nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Tomasz » Śr, 28 maja 2014 18:01

Witam, nuvi 2450 nie wyświetla nakładki trasy z google earth , widać ją w moje mapy, można odfajkować , a i tak nie jest wyświetlana , natomiast ten sam plik .img w nuvi 205 wyświetlany jest bez problemowo, więc co z tą 2450 nie tak , dodatkowo plik ma nazwę trafficTrends, nie wiem już co z tym dalej. pozdr.
Tomasz
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 27 maja 2014 21:14
Lokalizacja: Głogów

Re: nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Zachu » Śr, 28 maja 2014 19:10

Chyba wszystko pomyliłeś.
Śladu żaden nie pokaże. trafficTrends to jest funkcja a mapy to jeszcze coś innego i to je się możesz odfajkować.
Wrzuć to ww katalog MAP i nadaj nazwę np google.img
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Tomasz » Śr, 28 maja 2014 23:18

To może od początku , rysuję trasę w Google Earth , zapisuję jako w rozszerzeniu .kml , następnie programem GPSBabel przerabiam na format .gpx, i taki czyta w Montanie 650, ale ja jeszcze potrzebuję do Nuvi więc kożystam z programu GPX2IMG który docelowo tworzy plik w formacie .img , dalej na kartę sd , na niej folder o nazwie garmin , do folderu plik gmapsupp.img i nuvi 205 nakłada utworzoną trasę na mapę (kolor i grubość ) jak autostrada, natomiast 2450 widzi w "moje mapy" , zaznaczam ale na mapie nic nie wyświetla się.
Tomasz
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 27 maja 2014 21:14
Lokalizacja: Głogów

Re: nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Zachu » Śr, 28 maja 2014 23:27

To może być problem z TYPem.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Tomasz » Cz, 29 maja 2014 8:53

Zachu napisał(a):To może być problem z TYPem.

po konwersji z gpx na img mam pliki :
.img
drugi .img (o połowę mniejszy),
.tdb
. typ
Próbowałem zamienić TYP-a z .img (tym pierwszym) GMaptool-em ale wynik nie był poprawny, nie wiem czy moje działanie miało sens, widziałem w jakimś poradniku takie działanie.Szukam jakiejś możliwości, proszę jakoś mnie ukierunkować co mógł bym jeszcze zrobić.
Normalnie to po konwersji brałem tylko pierwszy .img nazywałem gmapsupp.img i było ok, reszta do kosza.
Tomasz
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 27 maja 2014 21:14
Lokalizacja: Głogów

Re: nuvi 2450 nie wyświetla śladu z Google Earth

Postprzez Zachu » Pt, 13 cze 2014 14:02

Base Camp importuje kml. Zmień w nim na gpx. GPSBabel ostatnio stracił wszelką funkcjonalność. Ma problemy z konwersją uszkodzonych plików a nawet poprawnych. Często ludzie do UMP wrzucają gpx z telefonów, które nie trzymają standardu i wszystko ładnie trawi GPS Visualizer
Nowe Nuvi ma problem z wyświetlaniem TYP. Podeślij albo wrzuć malutki fragment na forum.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości