Basecamp nie widzi map w odbiorniku

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Basecamp nie widzi map w odbiorniku

Postprzez Powsinoga » Wt, 27 mar 2012 21:51

Witam,

Jestem posiadaczem GPSMAP'a 62s (firmware v. 3.60). Zdążyłem zauważyć, a nawet przyzwyczaić się do tego, że Basecamp potrafi wyświetlać nie tylko mapy zainstalowane na dysku, ale i te w odbiorniku, w momencie gdy jest on podłaczony.
Jednak niektóre mapy nie dają się wyświetlić za pomocą Basecamp'a lub coś źle robię. Czy ktoś byłby w stanie zdradzić mi od czego to zależy?
Przykładowo, dzisiaj pobrałem mapę UMP, w wersji topo (jeden plik img), po czym wgrałem ją do odbiornika, pod nazwą map_UMP_topo.img. W odbiorniku jest ona widoczna, jednak Basecamp nie wyświetla jej ani w zasobach urządzenia, ani na liście możliwych map do wyboru.
Pomyślałem, że to może dlatego, że na dysku komputera mam już zainstalowane (z wpisami do rejestru) mapy UMP, lecz w wersji z sprzed kilku dni. Wgrałem więc inną mapę Garmin Canada Topo v4 - BC - efekt taki sam.
Map nie widać także po wejściu w Przyrządy / Zarządzanie mapami...:
Obrazek
*) Napęd F: to pamięć odbiornika

Poprzednio miałem w odbiorniku starszą UMP i była ona widoczna w Basecamp, w widoku zasobów urządzenia.
Z góry dziękuję za wskazówki.
Powsinoga
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 08 lip 2011 7:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Basecamp nie widzi map w odbiorniku

Postprzez tboniasty » Śr, 07 lis 2012 19:47

Podpinam się pod temat.

Próbowałem wyświetlić dzisiaj w pracy mapy, które mam wgrane do 62ki. Wyszło na to, że poza mapą bazową nic w nim nie mam :D

Trochę poszperałem i znalazłem rozwiązanie.

Z pomocą przybywa (jak zwykle) gmaptool by Popej (bijemy pokłony, bijemy) :)

Procedura:
1. Odpalamy gmaptool'a.
2. W zakładce "Pliki" wybieramy "Dodaj pliki" i wskazujemy, te które nas interesują.
3. Przechodzimy do zakładki "Wpisz", gdzie fajkujemy pozycję "Ustaw wersję w nagłówku" i w pole "Ms" wpisujemy wartość "0".

basecamp_i_mapy_z_mapsource.JPG


4. Klikamy "Wpisz wybrane" i fanfary - mapa z odbiornika będzie widoczna w Basecamp :)
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Basecamp nie widzi map w odbiorniku

Postprzez asandrzej » Śr, 07 lis 2012 19:55

Wcześnie trzeba „zaptaszkować”
Opcje> zaptaszkuj "Zaawansowane ustawienia".

viewtopic.php?p=143304#p143304
andrzej
Ostatnio edytowano Śr, 07 lis 2012 20:26 przez asandrzej, łącznie edytowano 1 raz
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Basecamp nie widzi map w odbiorniku

Postprzez tboniasty » Śr, 07 lis 2012 20:09

Dzięki. Nie zwróciłem uwagi (u mnie domyślnie zafajkowane) :)
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Basecamp nie widzi map w odbiorniku

Postprzez Miszel » Cz, 08 lis 2012 7:49

Sposób nr 2:

Darmowy program JaVaWa Device Manager
viewtopic.php?f=9&t=12177
JaVaWa Device Manager.JPG
Klikamy 'Manage maps'

BC visibility.JPG
i widzimy:

Na powyższym przykładzie widać, że pierwsza mapa nie jest widoczna w Basecampie - brak ikonki BC przy opisie mapy. Wystarczy kliknąć przycisk 'Visible in BC' u góry i gotowe.

Polecam obydwa programiki JaVaWa i z tego i paru innych powodów.

Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

cron