Zatrzymanie rejestracji aktywności przy wzroście prędkości

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Zatrzymanie rejestracji aktywności przy wzroście prędkości

Postprzez Mariolodz » Pt, 22 kwi 2022 0:43

Witam,

Chciałem zasugerować rozwiązanie, które pozwoliłoby nam na zatrzymanie rejestracji aktywności przy nagłym wzroście prędkości przemieszczania się.
Nie wiem jak Wy ale mnie zdarza się często zapominać o zatrzymaniu rejestracji trasy po "spacerze" czy też po "jazda na rowerze", kiedy wskakuję do auta i wracam do domu.
GARMIN pozwala na określenie minimalnej prędkości przy której nastąpi zastopowanie rejestracji trasy ale nie ma "Maksymalnej prędkości przy której nastąpi zatrzymanie rejestracji danych eventu.
Może warto zgłosić taką dodatkową opcję aby GARMIN wprowadził dodatkowe ustawienia do każdej z możliwych aktywności.
Są pewne granice szybkości przemieszczania się podczas spaceru, podczas biegu czy też podczas jazdy na rowerze!
Skoro możemy zatrzymać rejestracje aktywności przy szybkości mniejszej niż 'X' to możne warto również móc automatycznie zatrzymać rejestracje aktywności gdy szybkość przemieszczania się jest nieadekwatna do wybranej formy aktywności.
Wiadomo przecież, że jeśli spacerujemy to nie będziemy się przemieszczać szybciej niż powiedzmy 5-6 km na godzinę. Jeśli GARMIN zauważy że nasza prędkość przemieszczania się jest większa niż 10km/h to może zapytałnby się "Czy nadal spacerujesz czy może jedziesz autem do domu i chcesz abym zatrzymał Twoją aktywność w momencie kiedy Twoje prędkość przmieszczania się została zwiększona ponad limit (6mk/h)?

Pozdrawiam i pozostawiam tę opcję do decyzji czy GARMIN chciałbym ją zaimplementować.

Ciekaw jestem Waszej opinii,
pozdrawiam
Mario
Mariolodz
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 18 kwi 2022 11:52

Re: Zatrzymanie rejestracji aktywności przy wzroście prędkości

Postprzez Antonio » Pt, 22 kwi 2022 14:41

Może przy aktywnościach pieszych/bieganie miałoby to jakiś sens, tak np przy jeździe rowerem wcale. Jaka miałaby być prędkość graniczna?
Jest w Garmin Connect opcja edycji aktywności, można ją dowolnie skrócić. Jeśli chcesz mieć aktywność zmodyfikowaną w urządzeniu, wysyłasz ją z GC do Garmina i po problemie.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Zatrzymanie rejestracji aktywności przy wzroście prędkości

Postprzez sdsyc » N, 24 kwi 2022 8:08

W moim Fenix5+ takie "zawieszanie" rejestracji po przekroczeniu nieznanej dla mnie "samochodowej" prędkości następuje w aktywnościach przeznaczonych dla pieszego. Szczerze - nie jestem z tego zadowolony, bo zwykle zależy mi na rejestracji całości wycieczki, a nie zawsze pamiętam o zakończeniu jednej i rozpoczęciu innej aktywności. W aktywności "śledź mnie" zatrzymania rejestracji nie zauważyłem.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość