MS + CNE na 2 komputerach

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez hrabiadrykula » N, 14 paź 2012 18:17

Mam pytanie: Kupiłem jakiś czas temu nowy komputer. Czy jest możliwość wgrania MS + CNE na ten nowy komputer bez instalowania nowej wersji CNE w urządzeniu? Pytam, bo mam 765T i już przy ostatniej aktualizacji nie bardzo chciała się mapa zmieścić. Trochę wtedy pousuwałem języków i chyba plików pomocy, więc być może tym razem poszłoby sprawnie, ale mimo wszystko chciałbym sobie oszczędzić nowej wersji, jeśli można. Oczywiście starej wersji już sobie z MyGarmin nie ściągnę, bo podstawili aktualną, ale chyba gdzieś mam ten pakiet instalacyjny, który się zapisuje w folderze tymczasowym...

Jeśli nie, to czy po zainstalowaniu aktualnej wersji w Nuvi i na nowym komputerze, można legalnie dograć aktualną wersję na stary komputer (w zasadzie jest to odwrócone pytanie jak powyżej)? Szukałem na MyGarmin, ale nie widzę nigdzie linku do warunków licencji... A jeżeli można w sensie prawnym, to jak to zrobić technicznie?
nuvi 765T + GPMapa 2009.3 + UMP + CNE 2014.40 NT, FW 4.30
hrabiadrykula
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N, 07 gru 2008 11:57
Lokalizacja: Poznan

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez GPS Maniak » N, 14 paź 2012 18:48

Generalnie nie powinno być problemu. Pobierając mapę ze swojego konta możesz przecież wskazać: Tylko komputer.
Nie wiem co prawda czy w takiej sytuacji (komputer bez MapSource) zainstaluje się także - nie wspierany już przez Garmina - MapSource :?
Być może będzie trzeba go instalować osobno.

Mapa w wersji "MapSource" instaluje się w domyślnym folderze.
W Win XP jest to: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\GARMIN\Maps\City Navigator Europe xxxx.gmap
W nowszych Windowsach bodajże w: C:\ProgramData\GARMIN\Maps\City Navigator Europe xxxx.gmap

gdzie xxxx oznacza numer wersji CNE

Zwykłe, ręczne przekopiowanie całego folderu gmap z jednego komputera na drugi w stosowne miejsce (uwzględniając wersję Windows) powinno wystarczyć.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez frasun » N, 14 paź 2012 18:55

Obecnie z CNE instaluje się Base Camp (w wersji 3.3.2) oraz MapInstall, mapsourcea trzeba zainstalować ręcznie.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez hrabiadrykula » N, 14 paź 2012 20:29

Aj, to niedobrze z tym Map Source. Base Camp - nazwę widywałem na tym forum, ale nie wiem ki czort. To potrafi zastąpić Map Source'a w zakresie planowania tras i ich wysyłania do odbiornika? Z opisu na stronie Garmina wygląda na to, że tak, ale nie wiem jak w praktyce.

Z tego co kojarzę, bo chciałem już sobie wcześniej zainstalować MS dla celów korzystania wyłącznie z UMPa, to ze strony Garmina można go ściągnąć tylko w postaci update do już zainstalowanej wersji a nie pełnej instalacji od zera, tak to przynajamniej wynika z opisu. Zniechęciło mnie to i koniec końców nie podjąłem nawet próby instalacji, pomyślałem sobie, że pewnie i tak będę wgrywał wszystko razem z CNE. Mam gdzieś starą instalkę jakiejś poprzedniej wersji, może to coś pomoże. Zresztą, może Base Camp mi wystarczy. Zakładam, że potrafi współpracować z UMP, a UMP z nim?

Dzięki za podpowiedź - faktycznie można instalować mapę tylko na komputer. Albo nie pamiętałem, albo nie zwróciłem uwagi, bo nie było mi dotychczas potrzebne, albo było kiedyś inaczej - w każdym bądź razie wydawało mi się, że można tylko ćwiczyć kombinacje, w których zawsze trzeba przynajmniej wgrać mapę do urządzenia.

A co do licencji, to w międzyczasie zdecydowałem się jednak na update mapy. Wygląda na to, że Garmin pozwala na instalację softu tylko na jednym komputerze. Niech im będzie. Swoją drogą to do bani, że ta licencja nie jest jakoś za bardzo publikowana. Nie pomyślałem o skopiowaniu do schowka - i znowu nie mam dostępu do niej.
nuvi 765T + GPMapa 2009.3 + UMP + CNE 2014.40 NT, FW 4.30
hrabiadrykula
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N, 07 gru 2008 11:57
Lokalizacja: Poznan

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez frasun » N, 14 paź 2012 20:30

Ten update wystarczy.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez beetle-m » Pn, 15 paź 2012 7:31

GPS Maniak napisał(a):Zwykłe, ręczne przekopiowanie całego folderu gmap z jednego komputera na drugi w stosowne miejsce (uwzględniając wersję Windows) powinno wystarczyć.
Ostatnio bardzo modne stało sie narzędzie: :arrow: JaVaWa
Osobiście jeszcze nie testowałem.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez Zachu » Pn, 15 paź 2012 7:35

O BaseCampie możesz poczytać na forum viewtopic.php?f=9&t=5458 jak działa w praktyce pooglądać na filmach http://www8.garmin.com/learningcenter/t ... secamp/#PC
BC to taki ulepszony MS.
Instalacja Mapy na drugim i trzecim kompie nie jest problemem. Wystarczy zapoznać sie z tematem viewtopic.php?f=9&t=8455
Żeby mieć MS wystarczy pobrać DWA pliki zamieszczone przez PouchXa viewtopic.php?f=9&t=8045
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez frasun » Pn, 15 paź 2012 9:19

IMO niczego nie trzeba pobierać. Po zainstalowaniu mapy i BaseCampa MapSource instaluje się bez problemu z pliku pobranego z garmin.com.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: MS + CNE na 2 komputerach

Postprzez hrabiadrykula » Śr, 17 paź 2012 19:43

Potwierdzam, że sposób podany przez frasuna działa. Map Source mi się zainstalował, bez żadnych kłopotów. Dzięki za pomoc!
nuvi 765T + GPMapa 2009.3 + UMP + CNE 2014.40 NT, FW 4.30
hrabiadrykula
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): N, 07 gru 2008 11:57
Lokalizacja: Poznan


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości