QlandkarteGT - jak podpiąć mapy z garmin open street maps ?

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

QlandkarteGT - jak podpiąć mapy z garmin open street maps ?

Postprzez colnet » Pn, 15 gru 2014 16:02

Nie mogę podpiąć mapy pod to oprogramowanie. Mam Linux Mageia 4, a w nim QlandkarteGT jako soft do GPS. Na początku myślałem że należy wskazać plik typu .img, ale po niepowodzeniu poczytałem trochę w Googlach i okazało sie że należy wskazać plik typu .tdb i tak zrobiłem, niestety też nie przyniosło to żadnego rezultatu. Proszę i jakieś wskazówki w temacie jak to zrobić, po rozpakowaniu "zamówienia" z Garmin Open Strret Map - mam kilka plików typu .img, .tdb, .mdx, .typ i plik 63240000_mdr.img.
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: QlandkarteGT - jak podpiąć mapy z garmin open street maps ?

Postprzez Athantor » Pn, 15 gru 2014 20:16

Jak podpiąć UMP:
viewtopic.php?p=153455#p153455

Dla innych map img+tdb analogicznie.

Przykładowo stąd zaciągnąłem „Poland”-„Generic Routable”: „osm_generic_tiles.zip”, w programie wskazałem 23616000.tdb, pierwszy plik ovm_*.img (ovm_63241740.img) i mam tak:
Obrazek Obrazek

Upewnij się czy pliki są poprawne (pliki IMG u mnie mają po ~7MB), czy wybrana mapa jest włączona (zielony ptaszek przy mapie na zakładce „Vector”) i czy wyświetlasz poprawny obszar w programie (tzn. pobrałeś Francję a w programie masz zoom na np. Litwę).
:D
Avatar użytkownika
Athantor
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 09 sty 2010 2:41


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości