Problem z odblokowaniem mapy PL Topo po upgradzie fenix 7x

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Problem z odblokowaniem mapy PL Topo po upgradzie fenix 7x

Postprzez lordluk » Cz, 14 gru 2023 13:25

Cześć,

Przede wszystkim witam Forumowiczów - to moja pierwsza aktywność na tym forum.

Po jakieś ostatniej aktualizacji softu w fenix 7x, nie mogę odblokować PLTopo. Wygląda na to, że zegarek usuwa plik z rozszerzeniem .unl (to jest chyba plik licencyjny). Support Garmina umywa ręcę, bo to mapa 3-rd party. A sprzedawca mapy, twierdzi, że problem jest po stronie Garmina (w sumie całkiem słusznie).
Mapę i plik licencyjny wrzuca się do głównego folderu. Z niego też fenix po reloadzie usuwa plik licencyjny. Umieszczenie mapy i pliku licencji w innym folderze również nie pomaga.

Ktoś zmagał się z podobnym problemem?
lordluk
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 14 gru 2023 13:19

Re: Problem z odblokowaniem mapy PL Topo po upgradzie fenix 7x

Postprzez popej » N, 17 gru 2023 3:11

Feniksy chyba nie czytają plików *.unl. Do odblokowania mapy powinieneś mieć pliki gmapz1.img ... gmapz8.img.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z odblokowaniem mapy PL Topo po upgradzie fenix 7x

Postprzez lordluk » N, 17 gru 2023 18:52

Hmm...
Do pewnego momentu taki setup działał. Plik mapy i ten .unl.
Dopiero jakoś może ze 2 miesiące temu pojawił się błąd i unl jest usuwany. Wydaje mi się, że jest to związane ze zmianą w sofcie.
lordluk
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 14 gru 2023 13:19


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość