garmina i żadne z tych dwóch urządzeń nie chce wejść w tryb przesyłu danych.
Przez weekend używałem ich na motocyklu. Były podłączone do gniazda zapalniczki przez kabel, wiele razy tak robiłem, używałem już tego kabla i było OK.
Wydaje mi się, że patrzę a nie widzę, co jest nie tak. Może podłączenie przez ten kabel coś zepsuło w gnieździe w obu Garminach. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić, bo jeśli nie podłączę do PC, to mogę sobie ten sprzęt wyrzucić do kosza, bez przesyłu danych jest do niczego.
sie ma
mariusz
kilometr23
Newbie

Re: podłączenie do PC

Postprzez roro » Pn, 29 cze 2020 10:57

Podczas jazdy występują drgania, uszkodzenie portu USB jest bardzo prawdopodobne,
ale można korzystać z odbiornika nawet z uszkodzonym portem USB w sposób częściowo ograniczony.

Uszkodzenie ogranicza transmisję danych z odbiornika, nie ogranicza transmisji
danych nawigacyjnych do odbiornika. Trasy, ślady, waipoiny, można kopiować na kartę do katalogu Garmin >GPX.
Mapy również mogą być umieszczane na karcie SD.

Można próbować znaleźć punkt usługowy, który sprawdzi łącze USB i ewentualnie dokona wymiany.
Napisz  pw do  " wlodek_mega ".
roro
Bywalec

Postprzez kilometr23 » Pn, 29 cze 2020 11:23

Sądzisz, że nastąpiła taka koincydencja zdarzeń, że akurat w dwóch Garminach, w ciągu jednego dnia zepsuły się gniazda USB? Właściwie trudno znaleźć inną odpowiedź. Spróbuję wysłać dane na kartę i zobaczę czy je 276Cx zobaczy.
kilometr23
Newbie

Postprzez kilometr23 » Pn, 29 cze 2020 12:04

Wsadziłem plik GPX do katalogu Garmin\GPX na kartę, ale 276Cx tego nie widzi. Może musi to mieć jakąś konkretną nazwę pliku, albo inny format?
kilometr23
Newbie

Postprzez roro » Pn, 29 cze 2020 12:12

Karta SD powinna być formatowana na FAT 32, na karcie utwórz katalog Garmin
a w nim katalog GPX. Wyznacz trasę lub ślad w Base Camp Pliki > Eksportuj > do katalogu GPX.
roro
Bywalec

Postprzez kilometr23 » Pn, 29 cze 2020 12:39

Nie no takie podstawy to ja znam. Karty cały czas używam, ale jako magazyn map.
Z 62s poszło mi lepiej. Zaciągnął plik GPX.
Powalczę jeszcze z 276Cx.
No ale to nie rozwiązuje tematu przesyłu danych w odwrotnym kierunku. Nie ma jakiejś możliwości połączenie bezprzewodowego?
kilometr23
Newbie

Postprzez roro » Pn, 29 cze 2020 12:50

Transmisja bezprzewodowa jest możliwa tylko do zgodnych urządzeń Garmin.
roro
Bywalec

Postprzez moli516 » Wt, 30 cze 2020 0:44

Miałem ten sam problem z 64s http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=17825
Jezeli masz mozliwosc sprawdz na oryginalnym kablu USB od Garmin-a. U mnie to było przyczyną.
Powodzenia
Obrazek
moli516

Postprzez kilometr23 » N, 05 lip 2020 16:26

Sprawdzałem na dwóch oryginalnych kablach. Poleży, może się sam naprawi. Garmin potrafi zaskoczyć nie raz.
kilometr23
Newbie

Powrót do Software