nawigacja na laptopie Etrex 30

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Pasiak » So, 12 sty 2013 22:57

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc ze wzgl na wzrok chciałbym używać nawigacji przez laptop jak to zrobić ? Etrex 30
Pasiak
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:09

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » So, 12 sty 2013 23:25

Witam
Jeżeli chcesz korzystać z map garmin, to jest problem są/były trzy możliwości MapSource ( starsza wersja,) Nroute i Garmini Mobile PC.
Żaden z tych programów nie jest już wspierany, Mobile PC to komercyjny program, nRoute można jeszcze gdześ znależć.
Prostszym sposobem, lecz wiążącym się z dodatkowymi kosztami jest zakup odbiornika zewnętrznego USB ( cena około 100zł) i aplikacji nawigacyjne, która dział w systemie Win,
aplikacji do nawigacji drogowej ( łącznie z mapą) może jest kilka, na pewno będzie działać Automapa, nie mam pewności, ale powinna odebrać sygnał z eTexa, wtedy zakup zewnętrznego odbiornika nie byłby konieczny. Inne rozwiązanie, to zakup dedykowanej nawigacja drogowej garmina z odpowiednim ekranem.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Pasiak » N, 13 sty 2013 1:08

Bardzo dziękuję zainstalowałem nRoute ale nie może znależć podłączonego GPS może wiesz jak to zrobić? Pozdrawiam
Pasiak
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:09

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » N, 13 sty 2013 1:17

Pobierz MapEdit ten program automatycznie wyszukuje port gdzie jest sygnał GPS,
odbiornik powinien widzieć niebo, w opcjach System odbiornika jest wybór transmisji danych,
wybierz NMEA lub Garmin Spanner, ( popróbuj w różnych ustawianiach), ale za każdym razem odczekaj chwilę czy zobaczysz jak kursor wskaże pozycję na ekranie,
W nRoute ustaw ten sam port trnsmisji..
andrzej
Można też sprawdzić w Menu urządzeń ( peceta), gdzie jest podłączony odbiornik, ale to nie gwarantuje, że to jest odpowiedni port do przesyłania danych GPS.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Zachu » N, 13 sty 2013 9:23

asandrzej zerknąłeś na dział w którym jest post?
HomePort
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Pasiak » N, 13 sty 2013 20:00

Panowie bardzo dziękuję poradziłem sobie jeszcze mam tylko problem z aplikacją MapSuerce która nie widzi map w GPS=ie i mówi coś o nie prawidłowym formacie a wszystkie mapy kupiłem działa tylko morska. Jeszcze raz dziękuję.
Pasiak
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:09

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Zachu » N, 13 sty 2013 20:09

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » N, 13 sty 2013 20:11

To by msiała być bardo stara wersja MapSuerce, nie wiem czy ją uruchomisz na obecy laptopie.
nowsze wersje od v.6.5 nie wspólpracują z GPS-em.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Pasiak » N, 13 sty 2013 20:36

Tak ale nRute życzy sobie formatu MapSuerce a BaseCampa nie widzi chyba można jakoś przekonwertować te mapy albo będę musiął zapłacić za jakiś 25 znakowy kod co pewnie będzie bolało wszalkie pomysły mile widziane.Pozdrawiam.
Pasiak
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:09

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » N, 13 sty 2013 20:44

nRute wyświetla wszystkie mapy zainstalowane w pececie ( w MapSuerce) wtedy wersja oprogramowania nie powinna mieć znaczenie,
ja pomyślałem, że chcesz odebrać sygnał z odbiornika w MapSuerce i nawigować w tym programie,
to było kiedyś możliwe.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez JacekN » N, 13 sty 2013 21:08

No a jakich map chcesz ozywać na laptopie?Stare mapy morskie miały starego mapsourca więc w czym problem?
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » N, 13 sty 2013 21:17

Bardzo stare MapSuerce nie uruchomi się w systemie XP Serwice Pack 3 i nowszych.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez Pasiak » N, 13 sty 2013 21:39

Nie stare ja mam w GPS np mapę Mazur i mapę topo Polski i jeszcze europe 2010 r i żadnej z tych map nie mogę otworzyć w nRute albo nie wiem jak to zrobić już przeniosłem sobie pliki na pulpit Pceta ale jak chcę zaimportować to pojawia mi się komunikat, że to nie jest prawidłowy plik nRute a mapę morską mam z 2009 r Bałtyk i ona jest od razu widoczna. Pozdrawiam.
Pasiak
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:09

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez asandrzej » N, 13 sty 2013 21:46

Z wyświetlaniem nowych map ( NT) może być problem, jak już wspominałem,
program od dawania nie jest wspierany ( brak aktualizacji)
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nawigacja na laptopie Etrex 30

Postprzez GPS Maniak » N, 13 sty 2013 21:51

Pasiak napisał(a): jak chcę zaimportować to pojawia mi się komunikat, że to nie jest prawidłowy plik nRute

Poza tym, o czym wspominał Andrzej, tzn. że program może mieć problem z niektórymi nowszymi mapami, widzę w Twojej wypowiedzi coś, co mnie zafrapowało. Otóż mapy trzeba instalować w systemie. Czy to w MapSource czy w nRoute nie istnieje pojęcie "importowanie" czy też "otwarcie" mapy. Być może tu jest problem?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości