GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez Marko » Wt, 04 cze 2013 16:59

OK, to jest Trasa aktywna (ang. Active route).
Alllee: nie klikaj w tego Waypointa, tylko odczytaj podana odleglosc do niego wg sladu!

Rozumiem, ze problem rozwiazany.

BTW, eTrex bez klopotu nawiguje po sladzie 70.000 punktow (700 km, zapisanych co 10 m).
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez mirek898 » Wt, 04 cze 2013 17:18

Rzeczywiscie nie rozumiemy sie. Odleglosci znam, chodzi mi o nawigacje do jakiegos punktu, niekoniecznie waypointa, symulacje nawigacji po sladzie.
Napisalem Ci na PW.
62s
Avatar użytkownika
mirek898
Początkujący
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 22 maja 2007 17:33
Lokalizacja: Łódź

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez GPS Maniak » Wt, 04 cze 2013 18:03

mirek898 napisał(a):chodzi mi o nawigacje do jakiegos punktu, niekoniecznie waypointa, symulacje nawigacji po sladzie.

Jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi, to powiem że tego nie zrobi żaden nowszy Garmin.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez Marko » Wt, 04 cze 2013 18:18

Oczywiscie, ze nie da sie!
Pojawila sie jednak mozliwosc "dodawania" wpt do "marszruty" sladu.
Idea nawigacji wg sladu polega na 1. Nawigacji "na kreche" do startu i 2. dalszej nawigacji juz stricte wg sladu.
Klopoty zaczynaja sie wraz z nawet niewielkim oddaleniem od sladu... Klopot tym wiekszy,ze tu nie dziala opcja "wstrzymaj/wznow". To kolejny regres w stosunku do klasyki,w ktorej mozna bylo bez klopotu zaktualizowac odleglosci wg sladu (przez wspomniana opcje "przerwij/wznow";

Tu podalem JEDYNA "proteze". Jest inaczej, ale mozna sie przyzwyczaic :-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez mirek898 » Wt, 04 cze 2013 18:43

Mam nadzieje, ze nie bedzie juz niemilych niespodzianek na szlaku, ze tam bedzie, jak w 60-tce. W niej mozna bylo podmienic actife.log i wszystko dzialalo. A w nowszym ,,slad biezacy,, Jak to ugryzc? To ostatnie, to pytanie retoryczne. Usiade do kompa, jak nabede nowego, ale to juz po bojach w terenie.
62s
Avatar użytkownika
mirek898
Początkujący
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 22 maja 2007 17:33
Lokalizacja: Łódź

Re: GPSmap 62S nie chce nawigowac po sladzie

Postprzez Marko » Wt, 04 cze 2013 20:26

Current.gpx a ActiveLog.gpx to zupełnie inna bajka.
Na Garniaku już pisałem, że Current.gpx "siedzi" w pamięci wewnętrznej i może zostać odtworzony nawet po usunięciu tego pliku z katalogu GPX.
Już zapomniałem na czym polegała zabawa z ActiveLog w klasyce, ale w nowoczesnych outdoorowcach IMO podmiana Current.gpx (jeśli w ogóle możliwa) nic nie wnosi.

W ogólności: jeśli, w co jednak wierzę, zostaniesz przy 62-ce musisz nieco zapomnieć o niuansach obsługi 60-tki. Inaczej, 62-ka jeszcze nie raz może Cię zaskoczyć - często, niestety, in minus...
EOT.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości