Edycja kolorów granic stref

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Edycja kolorów granic stref

Postprzez lapawwa » N, 24 maja 2015 11:59

Witam :wink:

Używam na 62s mapy UMP-PL wraz z mapa stref z
http://www.vfrpoland.republika.pl/
+ punkty z http://atmavio.pl/pliki-do-pobrania/
I chciałbym się dowiedzieć czy mogę zmienić kolory granic stref np. TSA 2A z jasnego na czarny lub czerwony? Mapa w większości jest jasna i nawigacja pokazuje granice stref również w jasnych kolorach przez co staje się mało czytelne. Przy zmianie kolorów na nocne jest podobna sytuacja. Pozdrawiam 8)
lapawwa
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 07 lip 2014 9:25

Re: Edycja kolorów granic stref w 62s

Postprzez GPS Maniak » N, 24 maja 2015 13:03

Mapa da się wyedytować w programie GPS MapEdit. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie własnej skórki dla mapy w postaci pliku TYP. Mapa - o ile się zorientowałem - nie ma własnej skórki, więc tak czy siak trzeba skorzystać z programu GPS MapEdit by zorientować się/ustalić który obiekt co oznacza. Jak już będzie wiadomo jaki obiekty chcemy zmieniać (np. linię 0x25 lub 0x1e) musimy skorzystać z programu TypViewer celem przygotowania własnej skórki. Skórkę (plik TYP) wrzucamy do do tego samego folderu, w którym mamy pod Mapsource mapę i aktywujemy ją w systemie programem MapSetToolkit. Alternatywą jest połączenie pliku mapy z plikiem TYP w postaci mapsetu, programem GMapTool.

Tak wygląda to od strony wędki :wink:
Resztę musisz sam wykombinować, bądź liczyć, że ktoś na Garniaku ma trochę więcej czasu i opisze krok po kroku co trzeba zrobić.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Edycja kolorów granic stref w 62s

Postprzez lapawwa » N, 24 maja 2015 14:18

Zrobiłem tak: otworzyłem plik .img z http://www.vfrpoland.republika.pl/ w programie gpsmapedit i można edytować rodzaje linii oraz kolory interesujących mnie linii. Zapisuje jako .am dalej cgpsmapperem jako .img i gotowy plik wklejam na kartę gps62s i niestety plików nie widzi.... Dlaczego? Inne i wcześniejszy nie edytowany również widzi normalnie... :?: Może mogę przekonvertować plik .mp w inny sposob na .img?
lapawwa
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 07 lip 2014 9:25

Re: Edycja kolorów granic stref

Postprzez GPS Maniak » N, 24 maja 2015 16:44

Nie tędy droga. Zmiana kompilatora nic nie pomoże. Poprzedni (źródłowy) plik pobrałeś zapewne jako "mapa do Garmina", czyli "gotowiec" - gotowy mapset. To trochę coś innego niż pojedyncza mapa wygenerowana kompilatorem, chociaż oba pliki mają identyczne rozszerzenie: IMG. Musiałbyś tę swoją mapę zainstalować na PC np. używając któregoś z linkowanych przeze mnie wcześniej programów: GmapTool bądź MapsetToolKit, podając jednocześnie parametry mapsetu: nazwa, FID (np. 999), PID (np. 1), zainstalować też garminowskiego BaseCampa i z poziomu BaseCampa wysłać mapę do odbiornika.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Edycja kolorów granic stref

Postprzez lapawwa » N, 24 maja 2015 21:02

Heh widzę, że trochę mnie ominęło :) Myślałem że wystarczy coś zmienić i zamienić ale nieee. Muszę gdzieś poszukać o co tutaj chodzi bo widzę że to trochę wyższa szkoła jazdy :lol:
lapawwa
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 07 lip 2014 9:25


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 7 gości