Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez Palec » So, 05 mar 2016 20:53

Chodzi o połączone mapy PL Topo 2015.4 i CzechRep by Dave Luv programem GMapTool. Dostaję plik wynikowy gmapsupp.img który widzi moja stara nawigacja GPSmap 60CSx. Planowanie trasy wolę jednak wykonywać nie w odbiorniku a w PC-ecie programem Mapsource. Przeczytałem od początku do końca dwa świetne posty: "Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a" i drugi: "GMapTool- program narzędziowy do plików "img" czyli co można zrobić z plikami map (łączenie, dzielenie)".
Wynik końcowy kończy się komunikatem: "Wiele mapsetów w pliku img, tworzenie TDB porzucone, spróbuj z opcja -f. Wystąpiły błędy, wynik jest niepoprawny."Jak na razie takie pojęcia jak FID DEM TDB to dla mnie wiedza tajemna :oops: Próbowałem obejść problem importując mapę do Mapsource'a z nawigacji ale otrzymuję komunikat: "Niektórych map nie można otworzyć ponieważ następujące produkty nie zostały zainstalowane: PL Topo 2015.4" co nie jest prawdą. Obie mapy mam w programie ale osobno.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez GPS Maniak » So, 05 mar 2016 21:52

Jeden plik gmapsupp.img, ale de facto to dwa różne mapsety. Odbiornik sobie z tym radzi, natomiast MapSource nie potrafi wyświetlić dwóch różnych mapsetów równocześnie, więc sprawa jest przegrana. Gdyby to były mapy niekodowane, to teoretycznie można by powalczyć z pojedynczymi arkuszami w celu stworzenia jednego wspólnego mapsetu, ale i w tym przypadku różne definicje grafiki jak też brak ciągłości routingu przekreślałyby sens takiego działania. Reasumując: nie da się.

Jedyna rada: zainstalować w Mapsource jakąś mapę regionalną obejmującą więcej niż 1 państwo: UMP albo OSM. Oczywiście nie ma gwarancji, że trasa przygotowana na UMP czy OSM prawidłowo zadziała w odbiorniku z innymi mapami, ale tak "na gorąco" nie przychodzi mk nic innego do głowy.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez popej » N, 06 mar 2016 1:28

GPS Maniak napisał(a):Gdyby to były mapy niekodowane, to teoretycznie można by powalczyć z pojedynczymi arkuszami w celu stworzenia jednego wspólnego mapsetu, ale i w tym przypadku różne definicje grafiki jak też brak ciągłości routingu przekreślałyby sens takiego działania. Reasumując: nie da się.

Routing między mapami nie zadziała, wyszukiwanie adresów również. Nie da się uzyskać wspólnego wyglądu. Reszta powinna zadziałać, trzeba wpisać dane PL Topo - FID 1769, PID 1, nazwę mapsetu jakąkolwiek. Klucz odblokowujący dla Mapsource wg instrukcji Azymutu:
http://garminwpolsce.pl/porady/#komputer
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez Palec » N, 06 mar 2016 10:15

Bardzo serdecznie dziękuję za tak szybką reakcję. Jeżeli nie da się to trudno. Dostałem również bonus przy okazji zakupu PL Topo 2015.4 czyli EU Topo ale pomimo że jest ona w czterech częściach to interesujący mnie kawałek (Polska i Czechy) waży za dużo dla mojej nawigacji. Dlatego mam pytanie jak podzielić, wyodrębnić Polskę i Czechy żeby można było się cieszyć routingiem bo na wyszukiwaniu adresów to mi nie zależy. Oczywiście taką wyodrębnioną mapkę chciałbym mieć zainstalowaną również w Mapsource.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez GPS Maniak » N, 06 mar 2016 10:34

Zagadnienie trzeba odwrócić: najpierw instalacja w MaoSource, potem dzielenie mapy.

Mechanizm/procedura instalacji mapy/pojedynczego regionu EU Topo na PC jest identyczna z mechanizmem instalacji PL Topo. Wczytujesz img do GMapToola, wybierasz odpowiedni folder i dajesz: dziel pliki dla mapsource. Potem w folderze odszukujesz plik install.bat i już. Nie pamiętam co z kluczem odkodowującym, ale o to ewentualnie będziemy martwić się później.

Gdy cały region będzie w Mapsource, wygenerowanie mniejszej mapki, pliku gmapsupp.img obejmującego mniejszy obszar nie będzie stanowiło problemu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez Palec » N, 06 mar 2016 10:51

EU Topo mam już zainstalowany w Mapsource ale niestety brak Polski :( Czechy są.
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez GPS Maniak » N, 06 mar 2016 11:49

Polski, poza wąskim pasem przygranicznym w EU Topo nie ma, więc cały zestaw z Azymutu trudno wykorzystać podczas planowania wycieczek transgranicznych z wykorzystaniem routingu oraz widokiem całego obszaru PL+CZ w MapSource. Trasę trzeba planować/dzielić na dwa osobne odcinki: osobno na terenie Polski i osobno na terenie Czech. Niestety :(
Można też:
GPS Maniak napisał(a):zainstalować w Mapsource jakąś mapę regionalną obejmującą więcej niż 1 państwo: UMP albo OSM.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez popej » N, 06 mar 2016 15:10

Z drugiej strony mapy Azymutu mieszczą się na karcie SD a bez niej nie będą działać. Czyli cała kombinacja z wydzieleniem Polski i Czech może skończyć się informacją, że nie można odblokować map w GPS.

Zainteresuj się mapami na bazie OSM, np.:
http://www.openfietsmap.nl/
http://www.navmaps.eu/
http://freizeitkarte-osm.de/garmin/en/index.html
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak zainstalować połączone mapy w MapSource?

Postprzez Palec » N, 06 mar 2016 15:38

Dzięki koledzy za pomoc. UMP i OSM mam zainstalowane w Mapsource. Ich szczegółowość jest jednak dużo mniejsza niż nasza Pl Topo i czeska. Temat uważam za wyczerpany. Dzięki jeszcze raz za chęć niesienia pomocy nawet w niedziele. Pozdrawiam serdecznie. :D
Palec
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 03 mar 2016 19:06


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości