Analiza tracka GPX aspekt wysokościowy

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Analiza tracka GPX aspekt wysokościowy

Postprzez miron4 » So, 29 gru 2018 13:41

Szukam programu (oczywiście darmowego) który pokazał by mi w dowolnym punkcie tracka sumę pokonanego wzniesienia (w dół i w górę) od poczatku trasu lub w danym zakresie.
Obecnie wygląda to tak że idziemy sobie wzdłuż tracka (z lewej do prawej) i pokonany dystans nam wzrasta, czas przejazdu również a wysokość pokazuje się w tym konkretnym punkcie w którym jesteśmy. Nie wiemy ile po pokonaniu konkretnego dystansu polecieliśmy w górę/dół.
Ma ktoś coś przetrenowane w tym zakresie ?
miron4
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012 22:25

Re: Analiza tracka GPX aspekt wysokościowy

Postprzez Zachu » N, 30 gru 2018 10:53

Wznios i spadek pokazuje BaseCamp. Wystarczy wyciąć interesujący kawałek śladu i masz to o co Ci chodzi (tak mi się wydaje). Rozumiem że chcesz to bez takich kombinacji i bardziej "na żywo".
Nie wiem czy to nie będzie za bardzo skomplikowane viewtopic.php?f=9&t=5256
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza tracka GPX aspekt wysokościowy

Postprzez sdsyc » N, 30 gru 2018 13:57

W BaseCamp można też bez wycinania.
W szczegółach śladu, w zakładce z listą punktów śladu, zaznaczamy blokiem kolejne punkty. Z shift + strzałka w dół możemy to robić "płynnie". BaseCamp pokaże statystyki dla zaznaczonego zakresu punktów. W trakcie zaznaczania w widoku mapy przesuwa się kursor - ludzik z flagą.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Analiza tracka GPX aspekt wysokościowy

Postprzez roro » N, 30 gru 2018 14:34

miron4 napisał(a):Szukam programu (oczywiście darmowego) który pokazał by mi w dowolnym punkcie tracka sumę pokonanego wzniesienia (w dół i w górę) od poczatku trasu lub w danym zakresie.

Base Camp powinna spełnić Twoje oczekiwania - nie trzeba wycinać część śladu,
wystarczy zaznaczyć zakres na wykresie wysokości.

Zakres.JPG
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości