Mapa Polski Nawigator zmaga się z MapSource

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Mapa Polski Nawigator zmaga się z MapSource

Postprzez Kazimierz Mrówka » N, 01 kwi 2007 11:37

Zdziwiłem się mocno, kiedy okazało się, że mój Vista Cx (wersja USA) nie chce przyjąć śladów "skomponowanych" w programie Mapa Polski Nawigator.

Podobnie też, do odbiornika nie mogę wgrać mapy Polski z GPS Nawigator.

Czyżby eTrex Vista Cx "softwearowo" wypiął się na Nawigatora? W czym tkwi problem? Wcześniej miałem eTrex Legend i wszystko działało.

Próbowałem jeszcze te same ślady (pliki emr) przesłać sendmapem, ale program ich nie rozpoznaje.

Czy jest jakaś możliwość otwarcia plików Nawigatora w programie MapSource?

Pozdrawiam

Kazimierz
Kazimierz Mrówka
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 31 mar 2007 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez yaro » N, 01 kwi 2007 14:51

Mam podobny problem, nawigator nie chce mi sie podpiac pod mapsourca, choc podpinalem kilka razy i dzialalo (moze zapomnialem jak sie podpina i cos robie nie tak). Musialem przeinstalowac mapsourca i chcialem podpiac nawigatora wic:

W katalogu garmin utworzylem katalog e-mapa-n (taka sciezka C:\Garmin\e-mapa-n) do ktorego przegralem pliki img. Potem odpalilem plik rejestru o tej tresci:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Products\e-mapa-n]
"Loc"="C:\\garmin\\e-mapa-n"
"Bmap"="C:\\garmin\\polskaA1.img"
"Tdb"="C:\\garmin\\polskaA1.tdb"

sciezki do Bmap Tdb i Loc sa prawidlowe
Jednak gdy odpalam mapsourca to wywala blad rejestru.
Ktos wie gdzie tkwi blad??
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez yaro » N, 01 kwi 2007 15:11

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Products\51]
Tak tez nie odpalalo
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez yaro » N, 01 kwi 2007 15:53

Ok juz zrobilem, slepy bylem :oops: i nie zauwazyle ze sciezka powinna byc taka C:\Garmin\e-mapa-n a nie taka C:\Garmin

Czy jest jakaś możliwość otwarcia plików Nawigatora w programie MapSource?


Mozna podpiac mapy nawigatora pod mapsourca.
Musisz znalezc pliki nawigatora: 23 pliki img (kazdy plik jeden region z tego typu nazwami 00000554.img, 00000534.img) jeden plik img ogolny (cala polska w malej dokladnosci u mnie byl to polskaA1.img) i plik tdb (u mnie plik polskaA1.tdb) i plik reg (polskaA1reg)
Ja utworzylem sobie katalog e-mapa-n w garminie (C:\Garmin\e-mapa-n). Do niego przegralem wszystkie wyzej wymienione pliki czyli razem 25 plikow.
Teraz edytuj plik reg zeby sciezki sie zgadzaly, w moim przypadku tak powinien wygladac prawidlowo

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Products\e-mapa-n]
"Loc"="C:\garmin\\e-mapa-n"
"Bmap"="C:\garmin\C:\Garmin\e-mapa-n\polskaA1.img"
"Tdb"="C:\garmin\C:\Garmin\e-mapa-n\polskaA1.tdb"

Zapamietaj zmiany o odpal plik reg i gotowe.
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kazimierz Mrówka » N, 01 kwi 2007 17:46

Dziękuję Yaro za pomoc i stawiam piwo :wink:

Wszystko gra, chociaż przeraziłem się przy pierwszym podejściu, bo trochę się zamotałem z rejestrem, ale potem już wszystko było OK.

Z innej beczki: ktoś chyba sieje dywersje na tym forum, bo strona otwarcia jakaś złośliwa... Czyżby 1 Kwiecień tak szalał? Bo dałem się nawet nabrać...

Pozdrawiam

Kazimierz
Kazimierz Mrówka
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 31 mar 2007 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marty » Pn, 02 kwi 2007 6:49

Mam podobny problem. Nie dość że system (WXP) wyrzuca sterownik do garmina legend c to Mapa Polski Nawigator nie widzi urządzenia. Mogę wprawdzie po każdorazowej instalacji sterownika przesyłać mapy z MapSource'a ale chciałbym mieć tę możliwość również z Nawigatora. Próbowałem odssukać mapy nawoigatora w systemie i są ale w formacie .dat

Może to i lakoiczne pytanie ale co można z tym zrobić?
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez yaro » Pn, 02 kwi 2007 7:33

Mogę wprawdzie po każdorazowej instalacji sterownika przesyłać mapy z MapSource'a ale chciałbym mieć tę możliwość również z Nawigatora. Próbowałem odssukać mapy nawoigatora w systemie i są ale w formacie .dat


Plik sa w formacie .dat bo szukasz ich w nawigatorze mapa polski a nie GPS Nawigator. Nawigator mapa polski nie ma ma plikow img wiec nie da sie ich wyslac do odbiornika, mapa ta sluzy do planowania trasy na komputerze i ewentualnym wyslaniu tej trasy do odbiornika. GPS nawigator posiada mapy img ale zeby je wysylac programem gps nawigator (uwaga z tego programu mozna wyslac tylko jeden region na raz co prawda oprocz tych malych regionow jak w mapsource jest 5 duzych to jest to kiepskie rozwiazanie) musisz miec caly program a nie same pliki img. Wnioskuje ze masz nawigatora podpietego pod mapsourca wiec pliki img znajdziesz w katalogu garmin na dysku C (ale nie sa to wszystkie pliki jakie obsluguje gps nawigator ma on jeszcze wspomniane wyzej 5 duzych regionow). Sprawdz moze sendmapem czy ci wysle te mapy jak nie uda sie z gps nawigatorem.
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Marty » Pn, 02 kwi 2007 9:22

Niestety nie posiadam programu GPS Nawigator. Próbuję załadować mapę z Nawigatora Mapa Polski poprzez dołączoną do programu aplikację Ładowarka GPS. Problem w tym że program nie widzi urządzenia - pisałem o tym i o problemie ze strownikami wczesniej: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=101 .

Program daje mi możliwość poprzez ładowarkę GPS załadować mapy do mojego garmina - o ile go w końcu rozpozna. Tymczasem uparcie wysyła komunikaty, w tym o ustawieniu w odbiorniku GPS systemu na protokół garmin lub host (??).
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez Ciutnik » Pn, 02 kwi 2007 9:26

Marty napisał(a):Próbuję załadować mapę z Nawigatora Mapa Polski poprzez dołączoną do programu aplikację Ładowarka GPS

Witam. A czy ten straszny programik obsługuje USB? Coś mi się kojarzy, że tylko COM...
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez Marty » Pn, 02 kwi 2007 9:30

Ciutnik napisał(a):
Marty napisał(a):Próbuję załadować mapę z Nawigatora Mapa Polski poprzez dołączoną do programu aplikację Ładowarka GPS

Witam. A czy ten straszny programik obsługuje USB? Coś mi się kojarzy, że tylko COM...


Człowiek to czasami głupi jest i najprostszych rzeczy nie widzi ;) Dzięki Ciutnik! Faktycznie program obsługuje port com a nie USB. A patrzyłem, patrzyłem, patrzyłem i ... nie widziałem! Dzięki jeszcze raz!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez t8mi » Pn, 02 kwi 2007 12:47

Coś mi się kojarzy jakiś program przerabiający pliki .dat Nawigatora na .img , ale dawno to było??

... po jednym Obrazek :)

Chwile to trwało ale mam:
Program służy do dekodowania plików .dat z programu eMapa Nawigator do plików .img w
formacie map wektorowych firmy Garmin. Program jest rozpowszechaniany na licencji
freeware. Autor dołożył wszelkich starań co do poprawnego działani programu i nie
ponosi odpowiedzialności za błędne działanie.


Jest TU, i myślę że rozwiąże Twój problem. (o ile go dobrze zrozumiałem)
Pozdrowionka Tomek.

(Rower: było min 55 km/h jest max 15 km/h po lesie
& GPS: był eTrex VistaCx już jest GPSMap 76CSx ; )
Avatar użytkownika
t8mi
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:26
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez Marty » Wt, 03 kwi 2007 12:03

t8mi: Dizękuję serdecznie! Zapraszam na zimne piwko!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez Marty » Wt, 03 kwi 2007 14:00

Mam jeszcze jedno pytanie. Pliki .dat konwertowałem na .img ale MapSetToolKit nie widzi tych plików. Czy mam rację domyślając się że błąd tkwi w nazwie plików która powinna być w formacie numerycznym? W tej chwili nazy plików .img mają format literowy z Nawigatora.
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez GPS Maniak » Wt, 03 kwi 2007 15:24

Marty napisał(a): W tej chwili nazy plików .img mają format literowy z Nawigatora.

Moim zdaniem, nazwy tych plików mają format cyfrowy. Tyle, że należy te pliki, które uzyskałeś z "dat" rozbić na pojedyńcze arkusze programem splitmap.

Nie spodziewałem się, że jeszcze ktoś będzie sięgał do Nawigatora w wersji 2003, dlatego z mojej www zniknął artykuł na ten temat. Ale miałem to w archiwum, zatem proszę:

http://gpsmaniak.com/new/PORADY-NAWIGATOR.htm

UWAGA:
1. Linki z artykułu będę zapewne nieaktualne, ale treść artykułu - jak widać - ciągle jest "na czasie".
2. Link do strony Andrzeja Popowskiego z programem split map, można znaleźć na mojej www (w "Linkach")
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Marty » Cz, 05 kwi 2007 6:54

A teraz już wszystko mi gra i biega :) Dziękuję jeszcze raz Kolegom!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości