Alternatywa dla GPSies.com

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez mixchris » Pt, 07 lut 2014 16:51

Witam!

Od jakiegoś czasu organizuję wyprawy rowerowe. Siedzę godzinami w MapSource i wyznaczam różne wycieczki, następnie wrzucam je na GPSies i gotowe mapki dodaje do opisu trasy. Ostatni jednak pomyślałem sobie, że chciał bym chronić swoje pomysły gdyż myślę o zarobku na wyprawach i tym samym czy jest jakiś serwer, visualizer śladów .gpx czy jak to tam się zwie z możliwością zablokowania danego śladu przed ściągnięciem w postaci np. pliku gpx? Może w GPSies jest taka opcja? Niestety nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Pomożecie?
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez wodzirej » Pt, 07 lut 2014 20:27

Podczas wgrywania śladu na gpsies.com druga od góry opcja to 'Stan trasy'

Gdzie masz do wyboru:
- Trasa jest publiczna, mogą ją oglądać wszyscy użytkownicy.
- Trasa jest prywatna, mogę ją oglądać tylko ja.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez mixchris » So, 08 lut 2014 15:39

W obydwu przypadkach można ściągnąć ślad a ja chciałbym aby ślad był widoczny ale bez możliwości ściągnięcia do GPS'a
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez Zachu » So, 08 lut 2014 15:47

Musisz poszukać serwis gdzie trzeba się logować. Dalej chyba nie to. Możesz wrzucać sam obrazek na stronę a ślad wysyłać zainteresowanym.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez jatu4 » So, 08 lut 2014 20:55

Endomondo

Ściągnięcie śladu jest możliwe tylko po zaakceptowaniu prośby. Niestety podkład tylko Google Maps
W terenie: Garmin Oregon 450
W mieście: Locus
Avatar użytkownika
jatu4
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 17 sie 2009 11:56

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez tboniasty » So, 08 lut 2014 20:59

Kiedyś korzystałem z ogólnodostępnego GPX Viewera napisanego w phpie, do wyświetlania śladów na mojej stronie, ale api google'a się zmieniło i musiałem ostatnio przepisać od początku tenże moduł. Nie ma tym większej filozofii by zaczytać GPXa i wyświetlić na podkładzie map Google'a. Jak chcesz to udostępnie Ci źródło, ale by go wykorzystać będziesz potrzebował swój hosting...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez mixchris » N, 09 lut 2014 17:30

Dzięki za propozycję, Endemondo ma dokładnie to o co mi chodzi tylko szkoda, że po wklejeniu kodu na swoją stronę, obok mapki pokazuje się opis itp. może coś namieszam w kodzie i to zmienię ;)
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez Tommy » Śr, 19 lut 2014 1:06

Być może pomysł uznasz za śmieszny, ale czy nie było by lepiej po prostu wkleić obraz [jpg- zrzut ekranu] z kawałkiem mapy i trasą ?
mając mapę i mogąc ją powiększać można ten ślad "odtworzyć" bez pliku gpx.
Tommy
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 29 sty 2014 21:58

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez mixchris » Śr, 19 lut 2014 17:58

Tak to prawda można odtworzyć trasę ale wymaga to czasu i nie zawsze jest to takie proste. Wstawienie .jpg'a to dobry pomysł tylko zdjęcie nie ma funkcji powiększania w dobrej jakości itp. ale dzięki za propozycję chyba będzie to najlepsze rozwiązanie :)
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 18:47

mixchris napisał(a):Wstawienie .jpg'a to dobry pomysł tylko zdjęcie nie ma funkcji powiększania w dobrej jakości

Można to zrobić odwrotnie. Tzn. zminimalizowany obraz nie byłby zbyt czytelny, ale powiększenie byłoby już dobrej jakości. Można to zrobić wykorzystując bardzo proste narzędzie typu zoomify.

Takie rozwiązania są stosowane przez niektórych Garniakowców.
Przykład: http://jano.sarzyna.com/
Albo moja www: http://gps.bieszczady.pl/mapy-wig-qeotiff.htm
Ten sam mechanizm widać np. w serwisie e-góry: http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... -Gory.html
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez mixchris » Śr, 19 lut 2014 19:36

oooo... Rewelacja :) tylko skąd brać do tego mapy i czy można je edytować aby nanieść na nie ślad wyprawy?
Pozdrawiam, Krzysiek
GARMIN Oregon 600
Obrazek
Avatar użytkownika
mixchris
Początkujący
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr, 31 gru 2008 10:56
Lokalizacja: Ząbki

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 19:47

Komercyjnych map nie wykorzystasz, niezależnie od sposobu prezentacji. Natomiast można skorzystać z map typu OSM czy UMP (oczywiście należy podać na www źródła - tzn. jakie mapy służą za podkłady) - np. w programie BaseCamp czy MapSource, do którego ślad można wrzucić bez problemu. Sądzę, że tak powstała mapka kolegi: http://jano.sarzyna.com/

Mapkę z widocznym śladem można w BC powiększyć do takiej skali, takiego zoomu, by zachować kompromis między nasyceniem szczegółami, a wielkością mapy, tak by nie była zbyt duża - powiedzmy żeby nie przekraczała 4-6 ekranów PC, a jeszcze lepiej nieco mniej :wink: Nie znam BaseCampa. Nie wykluczone że pozwoliłby wygenerować plik graficzny. Jeżeli nie, robi się te 4-6 zrzutów ekranu printscreenem, przycina i klei jakimś programem graficznym do jednolitego prostokąta. Resztę - tzn. przygotowanie materiału na stronę www, wykonają narzędzia dostarczane wraz z oprogramowaniem Zoomify, w tym także dla Zoomify w wersji free.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez sdsyc » Śr, 19 lut 2014 19:56

Dla mapek JPG może http://www.gpsvisualizer.com/ ?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 20:04

Starość, k.. , starość :wink: Opowiadam, to i owo, a zapomniałem się pochwalić, że ja przecież wg takiej idei - rysunek trasy na tle mapy - robiłem swój bieszczadzki przewodnik :lol: Przykład: http://gps.bieszczady.pl/trasy/032.htm
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Alternatywa dla GPSies.com

Postprzez popej » Śr, 19 lut 2014 20:36

Do skalowania obrazków jest jeszcze PanoJS3, zrobione na JavaScript:
http://www.dimin.net/software/panojs/

To wykorzystywałem do zrzutów ekranu z BaseCamp:
http://www.anpo.republika.pl/PL_Topo/Miejsca.html
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron