Oregon 600 - właściwości śladu

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez jotemon » Cz, 19 kwi 2018 9:00

Witam.

Problem dotyczy Oregon 600, odświeżone oprogramowanie wersja 5.30. Wysłałem do poland.support@garmin.com materiał dowodowy jak tutaj:

https://1drv.ms/f/s!AgJgUkIBbATai1K-WsHOKMAQISmJ

z twierdzeniem, że wyliczanka wysokości we właściwościach śladu jest błędna. W zasadzie tylko wysokość maksymalna jest poprawna. Do takiego wniosku można dojść porównując wykres śladu z poziomicami na mapie śladu. Garmin zaś twierdzi, że wszystko jest poprawne. Jak na takim śladzie wznios może wynosić 2005 m? Ja jestem głupi, czy oni rżną głupa?

jotemon
jotemon
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 8:25

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez roro » Cz, 19 kwi 2018 11:00

jotemon napisał(a):Jak na takim śladzie wznios może wynosić 2005 m?

W zapisie śladu wszystko jest możliwe :D .

Błąd parametrów śladu jest spowodowany sekwencją "TrackStatsExtension",
w której jest zapisana Wysokość minimalna 142 m ( MinElevation>141.724).
Sekwencję "TrackStatsExtension" chyba odczytuje tylko Base Camp i odbiornik,
inne programy pomijają ten zapis.

profil.JPG


Wykres wysokości w Base Camp po zaznaczeniu punktów początkowego i końcowego wskazuje inną
wartość "Wzniosu".

Profil_1.JPG


Po dokonaniu poprawki większość parametrów uległo zmianie,
zmieniona została Wysokość min, Wznos, Spadek, Dystans, Czas.

Profil_3.JPG


Z jakiego powodu w sekwencji "TrackStatsExtension" została zapisana wysokość 142 m n.p.m.
trudno mi wyjaśnić - może jest to wysokość ostatniej pozycji przed włączeniem zapisu
( przed " złapaniem" Fixa ).

W Oregonie 650T również mam Fv. 5.30, jednak u mne w zapisie śladu nie występuje
tak rozszerzona sekwencja "TrackStatsExtension".
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez jotemon » Cz, 19 kwi 2018 13:14

Podałeś ładne obejście problemu, które tylko dowodzi, że wyliczanka jest zła. Przeglądając parametry odnotowanych punktów śladu nie ma ani jednego punktu o wysokości 142 m i dlatego ta wielkość nie powinna się pojawić, koniec - kropka. Wcześniej korzystałem z Oregon 450 i tam takich cudów nie było.

Dziękuję za wskazanie obejścia problemu szczególnie dlatego, że nie jest to przypadek jednorazowy, a reguła i nie liczę na sensowną reakcję Garmina. Jedyne na co można liczyć, to na pustą uprzejmość "Szanowny Panie".

jotemon
jotemon
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 8:25

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez roro » Cz, 19 kwi 2018 13:25

Spróbuj wyłączyć " Autostart" ( jeżeli jest włączony), poczekaj na złapanie pełnego Fixa - " Zeruj wcześniejsze dane"
przed włączeniem zapisu śladu, może sytuacja przestanie się powtarzać.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez jotemon » Cz, 19 kwi 2018 13:30

Jest jeszcze inne obejście problemu. Trzeba wybrać FILTRUJ; Cały ślad; Auto (wszystkie punkty); OK i pojawia się to co powinno. Jednak nie tak powinno być.

jotemon
jotemon
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 8:25

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez jotemon » Cz, 19 kwi 2018 13:41

roro napisał(a):Spróbuj wyłączyć " Autostart" ( jeżeli jest włączony), poczekaj na złapanie pełnego Fixa - " Zeruj wcześniejsze dane"
przed włączeniem zapisu śladu, może sytuacja przestanie się powtarzać.


Autostart mam wyłączony, a każdy bieżący ślad po zapisie kasuję. Fixa mam, bo dojeżdżam na Garminie. Jest jakiś błąd w oprogramowaniu ale oni to olewają.

jotemon
jotemon
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 8:25

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez roro » Cz, 19 kwi 2018 17:21

jotemon napisał(a):Jest jakiś błąd w oprogramowaniu ale oni to olewają.

Ja bym tak nie narzekał, a przynajmniej w tym przypadku :wink: .

Ślad , który udostępniłeś został uzyskany z Base Camp,
nie ma pewności, czy sekwencja "TrackStatsExtension" jest tworzona przez odbiornik,
czy przez Base Camp, ja skłaniam się, że tworzona jest ( w niektórych przypadkach) przez Base Camp,
ale może zależy właśnie od " niektórych przypadków" - które nie są przypadkowe.

Napisałem wcześniej, że posiadam bliźniaczy odbiornik ( Oregon 650 T ) i nie zauważam tego problemu.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Oregon 600 - właściwości śladu

Postprzez jotemon » Cz, 19 kwi 2018 21:12

1. Oregon 600 używam od kilkunastu tygodni i każdy ślad posiada ten sam defekt.
2. Wcześniej, przez kilka lat, używałem Oregon 450 i nigdy taki błąd się nie pojawił.
3. Nie zmieniałem wersji BaseCamp od nie pamiętam kiedy.
4. Jak zauważyłeś Oregon 600 i Oregon 650T mają to samo firmware 5.30 ale różnice hardware'owe na pewno są i one mogą mieć znaczenie. Zresztą, czy ten sam nr wersji musi oznaczać identyczność oprogramowania?

Tak bym to widział.

Pozdrawiam,

jotemon
jotemon
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 8:25


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości