Przerwany proces aktualizacji map

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Przerwany proces aktualizacji map

Postprzez insane » Wt, 22 sty 2013 17:22

Witam,
w grudniu stałem się posiadaczem nüvi® 2595LMT podczas aktualizacji map - za pośrednictwem GarminMapUpdater v3.1.20 - przerwałem ten proces z braku czasu, by powrócić do tego później. Sądziłem, że nie będzie żadnych problemów bo pomimo, iż program informował, że urządzenie zostało zaktualizowane do najnowszej wersji map operację można było wykonać ponownie - tj. pobrać i wgrać mapy jeszcze raz. Dziś chciałem dokończyć aktualizację i spotkała mnie niespodzianka. Z www garmina pobrany został program GarminExpress, który informuje, że urządzenie jest aktualne i nie mam możliwości wgrania map ponownie. Podobna sytuacja ma miejsce w programie GarminLifetimeUpdater. Odszukałem na dysku instalację GarminMapUpdater, z której korzystałem wcześniej - w grudniu podczas przerwanej aktualizacji urządzenia - i znowu niespodzianka program na etapie "Aktualizacja oprogramowania urządzenia.. Pobieranie aktualizacji.." zawiesza się wyświetlając błąd - "Wystąpił nieoczekiwany błąd i program musi zostać zamknięty. Jeśli problem będzie się powtarzał...".
Idąc tropem aktualizacji oprogramowania urządzenia ściągnąłem WebUpdater, który chce zaktualizować wersje oprogramowanie do 7.7 ale zanim cokolwiek zacznę robić pomyślałem, że może lepiej będzie jak zapytam :).

pozdrawiam

czy są jeszcze jakieś możliwe sposoby aktualizacji map oprócz GarminMapUpdater, GarminExpress, GarminLifetimeUpdater?
insane
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn, 10 maja 2010 14:26

Re: nüvi® 2595LMT - problem z aktualizacją

Postprzez sdsyc » Wt, 22 sty 2013 20:20

Najpewniejszy jest GarminMapUpdater.
Sprawdź, czy nie zostały pozostałości w folderze wskazywanym przez zmienną środowiskową %tmp%.
Będzie tam chyba folder IMG, plik JCV, GMAPTZ.IMG - usuń je.
Zobacz, ile masz wolnego miejsca na dysku systemowym (kilka GB wolnego niezbędne).
Sporo wiedzy (choć niedokładnie nt. Twojego problemu) jest w viewtopic.php?f=9&t=8455
Np.
Przed rozpoczeciem instalacji nalezy wykasować zawartość katalogu
C:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Dane aplikacji\GARMIN\Maps
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: nüvi® 2595LMT - problem z aktualizacją mapy

Postprzez beetle-m » Wt, 22 sty 2013 20:35

insane napisał(a):/.../ podczas aktualizacji map - za pośrednictwem GarminMapUpdater v3.1.20 - przerwałem ten proces z braku czasu, by powrócić do tego później./../
Z www garmina pobrany został program GarminExpress, który informuje, że urządzenie jest aktualne i nie mam możliwości wgrania map ponownie.
Sprawdziłem teraz na swoim koncie myGarmin, co się tam dzieje i ... jest niby komunikat:
Gotowe do pobrania...
Program Garmin Express zostanie uruchomiony w komputerze i pomoże w przeprowadzeniu aktualizacji map w posiadanym urządzeniu. Prosimy pobrać i zainstalować go teraz.
ale pobrał mi się GarminMapUpdater_v3.1.20.exe
Może spróbuj raz jeszcze, bo GMU był dotychczas najbardziej stabilną opcją na aktualizację map CNE.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: nüvi® 2595LMT - problem z aktualizacją mapy

Postprzez insane » Wt, 22 sty 2013 21:21

no więc tak.. spróbowałem z GarminMapUpdater - który niewiedzieć czemu rzeczywiście nagle zaczął się pobierać zamiast GarminExpress :) - na innym systemie i taka sama historia w momencie "Aktualizacja oprogramowania urządzenia.." wywala "Wystąpił nieoczekiwany błąd.." jednak GarminExpress znalazł tym razem wszystko co trzeba.. więc albo kwestia śmieci w systemie albo może z powodu maila, o który GarminExpress pyta na początku w celach rejestracji (tym razem nie podałem).. bo miałem już wrażenie, że info o urządzeniu program pobiera z www, a tam jest, że mam 2013.30 - więc urządzenie aktualne ;) - choć w gps'ie 2013.10 jest jak byk :)
w każdym bądź razie.. sciągają się te mapy zobaczymy co z tego będzie ;)
pozdrawiam

no i udało się poprawnie zaktualizować za pomocą GarminExpress :) choć mam jednak nadzieję, że GarminMapUpdater przy następnej okazji, tym razem być może dla odmiany ;), nie odmówi współpracy.. Express jest za bardzo uproszczony.. nie można dla przykładu wgrać map tylko z wybranego regionu musiałem ciągnąć cały pakiet 5giga choć i tak w zasadzie potrzebna mi była tylko Polska :/
dzięki za pomoc, pozdrawiam
insane
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn, 10 maja 2010 14:26


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości