Geokodowanie zdjęć

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Postprzez Junga » Śr, 07 lis 2007 20:59

Już wiem o jakim pliku piszesz. Tam ja nic nie zmieniam. Wszystkie ustawienia mam w programie.
Edward
GPS12, Oregon 450T, Mio P350, Modecom MX3, Evolveo Q7(Android)
PL Topo, Vmapa,
Avatar użytkownika
Junga
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 13:05
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Ciutnik » Wt, 18 gru 2007 23:34

Witam. Właśnie wytropiłem kolejny darmowy program pasujący do tego wątku: GeoSetter. Wygląda bardzo sympatycznie choć przy długim śladzie i dużej ilości zdjęć do "przemielenia" program wyraźnie się męczy ale poza tym działa stabilnie i zgodnie z oczekiwaniami. Słowem: solidna niemiecka robota ;)

Obrazek

Cieszyć może fakt przyjmowania przez niego tracków z OziExplorera oraz spora kontrola nad działaniem programu (szczególnie podczas dopisywania do właściwych sekcji IPTC nazw pobliskich miejscowości czego brakuje n.p. w moim dotychczasowym faworycie - DGManagerze). Nie ma jeszcze polskiej wersji ale jestem pewien, że to kwestia czasu.

Zdecydowanie polecam :)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

ATP Photo Finder

Postprzez Ciutnik » Cz, 17 sty 2008 18:57

Witam. Ciekawy gadget wspomagający geokodowanie zdjęć wprowadziła na rynek firma ATP. Kosztujący niecałe 400 zł Photo Finder jest niewielkich rozmiarów odbiornikiem GPS z zintegrowanym czytnikiem kart SD. Po złapaniu fixa, na ekranie urządzenia wyświetlana jest aktualna data i godzina, które to należy ustawić w cyfrówce. Po skończonej sesji zdjęciowej wystarczy kartę pamięci przełożyć do Photo Findera aby zaszyte w nim oprogramowanie podopisywało do zdjęć dane Lat/Lon zgodnie z zapamiętanym trackiem :) Ot i wszystko. Prawda, ze fajne? ;)

Obrazek
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez soko » Cz, 17 sty 2008 19:27

A co by szkodziło takiemu np. Colorado - mieć tę funkcję ?
Po wycieczce podłącza się tego typu przystawkę do Garmina, wkłada się kartę SD (czy inną) i odbiornik dopisuje dane pozycyjne do zdjęć.
Zawsze 60 g ( + bateryjki) szpeja mniej.
Jeszcze ostatnia nadzieja w Popeju, że np. zrobi taki program, w którym PDA, ściągnąwszy dane trasy z Garmina ( to robi G7ToCE), zapisał by dane pozycyjne zdjęć na karcie SD wyjętej z aparatu. :lol:
Zgłaszam propozycję patentową.
Pozdrowienia Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez soko » N, 20 sty 2008 22:38

No i patrzcie, jakiś ersatz chyba jest:
Those having Garmin's Mapsource software can upload the track log to the computer, then save it in GPX format.
Once that's done, several program can combine the lat/long in the GPX log file with the images you like to tag. I've tried PhotoMapper myself, as one possible way.
If you have one of the few Garmin's with automatic track log archiving, like the Zumo or Colorado models, you are even better set. They save the log as GPX files for you automatically, as well as present themselves to the computer as USB drives when you connect them. So you don't even need to transfer the track log anywhere. Just run PhotoMapper, tell it where you have your spatial data and which pictures to tag, then take a cup of coffee while the program goes through your selection automatically.

The only issue I have with PhotoMapper is that it discards some intricate data, like settings of custom functions and so, from the EXIF data, when it inserts the lat/long info. When I want lat/long, I do it on copies.
__________________
Anders


(podkreślenie moje)
dzisiaj, na tym forum:
http://photography-on-the.net/forum/sho ... ?p=4741284
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bio5 » Śr, 20 lut 2008 16:46

To ja mam takowe pytanie.
Program do geokodowania fotek mamy, ale w przypadku posiadaczy palmów, jaki program generuje w palmie Active Track, bo przy poszukiwaniu skarbów używamy BeeLine i sprawdza się genialnie z tym, że generuje on ścieżkę, ale bez czasu.
A czym można wygenerować track????
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

FotoKoder

Postprzez Ciutnik » Śr, 20 lut 2008 19:30

bio5 napisał(a):w przypadku posiadaczy palmów, jaki program generuje w palmie Active Track

Witam. O właśnie - przypomniałeś mi! Jeżeli mówiąc o "palmie" masz na myśli PocketPC (a nie Palma Palm powered) to w temacie geokodowania zdjęć ciekawie się zapowiada nasz krajowy (!) program FotoKoder. Do obejrzenia (i kupienia) tu: http://skyraster.com/geocoding.php

Obrazek

W zasadzie jest to programowy odpowiednik wyżej wspomnianego urządzonka "ATP Photo Finder". Wystarczy przełożyć kartę z aparatu do PPC, na którym odpalony jest program i voila - zdjęcia automagicznie zostaną opatrzone odpowiednimi danymi w Exifie :) A nawet możemy wygenerować z nich galerię fotograficzną czy plik strawny dla Google Earth!

Szkoda, że na Palma (takiego Palm powered) nie powstają takie programy bo pewnie skusiłbym się... ;)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez ZYR » Śr, 20 lut 2008 19:59

Ciutnik napisał(a):Witam. Właśnie wytropiłem kolejny darmowy program pasujący do tego wątku: GeoSetter.


Z kilku wymienionych tu programów najbardziej podpasował mi ten.
Znalazłem tylko jeden mankament - geokoduje zdjęcia tylko na podstawie active log. Wszystkie zapisane w pamięci niestety powodują błędy. Także takie weekendowe rozwiązanie. Ale bardzo sympatyczne.
Dzięki Ciutnik i piwo
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez bio5 » Śr, 20 lut 2008 19:59

tak, tylko ten program to kombinacja, która w moim przypadku utrudnia. Palmtopa, mam z karta SD, natomiast aparat jest na CF. Potrzebuje coś, co będzie mi w palmtopie (Windows Mobile) generowało ślad, który po załadowaniu do Ozi Photo Tool będzie dodawał do exifów zdjęć koordynaty.
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez ZYR » Śr, 20 lut 2008 20:06

bio5 napisał(a):tak, tylko ten program to kombinacja, która w moim przypadku utrudnia. Palmtopa, mam z karta SD, natomiast aparat jest na CF. Potrzebuje coś, co będzie mi w palmtopie (Windows Mobile) generowało ślad, który po załadowaniu do Ozi Photo Tool będzie dodawał do exifów zdjęć koordynaty.

http://www.virtuavia.eu/shop/index.php? ... 9867&sl=EN
albo:
http://www.pstryk.pl/details:5570/jobo+ ... c+sd+na+cf
I po kłopocie :)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez jgj » Śr, 20 lut 2008 20:16

ZYR napisał(a):
Ciutnik napisał(a):Witam. Właśnie wytropiłem kolejny darmowy program pasujący do tego wątku: GeoSetter.


Z kilku wymienionych tu programów najbardziej podpasował mi ten.
Znalazłem tylko jeden mankament - geokoduje zdjęcia tylko na podstawie active log. Wszystkie zapisane w pamięci niestety powodują błędy. Także takie weekendowe rozwiązanie. Ale bardzo sympatyczne.
Dzięki Ciutnik i piwo


niekoniecznie tylko z active loga'a - pliki zapisane na kartę w 60csx w formacie gpx świetnie sie sprawdzają (inną sprawa jest że na potrzeby UMP-a mam ustawione zbieranie tracków na 1s - ew. czasami przestawiam na 2s) :)
jgj
62s, 60csx, nuvi 765T, Krapkowice, TOPO_100, http://www.makama.eu
Obrazek
Avatar użytkownika
jgj
Bywalec
 
Posty: 264
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:58
Lokalizacja: Kraków, Krapkowice

Postprzez ZYR » Śr, 20 lut 2008 20:37

Hmm, no może coś tam spartoliłem, jeszcze sprawdzę w weekend. Dzięki.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez bio5 » Śr, 20 lut 2008 21:22

Radek, ale ja szukam rozwiązania które nie będzie wymagało ode mnie zakupu całego zestawu nowych kart, programów, urządzeń i bóg wie czego.
Potrzebuje programu do pocketa który będzie mi generował pliki GPX razem z czasem. Ten Fotokoder nie do końca spełnia moje oczekiwania.
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Ciutnik » Śr, 20 lut 2008 22:01

bio5 napisał(a):Potrzebuje programu do pocketa który będzie mi generował pliki GPX razem z czasem. Ten Fotokoder nie do końca spełnia moje oczekiwania.

Nie mam możliwości przetestowania programu ale z opisu wynika, że jest taka możliwość po dokupieniu modułu EXT. No ale tak skonfigurowany program to niestety 85 zł brutto.

A co do braku współpracy programów do geokodowania zdjęć ze śladami zapisanymi w odbiorniku to nie ma problemu z plikami GPX automatycznie zapamiętywanymi na karcie. Kłopot pojawia się przy śladach zapamiętanych w pamięci odbiornika funkcją "Zapisz" gdyż taki ślad pozbawiony jest informacji o czasie.
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez bio5 » Śr, 20 lut 2008 22:04

oki, czyli reasumując nie ma programu pod WM który będzie zapisywał ślad z odbiornika GPS a potem wypluka to w formie pliku GPX i pozwoli przesłać do komputera stacjonarnego?
Avatar użytkownika
bio5
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2007 8:13
Lokalizacja: Wwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości