Błąd: Brak wymaganej ilości pamięci do przechowywania map

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:07

Witam
Od ciekawostaka. Zapomniałem, że na roboczym komputerze mam zainstalowane bez wersji demo. Tam znowu przy wgraniu wyskakuje komunikat Brak wymaganej ilości pamięci do przechowywania map na tym urządzeniu GPS.
Jeśki to urządzenie GPS używa programowalnych kart danych, spawdź, czy karta jest włożona prawidłowo
Co ciekawe ślady prześle do odbiornika bez problemu. Słady i mapy komunikat jak wyżej. Od nowy, lub dalej ten sam problem.

Pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 0:12

1. A czy czasami ilość zaznaczonych do wysłania map nie przekracza pojemności karty?
2. Wyłącz odbiornik, wyjmij i włóż kartę, włącz odbiornik, podłącz pod USB i spróbuj wgrać ponownie.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:20

Witam
PouchX mam 512MB. Wgrywam tylko dolnyśląsk i TOPO_PL.

2. Wyłącz odbiornik, wyjmij i włóż kartę, włącz odbiornik, podłącz pod USB i spróbuj wgrać ponownie.


od tego zaczołem dalej to samo. Może za którymś razem, ale to się nie trzyma .... Walczę chyba, że wpadniesz na inny pomysł, co może pomóc.

Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 0:23

Mialem identyczny problem kiedys i to wlasnie z 60CSx... ale nie moge sobie za nic przypomnieć jak go rozwiązalem... wiem tylko, ze to było banalne.

(staram sie przeryć własną pamięć)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 0:24

A weż sformatuj karte na PC albo w aparacie.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:34

Witam
Dobrze, a może ustawić GPS jako nośnik danych i z tego poziomu. Co o tym myślisz? Mam na myśli formatowanie karty z poziomu GPS.

Grzegorz
Ostatnio edytowano Śr, 21 mar 2007 0:39 przez jggrzes, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 0:38

Nie. Sprobuj sformatowac karte (FAT16 lub FAT32)
A jak wgrywasz inne mapy też jest ten komunikat?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:41

Witam
Tak nie ma znaczenia czy GPMape samą, czy same TOPO_pl, czy razem.

Q... mać. Co jest. Walcze.

Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 0:45

To teraz powiem co ja bym zrobil... i tez zrob te wszystkie czynnosci:

1. RESET kompa
2. Format karty
3. MASTER RESET Gramina http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=66
(jak sie nie uda to HARD RESET)
4. Podłącz 60CSx pod USB dopiero po naciśnieciu w Mapsource "wyslij do urządzenia"

Daj znać.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:47

Witam
Poczekaj już to robie.

Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 0:55

Witam
Mam ale z innej strony. Przypomniałem sobie, że jak kupowałem 512 to starą 64 miałem w garminie. Zamieniłem je i już nie ma trybu demo. 512 sormatowałem FAT32 zaraz ją sprawdzę czy pomogło formatowanie. Jeśli nie idę punkt po punkcie, które podałeś.

Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez jggrzes » Śr, 21 mar 2007 1:14

Witam
Jest działa. Doszedłem do punktu drugiego. Mogłem wcześniej sprawdzić
4. Podłącz 60CSx pod USB dopiero po naciśnieciu w Mapsource "wyslij do urządzenia"
może innym razem. Mam jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym miękkim reset w GPS jak go zrobić?. Przypomniało mi się drugie. Czy ta temperatura ze skrótów Enter+Power jest obarczona jakimś błędem?. Mam na myśli czy jest to temperetura odbiornika w środku. Bardzo to ciekawe. Już sprawdziłem.

Grzegorz

PouchX musi CI wystarczyć DZIĘKUJE, Wirtualne PIWO, jak bedziesz w pobliżu. Daj znać. Powalczę jescze z tymi levelami, zoomami. qrcze zawsze coś ...
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 1:25

Nie ma sprawy.. cieszę sie, ze jakoś "pomogłem" :)

Sumując: Błąd jest wynikiem tego, że urządzenie nie wykrywa karty pamięci. Jest ona uszkodzona albo niesformatowana.


jggrzes napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym miękkim reset w GPS jak go zrobić?.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi :( Wciskasz tą kombinacje i juz.
Tu masz opisane:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=66

jggrzes napisał(a):Przypomniało mi się drugie. Czy ta temperatura ze skrótów Enter+Power jest obarczona jakimś błędem?.


Na 100% jest ale jak duży to nie wiem. Błąd wynika z samego czujnika temperatury, ktoy jest w środku. Jest to zwykły element elektroniczny, którego czułość nie jest super dokładna. Stawiam na jakieś +-3st.
Na upartego można to sprawdzić trzymając odbiornik przez kilka godzin w pomieszczeniu o stałej/niezmiennej temperaturze i porównująć odczyt w Garminie z jakimś profesjonalnym i dokladnym termometrem położonym w pobliżu odbiornika.
(osbiście tego nie sprawdzałem/testowałem)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sierek » Śr, 21 mar 2007 14:57

PouchX napisał(a):
jggrzes napisał(a):Przypomniało mi się drugie. Czy ta temperatura ze skrótów Enter+Power jest obarczona jakimś błędem?.


Na 100% jest ale jak duży to nie wiem. Błąd wynika z samego czujnika temperatury, ktoy jest w środku. Jest to zwykły element elektroniczny, którego czułość nie jest super dokładna. Stawiam na jakieś +-3st.
Na upartego można to sprawdzić trzymając odbiornik przez kilka godzin w pomieszczeniu o stałej/niezmiennej temperaturze i porównująć odczyt w Garminie z jakimś profesjonalnym i dokladnym termometrem położonym w pobliżu odbiornika.
(osbiście tego nie sprawdzałem/testowałem)

Moim zdaniem ten czujnik nadaje się tylko do sprawdzenia temperatury pracy urządzenia, nie otoczenia. Hermetyczność obudowy powoduje, że czujnik jest dość skutecznie podgrzewany przez elektronikę urządzenia.
Pozdrawiam, Jacek
60CSX+CN9NT+GP5+Topo_PL_100, TyTN II+Automapa+TT6
Avatar użytkownika
Sierek
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Sharak » Pt, 23 mar 2007 17:59

[quote="PouchX"]

Sumując: Błąd jest wynikiem tego, że urządzenie nie wykrywa karty pamięci. Jest ona uszkodzona albo niesformatowana.

To chyba nie tak.
Cwiczyłem to wczoraj. Ten błąd wyskakuje gdy Gps jest w trybie demo, czyli gdy na karcie jest wgrana mapa demo. I jest normalnie widoczna.
Wygląda na to że takiej mapy nie potrafi skasować.
Ja nie formatowałem karty tylko skasowałem mapę Total Comanderem(karta w gps-ie jako dysk wymienny)
Sharak
Sharak
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 23 mar 2007 17:36

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości