BaseCamp, Mac - problem z wyświetlaniem szlaków

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

BaseCamp, Mac - problem z wyświetlaniem szlaków

Postprzez Jan77 » Cz, 14 sty 2016 11:22

Witam Wszystkich,
To moja pierwsza przygoda ze sprzętem Garmin, dlatego będę wdzięczny za wyrozumiałość :)
Nie dawno stałem się posiadaczem GPSMAP 64st, do sprzętu dostałem darmowo załadowany 2 mapy: rekreacyjna mapa Europy i topograficzna mapa Polski UMP.
Zainstalowałem BaseCamp (na macbooka) oraz zrobiłem aktualizację urządzenia przy pomocy WebUpdater.
Planuje wybrać się w Karkonosze i chciałem zaplanować trasę, niestety w BaseCamp nie widzę szlaków turystycznych, tylko drogi. :( W Garminie normalnie widzę wszystkie szlaki turystyczne w górach.
W BaseCampie (aktywność: treking) w katalogu mapy widzę tylko: recreation map of europe v4, natomiast w urządzenie widzę inne zainstalowane fabrycznie mapy, m.in. mapę topograficzną Polski.
Już zastanawiałem się czy nie zakupić mapy Polski PL TOPO, tylko po co, jeżeli na urządzeniu widzę mapę topograficzną Polski od garmina ?
Czy ktoś już się spotkał z czymś takim ? Można coś temu zaradzić, naprawić, etc. ?
Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Konrad
___________
GPSMAP 64st
Jan77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 14 sty 2016 9:35

Re: BaseCamp, Mac - problem z wyświetlaniem szlaków

Postprzez Zachu » Cz, 14 sty 2016 11:42

Zacznij od informacji dla początkujących.
viewtopic.php?f=2&t=15310

Najprościej na początek będzie podpiąć urządzenie do komputera i zobaczysz mapy, które masz w pamięci GPS. Wtedy możesz sobie planować.
Jak już doczytasz co i jak z mapami to zainstaluj w komputerze.

Co i jak masz na stronie UMP.
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#Jak_z ... a.C4.87.3F
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: BaseCamp, Mac - problem z wyświetlaniem szlaków

Postprzez Jan77 » Cz, 14 sty 2016 13:29

Dziękuję za wskazówkę, zapoznałem się dokładnie ze wszystkim.
Lecz nie rozwiązuje to mojego problemu niestety :(
Dla testu wrzuciłem ściągniętą mapę .img polski do folder \Garmin. W basecampie jej nie widzę.
W Garminie widzę w sumie 11 map, wszystko włączone, widzę górskie szlaki trekingowe.
W BaseCamp widzę w "mapy" tylko: recreation map of europe v4, która pokazuje tylko drogi, brak szlaków trekingowych :(
W ramach przypomnienia dodam, że wersję programu BaseCamp mam dla Macbooka (najnowszy system OS X Yosemite, wersja 10.10.5)
Pozdrawiam
Konrad
___________
GPSMAP 64st
Jan77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 14 sty 2016 9:35

Re: BaseCamp, Mac - problem z wyświetlaniem szlaków

Postprzez Zachu » Cz, 14 sty 2016 13:59

Więcej nie pomogę bo nie mam dostępu do Maca.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

cron