Błedy, błędy...
Komunikaty o błędach przypominaja te z Windows - nie wiadomo o co chodzi, choc duzo jest napisane w takim komunikacie.
Nie mozesz zapisac "jako gpx" - SPRAWDZ warunki, kiedy wystepuje taki blad.
Otworz czysty/pusty MapSource -> zapisz dowolny waypoint o prostej nazwie, np. alfa -> Sprobuj zapisac jako gpx -> da sie?
Jesli sie nie da, to moze masz uszkodzony sam MapSource.
A jesli sie da, to wstaw kolejny waypoint, z bardziej zlozona nazwa? Czy masz komentarze w waypoincie?
Jesli masz zestaw waypointow w pliku .gdb, ktory wyklada MS przy zapisie do gpx, to (tymczasowo) wyrzuc polowe i sprobuj zapisac jako gpx? Da sie? Jesli tak, to sprobuj zapisac "druga polowe" jako gpx => redukuj punkty => zlokalizuj nieprawidlowy wpis i przeanalizuj go.
MapSource jest kaprysny i nie czyta wszystkich plikow gpx, choc te same pliki sa bez problemow czytane w innych aplikacjach. Mozliwe, ze uzywasz niedozwolonych (dla MapSource) znakow, a przy konwersji program sie gubi. Nie jest to najlepszy z programow, ale ma swoje duuze zalety