GP5 i Vista CX

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

GP5 i Vista CX

Postprzez dudik » Cz, 22 mar 2007 17:55

Witam wszystkich.
Mam problem z wysyłaniem zestawu map razem z GP5 do visty cx.
Vista kupiona w grudniu 2006, wersja USA j. polski, dokupiona karta pamięci 512 MB i GP4.
Mogłem i mogę wysyłać dowolny zestaw map razem z GP4. Gdy chcę wysłać (darmo dawali to wziąłem) GP5 + ump-waw + kilka mapek GPS Maniaka konkretnie góry i Bieszczady po pewnym czasie (różnie w połowie pod koniec) pojawia się komunikat "utrata łączności z urządzeniem", vista się wiesza, sprawdzone kilka razy.
Po zwisie żadnej mapki nie da się wgrać na tą kartę. Pomaga podłączenie visty w tryb pamięci masowej i wysłanie MapSourcem jakiegoś zestawu map. O dziwo tak wysłane mapy odbiornik widzi prawidłowo, tak to przynajmniej wygląda na sucho, nie wiem jakby było w terenie nie miałem możliwości sprawdzić. Po tej operacji można normalnie wysyłać mapy.

PS.
Po testach odkryłem, że mogę wysłać GP5 + ump-waw ale bez mapek GPS Maniaka.
Czy ktoś wie co może być przyczyną :?:
Pozdrawiam Kazek.
Vista CX + GPMapa 5
dudik
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:42
Lokalizacja: Podkarpackie okolice Jasla

Re: GP5 i Vista CX

Postprzez GPS Maniak » Cz, 22 mar 2007 18:25

dudik napisał(a):Pomaga podłączenie visty w tryb pamięci masowej i wysłanie MapSourcem jakiegoś zestawu map.

Jak mam być szczery, to ja najczęściej właśnie tak wysyłam mapki, zatem jeżeli ten sposób u Ciebie działa to pół zmartwienia. Pół, bo jednak zrywanie transmisji przez odbiornik budzi pewien niepokój. Ciekawe co na to inni użytkownicy Visty_CX ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez saper » Cz, 22 mar 2007 18:48

Taki przypadek miałem w Venture Cx z kartą Transcend, GPS ciągle tracił połączenie z komputerem przy czym czas przesyłu zestawu map był coraz dłuższy (GP4+ump-topo ok 30 minut) natomiast czytnikem też wgrywało dobrze, ale do czasu.
Kupiłem nową kartę Kingston i teraz działa ok.
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Postprzez dudik » Cz, 22 mar 2007 18:52

Dzięki za szybką odpowiedź.
To zrywanie łączności występuje tylko przy GP5 i przy "normalnym" wysyłaniu map. W trybie pamięci masowej nie. GP5 zainstalowana z płyty, więc powinno być dobrze, gdybym ściągał z netu mógłbym mieć wątpliwości czy nie ma jakiś przekłamań. Przyszło mi na myśl, że to może być jakiś problem z kartą pamięci, tylko nie wiem jak miałbym to sprawdzić
Vista CX + GPMapa 5
dudik
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:42
Lokalizacja: Podkarpackie okolice Jasla

Postprzez dudik » Cz, 22 mar 2007 18:59

Saper odpowiedział w czasie gdy pisałem, ale to potwierdza moje przypuszczenia.
Dzięki.
Vista CX + GPMapa 5
dudik
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:42
Lokalizacja: Podkarpackie okolice Jasla


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości